Bank zmieniającego się świata

1135 dni nieprzerwanej pracy pracowników BNP Paribas na rzecz potrzebujących w 2019 roku

1135 dni nieprzerwanej pracy pracowników BNP Paribas na rzecz potrzebujących w 2019 roku

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia, to wyjątkowa okazja do podsumowania tegorocznych działań na rzecz rozwiązywania problemów społecznych. W 2019 roku w wolontariat zaangażowało się 3555 pracowników Banku BNP Paribas, którzy wspólnie przepracowali społecznie 27 224 godzin. Wszystkie inicjatywy, w które angażowali się pracownicy Banku łączy motto „Możesz na mnie polegać”.

– Liczba pracowników Banku, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas, by pomagać, ale też ogromne zaangażowanie i jakość realizowanych przez nich działań napawa optymizmem – tłumaczy Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji BNP Paribas. – Fundamentem tego sukcesu jest szeroki wybór możliwości, które oferuje Bank. Projekty, jakie inicjujemy i w które się włączamy, są na tyle różnorodne, by każdy znalazł coś dla siebie. W ramach wzmacniania wolontariatu Fundacja Banku i Biuro CSR wspierają dobre pomysły i inicjatywy pracowników Banku oraz starają się kreować wartościowe możliwości  działania na rzecz innych. Każdemu pracownikowi Banku przysługują dwa dni w roku, które w całości może poświęcić na działania wolontariackie – dodaje.

Strategia CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu Banku składa się z 12 zobowiązań w ramach 4 filarów odpowiedzialności: gospodarczej, w miejscu pracy, społecznej i wobec środowiska naturalnego. Ważnym elementem jej realizacji jest rozwój wolontariatu pracowniczego. Jego celem jest nie tylko inspirowanie, motywowanie i edukowanie, lecz także wspieranie inicjatyw i dobrych pomysłów pracowników Banku.

W ramach wolontariatu indywidualnego pracownicy mogą podjąć działania na rzecz wybranej przez siebie organizacji społecznej lub zaangażować się w program BAKCYL – Bankowcy  dla edukacji finansowej młodzieży, który jest sektorową inicjatywą na rzecz edukacji, koordynowaną przez Warszawski Instytut Bankowości.

Dla tych, którzy lubią działać w zespole, Bank także przygotował wiele możliwości. Inicjatywy, które w 2019 roku cieszyły się największym zainteresowaniem pracowników BNP Paribas to #TrashChallenge i Szlachetna Paczka. Eko-wolontariat polegający na sprzątaniu lasów zgromadził 400 pracowników wraz z rodzinami. 14 września, na tydzień przed akcją Sprzątanie Świata w Polsce, ochotnicy przeznaczyli sobotę na sprzątnie terenów zielonych i zdobywanie wiedzy na temat ochrony przyrody. Z kolei w tegoroczną „Szlachetną Paczkę” zaangażowało się 2000 pracowników, którzy przygotowują świąteczne prezenty dla ponad 100 potrzebujących rodzin. Dzięki ogólnopolskiemu charakterowi akcji, udział w niej mogą brać pracownicy Banku BNP Paribas z całej Polski. Jest to największa akcja wolontariacka w wykonaniu pracowników jednej firmy w historii działalności Szlachetnej Paczki.

Bank stawia sobie również bardzo ambitne cele również na kolejny rok. Grupa BNP Paribas wyszła z inicjatywą #1millionhourstohelp. Idea jest prosta – pracownicy Grupy chcą, globalnie, przepracować milion godzin na rzecz innych i wspierać rozwiązywanie problemów społecznych.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Bank BNP Paribas zwiększy dostępność sieci sprzedaży dla niepełnosprawnych

Bank BNP Paribas zwiększy dostępność sieci sprzedaży dla niepełnosprawnych

Bank BNP Paribas otwiera się na jeszcze większą dostępność oddziałów dla osób z niepełnosprawnościami. Tym razem, w ramach tzw.

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Co łączy Bank BNP Paribas z jedną z największych niezależnych platform mediowych w Polsce?

Co łączy Bank BNP Paribas z jedną z największych niezależnych platform mediowych w Polsce?

Bank zainspirował i wsparł redakcję wydawanego pisma newonce.paper w przejściu z dotychczasowego papieru magazynowego na certyfikowany eko-papier. Jako Bank…

Czytaj więcej