Kontakt

Dla potencjalnych Klientów Banku zainteresowanych ofertą produktową

22 548 99 64

Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00,

opłata zgodna z cennikiem operatora

Centrum Obsługi Biznesu dla Klientów

22 548 29 30

Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 08:00–17:00,

opłata zgodna z cennikiem operatora

Program stypendialno-rozwojowy Klasa

dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych 

 

Program stypendialno-rozwojowy „Klasa” zmienia formułę, a jego misję kontynuujemy w programie MOGĘ.

 

We współpracy z Fundacją Stocznia dokonaliśmy strategicznego przeglądu programu. Diagnoza wykazała, że młodzi ludzie potrzebują przede wszystkim wsparcia w odkrywaniu swojego potencjału i nabieraniu pewności siebie. Istnieje potrzeba oddziaływania nie tylko na nierówności ekonomiczne, ale także na nierówne warunki rozwoju młodych ludzi. Ważne jest również wspieranie środowiska w jakim wzrastają. Celem działań Fundacji jest wspieranie ich rozwoju osobistego, a nie skupianie się wyłącznie na wynikach szkolnych i edukacji w rozumieniu realizacji podstawy programowej. Jesteśmy przekonani, że należy umożliwiać młodym ludziom odkrywanie swoich talentów i możliwości jeszcze przed wyborem szkoły średniej. Dlatego uruchomiliśmy program MOGĘ i nie prowadzimy rekrutacji nowych stypendystów i stypendystek programu Klasa.

 

Program MOGĘ kierujemy do młodych osób z 6 i 7 klas szkół podstawowych, które chcą w pełni realizować swój potencjał. Najistotniejsze cele projektu to rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych uczestników i uczestniczek, wsparcie w poznawaniu swoich mocnych stron i wyznaczaniu kierunków rozwoju. Kluczowe są wzmacnianie pewności siebie i umiejętności współpracy oraz pomoc w tworzeniu sprzyjającego środowiska rówieśników.

 

Więcej informacji o programie MOGĘ dostępnych jest na stronie: https://www.bnpparibas.pl/fundacja/nasze-inicjatywy/program-moge

„Klasa” to autorski program stypendialno-rozwojowy Fundacji BNP Paribas dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych, którym finansujemy naukę w dobrych liceach w miastach wojewódzkich.

Przez 22 lata Bank BNP Paribas wsparł 897 stypendystek i stypendystów z 540 miejscowości z całej Polski, inwestując w młodych 30 mln zł. Obecnie z programu korzysta 72 stypendystek i stypendystów, a wsparcie edukacyjne potrwa do 2028r., obejmując także stypendium pomostowe na pierwszym roku studiów.

W listopadzie 2022 roku „Klasa" została objęta
patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

W grudniu 2022 roku „Klasa" zdobyła nagrodę
w kategorii "Program edukacyjny w obszarze ESG" w konkursie 
„Liderzy ESG".

Co oferujemy w ramach stypendium

Szkoły partnerskie

Stypendystki i stypendyści programu Klasa zdobywają wiedzę w jednym z 6 liceów partnerskich w kraju. To szkoły o wysokich miejscach w ogólnopolskim rankingu liceów Perspektywy, z ciekawą ofertą edukacyjną, np. maturą międzynarodową czy profilami klas pod patronatem uczelni wyższych.

Absolwenci klasy

 

Stowarzyszenie Absolwenci Klasy zrzesza blisko 200 osób. Wszyscy są absolwentami Programu stypendialno-rozwojowego Klasa. Organizacja powstała w 2008 roku z potrzeby utrzymania unikalnych więzi powstałych w trakcie trwania stypendium. Statutowym celem stowarzyszenia jest integracja absolwentów, a także realizacja własnych projektów społecznych - propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży placówek opiekuńczo-wychowawczych, aktywizacja osób starszych, czy prowadzona regularnie akcja „Wymień się, nie wyrzucaj!” hołdująca zasadzie zero waste. Stowarzyszenie angażuje się również w akcje Szlachetna Paczka i Ekipa Świętego Mikołaja.

Bartek Kwapiński

Bartek Kwapiński, student produkcji filmowej,
matura 2018, absolwent VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie

„Cześć, jestem Bartek, pochodzę z miejscowości Kaznów w woj. lubelskim i jestem studentem III roku produkcji filmowej w Łodzi. W 2015 roku dołączyłem do programu Klasa, który bardzo pomógł mi w rozwijaniu moich pasji. Przygodę z filmem rozpocząłem już w liceum, tworząc proste formy, które z przyjaciółmi wysyłaliśmy na warszawskie licealne festiwale. Po zakończeniu szkoły średniej dostałem się do Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie poznałem wielu wspaniałych aktorów i reżyserów, z którymi wielokrotnie mogłem współpracować. Dostałem też możliwość pracy przy dyplomie reżyserskim, który właśnie rozpoczął swoją drogę festiwalową po Polsce i Świecie.”

Ewelina Toczek

Ewelina Toczek, doktorantka prawa podatkowego, DJ-ka, matura 2012, absolwentka III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

„Hej, mam na imię Ewelina i pochodzę z miejscowości Jasień w woj. pomorskim. W 2009 dołączyłam do programu Klasa, a po maturze dostałam się na prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jestem doktorantką, a zawodowo zajmuję się prawem podatkowym. Lubię uczyć się nowych rzeczy - właśnie jestem w trakcie kursu DJ-skiego. „Klasa” dała mi nie tylko możliwość nauki w jednym z najlepszych liceów w Polsce, ale również poznania wielu wartościowych osób, z którymi utrzymuję kontakt od ponad 10 lat!”

Maria Stachecka

Maria Stachecka, studentka geografii, podróżniczka, matura 2018, absolwentka III LO im Marynarki Wojennej RP w Gdyni

„Jestem Maria i pochodzę z miejscowości Puck w woj. pomorskim. W 2015 roku dołączyłam do programu Klasa, a niedługo potem zakochałam się w naukach o Ziemi oraz pracy społecznej. Już w trakcie nauki w liceum organizowałam i koordynowałam prace wolontariackie w szkole oraz poza nią. Obecnie studiuję geografię na Uniwersytecie Warszawskim, podróżuję po świecie i działam aktywistycznie. Stopniowo realizuję też marzenie o połączeniu wiedzy z zakresu kartografii i nawigacji w karierze wojskowej jako radiotelefonistka w pododdziale Wojsk Obrony Terytorialnej.”

A wszystko zaczęło się w Klasie!

 

poznaj pozostałe historie