ROZPOCZNIJ DOBRZE NOWY ROK SZKOLNY - złóż wniosek o świadczenie 300+

Bank zmieniającego się świata

Jak płacić w internecie, czyli o bezpiecznym bankowaniu i nie tylko

Jak płacić w internecie, czyli o bezpiecznym bankowaniu i nie tylko

Zakupy w internecie są coraz bardziej popularne, zwłaszcza teraz. Niestety, cyberprzestępcy nie śpią i w internecie co chwilę pojawiają się kolejne fałszywe sklepy a nieuczciwych sprzedawców, nawet na znanych i szanowanych platformach sprzedażowych, nie brakuje.

Oszuści na wiele sposobów starają się nas naciągnąć albo wprost okraść. Jak się przed tym ustrzec? Dowiecie się tego podczas webinaru: „W sieci nie wpadnij w sieci! Jak płacić w internecie, czyli o bezpiecznym bankowaniu i nie tylko”.

Oto niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone podczas webunaru:

  1. Jak nie dać się oszukać podczas internetowych zakupów i transakcji?
  2. Jak można rozpoznać fałszywy sklep internetowy?
  3. Która metoda płatności jest najlepsza dla klienta?
  4. Do czego masz prawo jako konsument kupujący przez internet?
  5. Co robić, kiedy towar nie przychodzi, a sprzedawca milczy?
  6. Co robić, jeśli towar przyszedł, ale nie jest zgodny z opisem?
  7. Na co jeszcze uważać podczas zakupów w sieci?

Ten wykład zawiera wszystko, co powinno się wiedzieć, aby bezpiecznie i z zachowaniem prywatności kupować i płacić w internecie. Będą zarówno praktyczne porady jak i przegląd oszustw i przekrętów jakie stosują nieuczciwi sprzedawcy, a na które warto uważać. Webinar prowadzony jest z humorem i w przystępny sposób, więc bez problemu zrozumie go każdy, także osoby nietechniczne.

Piotr KoniecznyWebinar poprowadzi Piotr Konieczny – ekspert ds. bezpieczeństwa, od 14 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University. Wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT, laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider.

Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa.W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów, jak i zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputera i internetu.

Dowiedz się jak być bezpiecznym w sieci – oglądaj webinar: „W sieci nie wpadnij w sieci! Jak płacić w internecie, czyli o bezpiecznym bankowaniu i nie tylko” – Zapraszamy 22 lipca o godz.11.00 – link do webinaru: http://www.cyber-sec.pl/

Warto dodać, że klienci Banku BNP Paribas posiadający Kartę Otwartą na e-Świat otrzymują pakiet Cyber Pomoc, dzięki któremu zyskują ochronę m.in. w przypadku  kradzieży i bezprawnego wykorzystania tożsamości w internecie w celu oszustwa. Dodatkowo, Bank BNP Paribas zaproponował swoim klientom usługę, która pomoże ich chronić przed oszustwami w przypadku kradzieży lub wycieku danych osobowych. We współpracy z BIK i Experian, Bank oferuje Pakiet Cyber BNP Paribas. To zestaw rozwiązań, monitorujący bezpieczeństwo danych w sieci i nie tylko. Alarmuje użytkownika, gdy tylko ktoś niepowołany będzie próbował wykorzystać jego dane.

Lipcowe webinarium rozpoczyna inicjatywę Banku „Misja edukacja”, która obejmuje szereg działań edukacyjnych z zakresu finansów, ekologii, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości czy psychologii i będzie realizowana do końca bieżącego roku. Bank BNP Paribas we współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami merytorycznymi będzie edukował łącząc pokolenia i kierując swoje propozycje do dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów. Informacje o kolejnych inicjatywach, realizowanych np. z Uniwersytetem Dzieci, Fundacją Kosmos, czy Wyższą Szkołą Bankową, będą podawane na bieżąco. Wybrane wydarzenia będą także udostępniane w formie podcastów na stronie BNP Paribas Talks.

 

Misja edukacja