Kontakt

Dla potencjalnych Klientów Banku zainteresowanych ofertą produktową

22 548 99 64

Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00,

opłata zgodna z cennikiem operatora

Centrum Obsługi Biznesu dla Klientów

22 548 29 30

Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 08:00–17:00,

opłata zgodna z cennikiem operatora

Program stypendialno-rozwojowy Klasa

dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych 

 

Uwaga! W 2024 roku nie prowadzimy rekrutacji dla nowych stypendystów i stypendystek programu stypendialno-rozwojowego „Klasa”.

 • W 2023 roku razem z badaczami z Fundacji Stocznia przeprowadziliśmy głęboki przegląd strategiczny programu „Klasa”. Chcieliśmy sprawdzić m.in. czy program nadal odpowiada na potrzeby młodych ludzi w dostępie do edukacji oraz w jakim kierunku powinien się rozwijać.
 • Efektem przeglądu są rekomendacje, które planujemy przetestować. W tym roku właśnie to zadanie jest naszym priorytetem.
 • Dla obecnych uczestników i uczestniczek program działa bez zmian.
 • Zachęcamy do zajrzenia na stronę „Nasze inicjatywy”, by poznać inne projekty fundacji. W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na klasa@bnpparibas.pl

„Klasa” to autorski program stypendialno-rozwojowy Fundacji BNP Paribas dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą kontynuować naukę w dobrych liceach w większych miastach.

Program istnieje od 2003 roku, a Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie już 28 milionów złotych. Do tej pory skorzystało z niego 897 stypendystów z 540 miejscowości w Polsce. Obecnie stypendyści mogą uczyć się w 1 z 6 liceów partnerskich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni lub Białymstoku.

W listopadzie 2022 roku „Klasa" została objęta
patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

W grudniu 2022 roku „Klasa" zdobyła nagrodę
w kategorii "Program edukacyjny w obszarze ESG" w konkursie 
„Liderzy ESG".

Rekrutacja krok po kroku

 • 1. Upewnij się, że spełniasz kryteria oraz zapoznaj się z regulaminem programu (kliknij, aby pobrać).

  2. Dowiedz się więcej o szkołach partnerskich (lista poniżej) i wybierz liceum oraz klasę, w których chcesz się uczyć.

  3. Poproś rodziców/opiekunów prawnych o pomoc i przygotuj: 

  • informacje o Twoich ocenach po I semestrze 8 klasy szkoły podstawowej, a także liczbie osób, zatrudnieniu oraz dochodach w Twojej rodzinie,
  • skany wymaganych dokumentów:

   1. rozliczenia PIT za 2022 r. 

   2. rekomendacji dyrektora lub wychowawcy szkoły podstawowej (wszyscy kandydaci), (kliknij, aby pobrać wzór).

   3. zaświadczenia z Urzędu Gminy potwierdzającego wielkość gospodarstwa rolnego, użytków rolnych lub innych gruntów oraz wysokość rocznych dochodów z tego tytułu za 2021 r. (tylko kandydaci, których rodzice/opiekunowie posiadają w.w.),

   4. zaświadczenia z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej (tylko kandydaci, których rodzice/opiekunowie obecnie nie pracują),

   5. innych dokumentów potwierdzających dochód rodziny ze źródeł niewymienionych powyżej (tylko kandydaci, u których rodziców/opiekunów taki dochód występuje).

  Dokumenty będą niezbędne do wypełnienia formularza online dostępnego na tej stronie.

 • 1. Otwórz formularz online, wypełnij go z pomocą rodziców/opiekunów prawnych oraz dołącz wymagane załączniki i kliknij „WYŚLIJ”.

  21. rekrutacja na rok 2023/2024 została zamknięta. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
  Ze wszystkimi kandydatami i kandydatkami skontaktujemy się do 21 maja br.

   

  2. Jeśli masz kłopot z dodaniem załączników w formularzu, możesz je przesłać na adres klasa@bnpparibas.pl. Pamiętaj, by w tytule maila wpisać "KLASA Twoje imię i nazwisko".

  3. Czekaj cierpliwie na kontakt od nas. O decyzji poinformujemy Cię w ciągu 3 tygodni od dnia zakończenia rekrutacji.

 • 1. Wejdź na stronę internetową wybranej przez siebie szkoły partnerskiej i zaloguj się w systemie rekrutacyjnym. Pilnuj wyznaczonych tam terminów!

  2. Po dostaniu się do wybranej szkoły i dostarczeniu do niej wymaganych dokumentów, oficjalnie staniesz się stypendyst/ką „Klasy”!

  3. Po otrzymaniu potwierdzenia ze szkoły skontaktujemy się z Tobą, by opowiedzieć o dalszych krokach. Od tego momentu możesz pakować już plecak na tygodniowy wyjazd integracyjny pierwszoklasistów :)

Co oferujemy w ramach stypendium

Kryteria przyjęcia do programu

Szkoły partnerskie

Stypendyści mogą wybrać naukę w jednym z 6* liceów partnerskich w kraju. To szkoły o wysokich miejscach w ogólnopolskim rankingu liceów Perspektywy, z ciekawą ofertą edukacyjną, np. maturą międzynarodową czy profilami klas pod patronatem uczelni wyższych.

*Uwaga! Warunkiem otworzenia programu „Klasa” w roku szkolnym 2023/2024 w III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku jest zebranie co najmniej 5 kandydatów/kandydatek, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz dostaną się do szkoły podczas rekrutacji.

Nasi stypendyści

Bartek Kwapiński

Bartek Kwapiński, student produkcji filmowej,
matura 2018, absolwent VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie

„Cześć, jestem Bartek, pochodzę z miejscowości Kaznów w woj. lubelskim i jestem studentem III roku produkcji filmowej w Łodzi. W 2015 roku dołączyłem do programu Klasa, który bardzo pomógł mi w rozwijaniu moich pasji. Przygodę z filmem rozpocząłem już w liceum, tworząc proste formy, które z przyjaciółmi wysyłaliśmy na warszawskie licealne festiwale. Po zakończeniu szkoły średniej dostałem się do Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie poznałem wielu wspaniałych aktorów i reżyserów, z którymi wielokrotnie mogłem współpracować. Dostałem też możliwość pracy przy dyplomie reżyserskim, który właśnie rozpoczął swoją drogę festiwalową po Polsce i Świecie.”

Ewelina Toczek

Ewelina Toczek, doktorantka prawa podatkowego, DJ-ka, matura 2012, absolwentka III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

„Hej, mam na imię Ewelina i pochodzę z miejscowości Jasień w woj. pomorskim. W 2009 dołączyłam do programu Klasa, a po maturze dostałam się na prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jestem doktorantką, a zawodowo zajmuję się prawem podatkowym. Lubię uczyć się nowych rzeczy - właśnie jestem w trakcie kursu DJ-skiego. „Klasa” dała mi nie tylko możliwość nauki w jednym z najlepszych liceów w Polsce, ale również poznania wielu wartościowych osób, z którymi utrzymuję kontakt od ponad 10 lat!”

Maria Stachecka

Maria Stachecka, studentka geografii, podróżniczka, matura 2018, absolwentka III LO im Marynarki Wojennej RP w Gdyni

„Jestem Maria i pochodzę z miejscowości Puck w woj. pomorskim. W 2015 roku dołączyłam do programu Klasa, a niedługo potem zakochałam się w naukach o Ziemi oraz pracy społecznej. Już w trakcie nauki w liceum organizowałam i koordynowałam prace wolontariackie w szkole oraz poza nią. Obecnie studiuję geografię na Uniwersytecie Warszawskim, podróżuję po świecie i działam aktywistycznie. Stopniowo realizuję też marzenie o połączeniu wiedzy z zakresu kartografii i nawigacji w karierze wojskowej jako radiotelefonistka w pododdziale Wojsk Obrony Terytorialnej.”

A wszystko zaczęło się w Klasie!

 

poznaj pozostałe historie

zdjęcie dziewczynki

Działaność programu w czasie pandemii

Program stypendialno-rozwojowy "Klasa" działa i rozwija się pomimo sytuacji zagrożenia epidemicznego. Stypendyści niezmiennie znajdują się pod opieką opiekunów-pedagogów i Fundacji BNP Paribas oraz korzystają z oferty programu. Podczas nauki zdalnej mogą przebywać w internacie/bursie lub w rodzinnej miejscowości. Dokładamy wszelkich starań, by udział w programie był nie tylko szansą na lepszą edukację, ale także wsparciem w tym wyjątkowym czasie.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu na klasa@bnpparibas.pl.