Bank zmieniającego się świata

BNP Paribas Faktoring ruszył z cyklem webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze dotyczy rewolucji w deklaracjach VAT

BNP Paribas Faktoring ruszył z cyklem webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze dotyczy rewolucji w deklaracjach VAT

1 października o godz. 11 ruszył cykl webinariów BNP Paribas Faktoring w ramach Jesiennej edycja Biznesuj Bezpiecznie. Warsztaty przeznaczone są dla właścicieli firm i pracowników z działów księgowości. Webinaria są bezpłatne i odbywają się w formie online. Pierwsze webinarium – Jak przygotować się na raportowanie w nowej strukturze JPK_VAT_V7M? – będzie poświęcone zmianom w deklaracjach VAT.

Data pierwszego webinarium jest nieprzypadkowa – właśnie 1 października wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące deklaracji VAT, mówi Paweł Kacprzak, członek zarządu BNP Paribas Faktoring. Ideą naszych warsztatów jest przybliżanie takich zmian przedsiębiorcom, dzielenie się z nimi wiedzą, która pomoże zrozumieć podatki i niejasne kwestie prawne związane z biznesem. Szersze kompetencje w tym zakresie nie tylko pozwolą bezpieczniej prowadzić działalność, ale też oszczędzić sporo czasu i uniknąć nerwów – dodaje.

Od października, polscy podatnicy nie będą już składać miesięcznych deklaracji dla podatku od towarów i usług. Zostaną one zastąpione nową, generowaną elektronicznie, strukturą informatyczną łączącą w sobie elementy deklaracji VAT oraz rejestru VAT. Pierwsze webinarium organizowane przez BNP Paribas Faktoring przybliży nowy mechanizm, a eksperci z firmy Mazars podpowiedzą, jak przygotować się na zmiany. Aby wziąć udział w webinariach, należy zarejestrować się na stronie: http://www.biznesujbezpiecznie.pl/.

Webinarium o zmianach w VAT jest pierwszym w jesiennej edycji cyklu Biznesuj Bezpiecznie. 30 października przedsiębiorcy dowiedzą się więcej o weryfikacji podatkowej w dobie koronawirusa, a 17 listopada poszerzą wiedzę o aspektach prawnych umów sprzedaży zawieranych przez internet.

Harmonogram warsztatów w ramach cyklu Biznesuj Bezpiecznie:

  •  I webinarium: Jak przygotować się na raportowanie w nowej strukturze JPK_VAT_V7M?; 01.10.2020 r., godz. 11.00-12.00
  • II webinarium: Weryfikacja podatkowa w dobie koronawirusa; 30.10.2020 r., godz. 11.00-12.00
  • III webinarium: Na co zwrócić uwagę przy umowach sprzedaży zawieranych przez internet (export, import) – aspekty prawne: jak skutecznie zabezpieczyć zapłatę, jak odzyskać należność? ; 17.11.2020 r., godz. 11.00-12.00

Pełna agenda, szczegóły na temat partnerów merytorycznych warsztatów oraz formularze rejestracyjne są dostępne na stronie: http://www.biznesujbezpiecznie.pl/.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Covid-19 wciąż wpływa na aktywność gospodarczą krajów i sektorów

Covid-19 wciąż wpływa na aktywność gospodarczą krajów i sektorów

28-09-2020 Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem tygodniowym Biura Maklerskiego na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

Bank BNP Paribas poprzez podpisanie umowy z firmą Respect Energy (dawniej TRMEW Obrót) dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do…

Czytaj więcej