Bank zmieniającego się świata

Nowości w ofercie kredytów hipotecznych Banku BNP Paribas

Nowości w ofercie kredytów hipotecznych Banku BNP Paribas

Jesienna oferta kredytów hipotecznych w Banku BNP Paribas obfituje w nowe propozycje takie jak specjalna promocja w postaci niższej marży na finansowanie energooszczędnych nieruchomości. Z myślą o osobach, które rozważają zakup nieruchomości Bank uruchomił także nowy portal, na którym można sprawdzić swoją zdolność kredytową, bądź skorzystać z innych pomocnych funkcji zaproponowanych na stronie Hipoteka Online.

Stale dostosowujemy nasze produkty i usługi do bieżących trendów i potrzeb klientów. Nasze najnowsze propozycje to nie tylko atrakcyjna oferta na finansowanie energooszczędnych nieruchomości, co mam nadzieję jest zachętą do inwestycji, które mają pozytywny wpływ na środowisko, ale także udogodnienia związane ze zdalnymi formami kontaktu z bankiem – mówi Marcin Grabiszewski, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości Hipotecznej w Banku BNP Paribas.

Od września 2020 roku w ramach strategii Positive Banking, Bank BNP Paribas udostępnia ofertę tzw. Zielonej Hipoteki, która skierowana jest do klientów wnioskujących o udzielenie kredytu hipotecznego na sfinansowanie energooszczędnych nieruchomości. Klient może również liczyć na obniżkę marży o 0,1 % w ramach Zielonej Hipoteki, jeżeli spełnia następujące warunki:

  • posiada / będzie posiadał certyfikat ekologiczny np. BREEAM / Zielony Dom,
  • posiada / będzie posiadał świadectwo charakterystyki energetycznej potwierdzające wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP nie wyższą niż 50 kWh/(m2*rok).

Bank BNP Paribas przygotował portal Hipoteka Online dla osób zainteresowanych kredytem hipotecznym. Potencjalni klienci mogą tam wstępnie zweryfikować swoją zdolność kredytową, sprawdzić, jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o kredyt hipoteczny, przekazać do Banku informacje związane z kredytem i nieruchomością oraz pozostawić prośbę o kontakt ze strony pracownika Banku.

To, co wyróżnia nasz portal spośród innych stron internetowych z symulatorami, to przyjazny język komunikacji. Przystępna forma była jednym z celów, który stawialiśmy sobie od samego początku budowania portalu. Pytania, na które użytkownicy udzielają odpowiedzi, są bardzo proste, a poruszanie się po portalu intuicyjne – podkreśla Marcin Grabiszewski.

Portal Hipoteka Online daje nam możliwość wstępnego sprawdzenia zdolności kredytowej na dwa różne sposoby:

  • wpisując pożądaną kwotę kredytu, użytkownik może sprawdzić, czy stać go na tę kwotę oraz jaka byłaby miesięczna rata kredytu;
  • podając pożądaną kwotę miesięcznej raty, użytkownik może zweryfikować, jaka jest całkowita kwota kredytu, na którą go stać i jaką Bank może wypłacić.

Dzięki temu możemy otrzymać kilka scenariuszy, które różnią się okresem kredytowania oraz wysokością raty lub kwoty kredytu. Kolejną zaletą portalu jest możliwość wygenerowania listy dokumentów, które są niezbędne do otrzymania kredytu. Wygodną funkcją jest również możliwość wysłania na swojego maila wyników symulacji kredytowej oraz listy dokumentów. Dodatkowo na portalu Hipoteka Online można zapoznać się z różnymi pojęciami opisującymi kredyty i nieruchomości oraz sprawdzić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, bez wychodzenia z domu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

Bank BNP Paribas stawia na zieloną energię

Bank BNP Paribas poprzez podpisanie umowy z firmą Respect Energy (dawniej TRMEW Obrót) dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Wsparcie Banku BNP Paribas dla Fundacji ITAKA przynosi efekty

Wsparcie Banku BNP Paribas dla Fundacji ITAKA przynosi efekty

Bank BNP Paribas w maju przekazał darowiznę na rzecz Fundacji ITAKA, finansując wydłużenie dyżurów Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Poprzez takie wsparcie…

Czytaj więcej