Najczęściej poszukiwane

Bank zmieniającego się świata
 
 

We are tennis

Tenis to my

Grupa BNP Paribas jest największym na świecie sponsorem tenisa. W  tym roku obchodzi jubileusz  50-lecia związku z tenisem. To coś dużo więcej niż sponsoring, to element budujący wizerunek marki na całym świecie i prawdziwa pasja do sportu, która jest częścią tożsamości marki BNP Paribas. 
Hasłem przewodnim, jakim posługuje się Grupa jest „We Are Tennis”, czyli „Tenis to my”. Wynika to z faktu, że Grupa angażuje się w rozwój tenisa, jako dyscypliny sportowej na wszystkich poziomach, zarówno rozgrywek profesjonalnych, takich jak:Roland Garros, BNP Paribas Open,  Wells Masters, Open 13 Provence, czy też Lyon Open.Dziś Bank BNP Paribas angażuje się nie tylko w najbardziej prestiżowe turnieje zawodowe, ale również w rozgrywki juniorów i dzieci, wspiera kluby tenisowe oraz turnieje osób na wózkach. Logo banku możemy oglądać na kortach zarówno wielkiego, jak i małego formatu. W sumie na całym świecie logo Banku BNP Paribas pojawia się na ponad 40 kilometrach banerów wokół kortów – zarówno przy okazji turniejów wielkoszlemowych, jak i w szkółkach tenisowych czy rodzinnych klubach.

Efektem działań promocyjnych jest portal informacyjno-społecznościowy www.wearetennis.com Otwiera się w nowym oknie.

Trochę historii

W roku 1973 Francuska Federacja Tenisowa zamierzała zbudować loże dla honorowych gości turnieju wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Zwróciła się do Banku BNP Paribas o wsparcie finansowe tego projektu, w zamian zaoferowała zamieszczenie logo na banerach wokół kortów. W ciągu kolejnych lat grupa – jako główny partner federacji – angażując się w rozwój tej dyscypliny we Francji i na świecie.

Wspieranie przez zaangażowanie

Sponsoring wydarzeń tenisowych ma też wymiar społecznego zaangażowania. W 2015 roku w ramach tego działania Grupa zainicjowała Aces from the Heart – inicjatywę mającą na celu pozyskanie funduszy ca cele charytatywne.

W 2018 roku zaangażowanie społeczne stało się głównym priorytetem działań sponsorskich Banku BNP Paribas w obszarze tenisa. W tym roku powstał BNP Paribas Young Talents Team, program wsparcia dla młodych obiecujących tenisistów z całego świata. W projekcie, jako edukator dzieci zaangażował się Félix Auger-Aliassime -  jeden z najbardziej obiecujących graczy swojego pokolenia.

Równość płci w tenisie 

W latach 70. świat tenisa wywróciła do góry nogami amerykańska tenisistka Billie Jean King, zwyciężczyni trzydziestu dziewięciu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Dzięki jej nieugiętej postawie US Open został pierwszym turniejem wielkoszlemowym, w którym zwyciężczyni singla kobiet otrzymała czek na tę samą sumę
co zwycięzca singla panów. Przyczyniła się także do powstania Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistek (Women’s Tennis Association), które z czasem przejęło władzę nad kobiecymi rozgrywkami (obecny cykl WTA Tour). 

Dziś tenis jest uważany za pierwszy sport, który wprowadził równe wynagrodzenie, a tenisistki należą do najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie: 9 tenisistek zajmuje pierwsze 9 miejsc w rankingu Forbesa najwyżej opłacanych sportsmenek w 2020 roku.

Dzieciaki do rakiet 

W latach 2016-2019 bank organizował ogólnopolski program „Dzieciaki do rakiet”-, promujący aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ciągu 4 lat odbyły się 4 edycje akcji, w których łącznie wzięło udział blisko 10 tys. dzieci. Jedną z ambasadorek akcji była Iga Świątek.
W ramach cyklicznych działań podczas wakacji, na rynkach i placach polskich miast pojawiały się mini korty, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy uczyli dzieci grać w tenisa. Lekcje odbywały się bezpłatne, a Bank BNP Paribas zapewniał cały potrzebny sprzęt. 
Kolejnym elementem programu był konkurs skierowany do szkół podstawowych w całej Polsce. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego filmu lub zrobieniu zdjęcia, za pomocą którego uczniowie zachęcają innych do uprawiania sportu. Nagrodą byłt profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. Dzięki temu dzieci już z 220 placówek mogą na WF-ie grać w tenisa.

BNP Paribas Bank Polska S.A. za wspieranie polskiego tenisa otrzymał tytuł „Gold Champ” podczas pierwszej edycji The Champ Awards - konkursu polskich kampanii sportowych The Champ Awards. 

BNP PARIBAS BUSINESS CUP

Od wielu lat cykl Business Cup gromadzi wokół pasji tenisowej właścicieli i członków managementu firm, czyniąc tę sportową inicjatywę najważniejszym tego typu wydarzeniem tenisowym w Polsce. W największych centrach biznesowych Polski, sympatycy tenisa przybywają na jeden dzień, aby rywalizować na korcie, spotkać się i wymienić opiniami w unikalnej, tenisowej atmosferze.

Wszystkie regionalne edycje turniejów rozgrywane są w systemie grupowych gier deblowych. Od dwóch lat ważną, rozwijającą się kategorią jest Pro-Am z udziałem byłych polskich zawodowych tenisistów. Udział w cyklu Business Cup nie jest dostępny dla każdego amatora tenisa. Partycypacja w imprezie jest możliwa wyłącznie na bezpośrednie, imienne zaproszenie ze strony organizatora lub partnerów.

businesscup.pl

Turniej BNP Paribas Warsaw Open

Turniej BNP Paribas Warsaw Open to największe tenisowe wydarzenie w Polsce, organizowane od 2021 roku. Jest to jedyny w naszym kraju turniej z cyklu WTA 250, w którym biorą udział najlepsze tenisistki z Polski i zagranicy. Sponsorem tytularnym turnieju jest Bank BNP Paribas, który strategicznie wspiera tenis na całym świecie.

Pierwsza edycja BNP Paribas Warsaw Open (pod nazwą BNP Paribas Poland Open) miała miejsce w lipcu 2021 w Gdyni, którą specjalnym, charytatywnym spotkaniem otworzyli najlepsi polscy tenisiści – Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. W turnieju triumfowała Belgijka, Maryna Zanevska, dla której był to pierwszy tytuł w karierze.

Od drugiej edycji turniej odbywa się w Warszawie, gdzie po raz pierwszy widzowie BNP Paribas Warsaw Open mogli kibicować Idze Świątek, która po zaciętym meczu uległa w ćwierćfinale zwyciężczyni turnieju, Francuzce Caroline Garcii.

W drabince głównej gry pojedynczej zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi także 16 par deblowych, a 16 zawodniczek zagra w eliminacjach gry pojedynczej.

W trakcie wydarzenia organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i niespodzianek dla fanów tenisa oraz strefę dla dzieci.

bnpparibaswarsawopen.pl/

WAT CUP

W tenisa gramy też w pracy. Organizujemy turniej dla pracowników naszego banku i co ważne, nie trzeba być drugą Agnieszką Radwańską aby wziąć w nim udział. W ramach WAT Cup rozgrywamy eliminacje oraz organizujemy Akademię Tenisa, czyli lekcje tenisa dla początkujących, pod okiem profesjonalnych trenerów.
Eliminacje rozgrywane są w największych polskich miastach: w Krakowie, Katowicach, Wrocławie, Gdyni oraz w Warszawie. Bierze w nich udział blisko 300 pracowników i pracownic banku. Finał odbywa się w Warszawie, a zwycięska drużyna wybiera się na dalsze rozgrywki  na korty Rolanda Garrosa w Paryżu. 

Młode Talenty

W 2022 roku Bank BNP Paribas uruchomił w Polsce nowy program stypendialny dla młodych tenisistów

Nastoletni tenisiści i tenisistki w Polsce od tego roku mają możliwość otrzymania stypendium Banku BNP Paribas. Nowa inicjatywa została ogłoszona 28 maja, podczas turnieju Roland Garros w Paryżu, na którym przestawiono pierwszych stypendystów programu. Tym samym Polska dołączyła do grona krajów, w których Grupa BNP Paribas prowadzi tego typu program stypendialny, od wielu lat,  pod hasłem „Young Talents Team”.

Swoim podopiecznym Bank BNP Paribas zapewni nie tylko miesięczne stypendium finansowe wspierające rozwój kariery zawodniczej, ale także różnorodne szkolenia, np. z wystąpień publicznych, planowania kariery, prowadzenia mediów społecznościowych, współpracy ze sponsorami. Młodzi tenisiści i tenisistki zyskają także możliwość uczestnictwa w turniejach BNP Paribas m.in. na zasadach dzikiej karty, jako sparing partner czy uczestnik szkoleń grupowych. Okazją do tego będą m.in. największe polskie imprezy tenisowe.

Partnerem merytorycznym jest Fundacja Mariusz Fyrstenberg Tennis Foundation.


 

 

Nasze stypendystki i stypendyści

Tomasz Berkieta

Tomek rozpoczął treningi tenisowe w wieku 5 lat, ale jego przygoda z rakietą zaczęła się dużo wcześniej. Jest niezwykle dynamicznym i silnym zawodnikiem, co przekłada się na jego bardzo agresywny i widowiskowy styl gry. Dobrze czuje się na każdej nawierzchni. Gdy to tylko możliwe swój wolny czas Tomek lubi spędzać pod wodą - nurkowanie ze sprzętem i bez jest jego sposobem na relaks i odpoczynek.

Wraz z progresem w grze idą w parze coraz wyższe pozycje rankingowe na świecie. Tomek dotychczas zdobył 14 indywidualnych medali Mistrzostw Polski (6 złotych). Wygrał też w czternastu turniejach cyklu Tennis Europe oraz czterech turniejach do lat 18 International Tennis Federation. Plany na najbliższy rok obejmują starty zarówno w największych turniejach juniorskich (w tym występy we wszystkich turniejach wielkoszlemowych), a także zdobywanie doświadczenia w turniejach męskich i budowanie rankingu ATP.

data urodzenia: 21.07.2006

klub tenisowy: Legia Tenis

trenerzy: Magdalena Sawicka, Kim Tiilikainen, Tomasz Moczek

ranking: Polska U16 - 1, U18 - 2, mężczyźni - 68; Europa U16 - 6 (najwyższa pozycja 1), U18 - 72 (najwyższa pozycja 68); ATP - 1648

Jakub Jędrzejczak

Jakub rozpoczął pierwsze treningi tenisowe w wieku 4 lat. Jego tenisowymi idolami są: Felix Auger-Aliassime oraz Iga Świątek. Ulubionym uderzeniem jest forehand, a nawierzchnią korty ziemne. W wolnym czasie Jakub interesuje się kolarstwem oraz motoryzacją. 

Liczne osiągnięcia tenisowe Jakuba w kategoriach juniorskich, obejmują między innymi: drugie miejsce w drużynowych rozgrywkach U14 Winter Cup, czwarte miejsce podczas prestiżowego Tennis Europe Masters U16 w 2021 roku oraz wiele medali podczas rozgrywek rangi mistrzowskiej w Polsce.

 Obecnie, Jakub koncentruje się na budowaniu rankingu ITF U18, który pozwoliłby mu w przyszłości rywalizować w juniorskich turniejach wielkoszlemowych.  

data urodzenia: 18.02.2006

klub tenisowy: BKT Advantage Bielsko-Biała

trener: Stavros Wawrzos

ranking U16: Polska – 3 [na 07.07.2022]; Europa – 35 [na 05.07.2022]

Anna Kmiecik

Ania rozpoczęła przygodę z rakietą w wieku 5 lat. Jej mocną stroną jest forhend, a ulubioną nawierzchnią korty twarde. Tenisowym idolem Ani jest Roger Federer. W wolnym czasie Ania lubi wykonywać prace plastyczne i tańczyć.

Kariera Ani podąża w wyznaczonym przez trenerów kierunku, co owocuje stałą poprawą krajowych i europejskich rankingów w poszczególnych kategoriach. Rozwój i wzrost pozycji w rankingu ITF to jedne z celów na najbliższe miesiące.

data urodzenia: 22.08.2008

klub tenisowy: Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów

trener: Tomasz Bocianowski

ranking U14: Polska – 1 i U16 - 4; Europa – U14- 27

Bruno Kokot

Bruno rozpoczął przygodę z tenisem w wieku 6 lat. Jego ulubionym uderzeniem jest forehand, a nawierzchnią korty ziemne. Tenisowym idolem Bruna jest Rafael Nadal. Poza kortem, jego pasją jest motoryzacja klasyczna. 

Liczne osiągnięcia tenisowe Bruna w kategoriach juniorskich, obejmują między innymi, zdobyte na przełomie czerwca/lipca br.  mistrzostwo Polski U16 w grze pojedynczej. Największym celem młodego zawodnika na rok 2022 jest zwycięstwo w turnieju ITF J3 oraz wejście do czołowej piątki rankingu europejskiego U16.

data urodzenia: 14.11.2006

klub tenisowy: Szczawno Zdrój Tennis Club

trener: Damian Bartosiak, Rafał Kobusiński

ranking U16: Polska – 2 [na 07.07.2022]; Europa – 16 [na 05.07.2022]

Hania Koprowska

Hania trenuje od piątego roku życia. Jej najmocniejszą stroną jest forehand,
a ulubioną nawierzchnią – kort ziemny, choć dobrze się czuje również na kortach twardych. Tenisową idolką Hanii jest Naomi Osaka – bardzo ceni jej agresywny styl gry.

Hania pracuje ciężko na korcie i jej kariera sportowa rozwija się w wyznaczonym z trenerami kierunku – co owocuje wspinaniem się w górę krajowych rankingów w poszczególnych kategoriach. Jednym z celów na najbliższe kilkanaście miesięcy jest rozwój i poprawa pozycji w rankingu ITF.

data urodzenia: 29.01.2006

klub tenisowy: Gdańska Akademia Tenisowa

trener: Mariusz Ozdoba

ranking U16: Polska – 13 [na 07.07.2022]; Europa – 626 [na 05.07.2022]

Basia Kostecka

Basia zaczęła regularnie trenować tenis w wieku 6 lat. Na początku zajęcia na korcie przeplatała z gimnastyką, wspinaczką  i nartami, ale ostatecznie zdecydowała się na tę pierwszą dyscyplinę. 
Największymi sukcesami Basi są:
- finał turnieju Tennis Europe Junior Masters U14 w Monte Carlo (2023)
- halowe drużynowe wicemistrzostwo Europy U14 (2023)
- brązowy medal Mistrzostw Europy U14 w deblu w parze z Oliwią Sybicką (2023)
- zwycięstwo w turnieju ITF J30 w Kozerkach (2023)
- halowe mistrzostwo Polski U14 w singlu i w deblu w parze z O. Sybicką (2023)
- brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski U18 (2024)
Najwyższe pozycje w karierze w rankingach krajowych i międzynarodowych:
PZT U14- nr 1 (styczeń 2023)
PZT U16- nr 1 (styczeń 2024)
Tennis Europe U14- nr 12 (listopad 2023)
ITF U18- 951 (styczeń 2024)
Jej tenisowi idole to Elena Rybakina i Jannik Sinner. 
Poza kortem interesuje się modą, bardzo lubi poznawać nowe miejsca, a wolne chwile spędza gotując.
Aktualnie jest uczennicą 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Chmurze.

Amelia Paszun

Amelia rozpoczęła grę w tenisa w  wieku 4 lat. Jest bardzo wszechstronną zawodniczką, a jej ulubioną nawierzchnią są korty twarde. Poza kortem,
w wolnym czasie Amelia lubi zajmować się pracami artystycznymi.

Kariera Amelii rozwija się spokojnie w wyznaczonym, przez trenerów kierunku – co przekłada się na stałą poprawę krajowych rankingów w poszczególnych kategoriach i regularne sukcesy na imprezach Mistrzowskich w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na przełomie czerwca/lipca br. [2022] Amelia zdobyła wicemistrzostwo Polski U16 w grze pojedynczej, oraz mistrzostwo Polski U16
w grze podwójnej. Jednym z celów na najbliższe kilkanaście miesięcy jest rozwój i poprawa pozycji w rankingu ITF.

data urodzenia: 02.09.2007

klub tenisowy: AZS Poznań

trener: Mikołaj Weymann

ranking U16: Polska – 4 [na 07.07.2022]; Europa – 1071[na 05.07.2022]