Wyzwania i szanse polskich przedsiębiorców związane z BREXITEM – PHZ Online
logo PHZ

Wyzwania i szanse polskich przedsiębiorców związane z BREXITEM

Weź udział       ▼
Termin:
2020-12-14 11:00-12:30

Proszę zaznaczyć poniższe pola w celu potwierdzenia przeczytania poniższych informacji i wyrażenia wskazanych tam zgód.

Partnerzy

partner logo partner logo partner logo partner logo partner logo

O konferencji

BREXIT jest bezprecedensowym wydarzeniem, które generuje wyzwania w biznesowych relacjach międzynarodowych. Wielka Brytania opuszcza struktury Unii Europejskiej i, co ważne dla świata gospodarczego, występuje z unii celnej i jednolitego rynku unijnego. Od 1 stycznia 2021 r. firmy europejskie obowiązywać nowe procedury celno-podatkowe oraz oznakowania i etykietowania produktów, a także ich atestowania i certyfikacji. W najnowszej odsłonie Programu Handlu Zagranicznego wspólnie z ekspertami przedstawimy kluczowe konsekwencje, jakie wynikają z BREXITU dla polskich przedsiębiorców obecnych na rynku brytyjskim lub planujących ekspansję w tym kierunku. Porozmawiamy też o szansach, jakie pojawiają się dla naszych krajowych firm.

Agenda

  • Brexit a VAT i opłaty celne – handel z UK od 1 stycznia 2021 r.
    Agata Dziwisz, Adwokat, Partner, Szef Praktyki Prawa Podatkowego Kochański & Partners
  • Certyfikacja – od znaku CE do UKCA
    Aneta Sawicka, Product Certification Sales Manager, BSI Group Polska
  • Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i przedsiębiorców działających na rynku brytyjskim.
ikon Agenda

Prelegenci

Artur Osiecki

Prowadzący

dziennikarz/redaktor działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”. Specjalizuje się w tematyce funduszy UE i eksportu. Moderator konferencji i debat o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. Od początku zaangażowany w realizację Programu Handlu Zagranicznego. Absolwent WDiNP UW oraz studiów podyplomowych na WNE UW.

Agata Dziwisz

Prelegentka

specjalizuje się w kompleksowym doradztwie podatkowym w zakresie prawa podatkowego obejmującego m.in. podatek od towarów i usług, podatek dochodowy od osób prawnych, podatek dochodowy od osób fizycznych (ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa w ramach transakcji międzynarodowych), czy też podatek od nieruchomości. Obejmuje to sprawy z zakresu tax compliance, planowania podatkowego, realizowania oraz nadzorowania audytów podatkowych, czy też wdrażania ulg podatkowych (takich jak ulga na działalność badawczo-rozwojową). Doradzała podatkowo w szeregu transakcji na rynku nieruchomościowym oraz finansowym, a także wspierała przedsiębiorców w procesach przygotowania się do Brexitu. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi dużych podmiotów gospodarczych z branży telekomunikacyjnej, energetycznej oraz deweloperskiej. Ponadto posiada bogate doświadczenie w reprezentacji klientów w toku sporów podatkowych, w tym w ramach kontroli oraz postępowań podatkowych, a także w toku sporów sądowych oraz sądowo-administracyjnych. Przygotowuje i realizuje strategie procesowe.

Aneta Sawicka

Prelegentka

od blisko 8 lat związana z BSI Group Polska. Początkowo odpowiedzialna za certyfikację systemów ISO oraz obsługę największych klientów z branży finansowej, telekomunikacyjnej, energetycznej oraz motoryzacyjnej. Obecnie odpowiadająca za dział certyfikacji wyrobów w Polsce. Do jej obowiązków należy przygotowywanie ofert certyfikacji, testowania czy weryfikacji m.in. środków ochrony indywidualnej, wyrobów gazowych, przeciwpożarowych, czujników czy wyrobów budowlanych. Odpowiedzialna za wprowadzanie i rozwijanie nowych produktów np. BIM czy IoT na terenie Polski oraz innych krajów m.in. Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia.

sponsor sponsor sponsor sponsor