Bank zmieniającego się świata

Nowości w ofercie kredytów hipotecznych Banku BNP Paribas

Nowości w ofercie kredytów hipotecznych Banku BNP Paribas

Jesienna oferta kredytów hipotecznych (RRSO 2,50%). w Banku BNP Paribas obfituje w nowe propozycje takie jak specjalna promocja w postaci niższej marży na finansowanie energooszczędnych nieruchomości. Z myślą o osobach, które rozważają zakup nieruchomości Bank uruchomił także nowy portal, na którym można sprawdzić swoją zdolność kredytową, bądź skorzystać z innych pomocnych funkcji zaproponowanych na stronie Hipoteka Online.

Stale dostosowujemy nasze produkty i usługi do bieżących trendów i potrzeb klientów. Nasze najnowsze propozycje to nie tylko atrakcyjna oferta na finansowanie energooszczędnych nieruchomości, co mam nadzieję jest zachętą do inwestycji, które mają pozytywny wpływ na środowisko, ale także udogodnienia związane ze zdalnymi formami kontaktu z bankiem – mówi Marcin Grabiszewski, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości Hipotecznej w Banku BNP Paribas.

Od września 2020 roku w ramach strategii Positive Banking, Bank BNP Paribas udostępnia ofertę tzw. Zielonej Hipoteki, która skierowana jest do klientów wnioskujących o udzielenie kredytu hipotecznego na sfinansowanie energooszczędnych nieruchomości. Klient może również liczyć na obniżkę marży o 0,1 % w ramach Zielonej Hipoteki, jeżeli spełnia następujące warunki:

  • posiada / będzie posiadał certyfikat ekologiczny np. BREEAM / Zielony Dom,
  • posiada / będzie posiadał świadectwo charakterystyki energetycznej potwierdzające wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP nie wyższą niż 50 kWh/(m2*rok).

Bank BNP Paribas przygotował portal Hipoteka Online dla osób zainteresowanych kredytem hipotecznym. Potencjalni klienci mogą tam wstępnie zweryfikować swoją zdolność kredytową, sprawdzić, jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o kredyt hipoteczny, przekazać do Banku informacje związane z kredytem i nieruchomością oraz pozostawić prośbę o kontakt ze strony pracownika Banku.

To, co wyróżnia nasz portal spośród innych stron internetowych z symulatorami, to przyjazny język komunikacji. Przystępna forma była jednym z celów, który stawialiśmy sobie od samego początku budowania portalu. Pytania, na które użytkownicy udzielają odpowiedzi, są bardzo proste, a poruszanie się po portalu intuicyjne – podkreśla Marcin Grabiszewski.

Portal Hipoteka Online daje nam możliwość wstępnego sprawdzenia zdolności kredytowej na dwa różne sposoby:

  • wpisując pożądaną kwotę kredytu, użytkownik może sprawdzić, czy stać go na tę kwotę oraz jaka byłaby miesięczna rata kredytu;
  • podając pożądaną kwotę miesięcznej raty, użytkownik może zweryfikować, jaka jest całkowita kwota kredytu, na którą go stać i jaką Bank może wypłacić.

Dzięki temu możemy otrzymać kilka scenariuszy, które różnią się okresem kredytowania oraz wysokością raty lub kwoty kredytu. Kolejną zaletą portalu jest możliwość wygenerowania listy dokumentów, które są niezbędne do otrzymania kredytu. Wygodną funkcją jest również możliwość wysłania na swojego maila wyników symulacji kredytowej oraz listy dokumentów. Dodatkowo na portalu Hipoteka Online można zapoznać się z różnymi pojęciami opisującymi kredyty i nieruchomości oraz sprawdzić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, bez wychodzenia z domu.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla kredytu zabezpieczonego hipoteką wynosi 2,50 %, przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy 300 miesięcy; wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 330 000 zł; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 260 000 zł. Oprocentowanie zmienne 2,33 % w skali roku, na które składa się stopa referencyjna WIBOR 3M 0,23% wg stanu na 12.10.2020 r. oraz marża 2,10% (marża jest podwyższana o 1,50 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki przy założeniu, że nastąpi to w terminie 5 miesięcy od zawarcia umowy kredytu). Całkowity koszt kredytu hipotecznego 106174,97 zł, w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 85090,93 zł, koszt podwyższenia marży do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej 1618,50 zł, opłata za prowadzenie rachunku osobistego „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową „Karta Otwarta na Świat” w wysokości 3000 zł, koszt ubezpieczenia na życie1 oferowanego za pośrednictwem Banku w wysokości 17765,04 zł, opłata za oszacowanie wartości nieruchomości 300 zł, opłaty PCC 19 zł. Całkowita kwota do zapłaty 366174,97zł, płatna w 300 miesięcznych ratach po 1348,09 zł (w pierwszych 5 miesiącach do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki) oraz po 1146,95 zł (po prawomocnym wpisie hipoteki). Kalkulacja została dokonana na 12.10.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Propozycja skierowana jest do klientów, którzy posiadają albo założą w Banku rachunek osobisty „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową i pod warunkiem zapewniania wpływu na ten rachunek środków z tytułu osiąganych dochodów przez posiadacza/współposiadaczy tego rachunku będącego / będących kredytobiorcą / (współ)kredytobiorcą, w wysokości min. 2.500 zł miesięcznie, w całym okresie kredytowania.

Obowiązkowym zabezpieczeniem kredytu jest ubezpieczenie nieruchomości. Nabywając ubezpieczenie nieruchomości oferowane za pośrednictwem Banku, kredytobiorca uzyskuje dodatkową obniżkę marży o 0,10 p.p. w okresie ubezpieczenia.

Kredyt hipoteczny jest dostępny również bez dodatkowych produktów lub usług finansowych, jednakże na innych warunkach cenowych. W przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem, standardowo oferowanych na polskim rynku, występuje ryzyko zmian stóp procentowych. Ryzyko zmiany stóp procentowych oznacza, że w przypadku wzrostu poziomu stopy referencyjnej wyższe będzie oprocentowanie kredytu, wzrośnie wówczas wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej, to natomiast powoduje wzrost kosztu odsetek i tym samym wzrost całkowitego kosztu kredytu hipotecznego. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej konsumenta. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

Bank BNP Paribas poprzez podpisanie umowy z firmą Respect Energy (dawniej TRMEW Obrót) dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Wsparcie Banku BNP Paribas dla Fundacji ITAKA przynosi efekty

Wsparcie Banku BNP Paribas dla Fundacji ITAKA przynosi efekty

Bank BNP Paribas w maju przekazał darowiznę na rzecz Fundacji ITAKA, finansując wydłużenie dyżurów Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Poprzez takie wsparcie…

Czytaj więcej