Kontakt

Dla potencjalnych Klientów Banku zainteresowanych ofertą produktową

22 548 99 64

Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00,

opłata zgodna z cennikiem operatora

Centrum Obsługi Biznesu dla Klientów

22 548 29 30

Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 08:00–17:00,

opłata zgodna z cennikiem operatora

„Dream Up”

Program edukacji przez sztukę wspierający rozwój dzieci i młodzieży z grup wrażliwych

„Dream Up” to program Grupy BNP Paribas realizowany obecnie w 29 krajach, zainicjowany i finansowany przez BNP Paribas Foundation w Paryżu. Działania lokalnych jednostek Grupy łączy wspólna idea edukacji przez aktywność artystyczną skierowanej do grup wrażliwych.

logo dream up

W ramach programu Fundacja BNP Paribas organizuje w Polsce zajęcia muzyczne z profesjonalistami oraz wspiera rozwój osobisty i społeczny dzieci i młodzieży z placówek społecznych. Trwa 3 edycja programu.

III EDYCJA PROGRAMU DREAM UP (2021-2023)

 • Dzieci i młodzież uczęszczające do świetlic na terenie Warszawy i Sejn.

  OPERATOR: Fundacja Wspólnota Dźwięków!

   

  Fundacja pracuje ze społecznościami, dziećmi i dorosłymi, które mierzą się z różnymi trudnościami i wykluczeniami. Fundacja wykorzystuje twórczość i muzykę jako narzędzie do wprowadzania zmain o charakterze psychologicznym, społecznym i politycznym w życiu jednostek i społeczeństwa. Zależy nam na wzmacnianiu sprawczości, pewnosci siebie i wytrwałości w procesie. Działania twórcze sprzyjają postawom otwartości i współpracy, pomagają wyrażać i reinterpretować kulturę, a także modelować postrzeganie świata. Zaangażowanie twórcze traktujemy jako środek ukazywania i przezwyciężania problemów społecznych i indywidualnych. Fundacja działa w nurcie sztuki społecznie zaangażowanej, przede wszystkim w obszarze muzyki. 

   

  Działamy w placówkach wsparcia dziennego, obecnie w projekcie uczestniczy 40 osób (dzieci i młodzież). Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki od podstaw tworzą własne utwory; piszą teksty i układają melodie, jednocześnie ucząc się gry na instrumentach. 

   

  • Regularne bezpłatne zajęcia muzyczne.
  • Nauka gry na instrumentach oraz śpiewu.
  • Wspólne koncertowanie

II EDYCJA PROGRAMU DREAM UP (2018-2021)

 • Dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, w tym uczestnicy I edycji programu

  OPERATOR: Centrum Promocji Kultury Praga-Południe

  • Regularne bezpłatne zajęcia muzyczne z profesjonalistami – czynnymi zawodowo muzykami z doświadczeniem pedagogicznym.
  • Nauka gry na instrumentach (m.in. flety, gitary, ukulele, skrzypce, djemble, bongosy) oraz śpiewu.
  • Koncertowanie podczas imprez i wydarzeń kulturalnych na Pradze-Południe.
  • Zbudowanie stałego zespołu muzycznego - Praskiej Orkiestry Dream Up - oraz nagranie płyty długogrającej (premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku).

   W ciągu 3 lat udało się przeprowadzić ponad 3 480 godzin zajęć muzycznych, zorganizować 3 warsztaty muzyczne i integracyjne, zagrać 4 koncerty dla publiczności, nakręcić 31 filmików i teledysków oraz wydać płytę długogrającą.

I EDYCJA PROGRAMU DREAM UP (2015-2018)

 • Dzieci i młodzież uczęszczająca do praskich ognisk wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa.

  OPERATOR: Fundacja Muzyka jest dla Wszystkich

  • Regularne bezpłatne zajęcia muzyczne z profesjonalistami – czynnymi zawodowo muzykami z doświadczeniem pedagogicznym organizowane w świetlicach TPD i CWR.
  • Udział dzieci i młodzieży w koncertach muzycznych m.in. w Filharmonii Narodowej oraz podczas Festiwalu Szalone Dni Muzyki w Warszawie.
  • Udział dzieci i młodzieży w koncertach zespołu Filharmonii Narodowej odgazowanych w świetlicach TPD i CWR.
  • Letnie obozy muzyczne w Serocku dla najbardziej zmotywowanych uczestników.

   W ciągu 3 lat udało się przeprowadzić ponad 1 500 godzin zajęć muzycznych oraz zorganizować 3 obozy muzyczne i 34 koncerty Filharmonii Narodowej w świetlicach.

Partnerzy PROGRAMU