Bank zmieniającego się świata

BNP Paribas Faktoring ruszył z cyklem webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze dotyczy rewolucji w deklaracjach VAT

BNP Paribas Faktoring ruszył z cyklem webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze dotyczy rewolucji w deklaracjach VAT

1 października o godz. 11 ruszył cykl webinariów BNP Paribas Faktoring w ramach Jesiennej edycja Biznesuj Bezpiecznie. Warsztaty przeznaczone są dla właścicieli firm i pracowników z działów księgowości. Webinaria są bezpłatne i odbywają się w formie online. Pierwsze webinarium – Jak przygotować się na raportowanie w nowej strukturze JPK_VAT_V7M? – będzie poświęcone zmianom w deklaracjach VAT.

Data pierwszego webinarium jest nieprzypadkowa – właśnie 1 października wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące deklaracji VAT, mówi Paweł Kacprzak, członek zarządu BNP Paribas Faktoring. Ideą naszych warsztatów jest przybliżanie takich zmian przedsiębiorcom, dzielenie się z nimi wiedzą, która pomoże zrozumieć podatki i niejasne kwestie prawne związane z biznesem. Szersze kompetencje w tym zakresie nie tylko pozwolą bezpieczniej prowadzić działalność, ale też oszczędzić sporo czasu i uniknąć nerwów – dodaje.

Od października, polscy podatnicy nie będą już składać miesięcznych deklaracji dla podatku od towarów i usług. Zostaną one zastąpione nową, generowaną elektronicznie, strukturą informatyczną łączącą w sobie elementy deklaracji VAT oraz rejestru VAT. Pierwsze webinarium organizowane przez BNP Paribas Faktoring przybliży nowy mechanizm, a eksperci z firmy Mazars podpowiedzą, jak przygotować się na zmiany. Aby wziąć udział w webinariach, należy zarejestrować się na stronie: http://www.biznesujbezpiecznie.pl/.

Webinarium o zmianach w VAT jest pierwszym w jesiennej edycji cyklu Biznesuj Bezpiecznie. 30 października przedsiębiorcy dowiedzą się więcej o weryfikacji podatkowej w dobie koronawirusa, a 17 listopada poszerzą wiedzę o aspektach prawnych umów sprzedaży zawieranych przez internet.

Harmonogram warsztatów w ramach cyklu Biznesuj Bezpiecznie:

  •  I webinarium: Jak przygotować się na raportowanie w nowej strukturze JPK_VAT_V7M?; 01.10.2020 r., godz. 11.00-12.00
  • II webinarium: Weryfikacja podatkowa w dobie koronawirusa; 30.10.2020 r., godz. 11.00-12.00
  • III webinarium: Na co zwrócić uwagę przy umowach sprzedaży zawieranych przez internet (export, import) – aspekty prawne: jak skutecznie zabezpieczyć zapłatę, jak odzyskać należność? ; 17.11.2020 r., godz. 11.00-12.00

Pełna agenda, szczegóły na temat partnerów merytorycznych warsztatów oraz formularze rejestracyjne są dostępne na stronie: http://www.biznesujbezpiecznie.pl/.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie, ale wciąż spłacasz kredyt hipoteczny? Sprawdź, jak wygląda proces krok po kroku, jakich potrzebujesz dokumentów i…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

Bank BNP Paribas poprzez podpisanie umowy z firmą Respect Energy (dawniej TRMEW Obrót) dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do…

Czytaj więcej