Bank zmieniającego się świata

Akcja „Dziel się pomocą” i wsparcie medyków w Banku BNP Paribas

Akcja „Dziel się pomocą” i wsparcie medyków w Banku BNP Paribas

37 tysięcy osób zagłosowały w ramach świątecznej akcji Banku BNP Paribas „Dziel się pomocą” w celu rozdysponowania pomiędzy 5 organizacji 200 tys. złotych ofiarowanych przez bank oraz posiłki dla pracowników szpitali o łącznej wartości 155 tys. złotych – to efekty inicjatyw zrealizowanych przez Bank BNP Paribas w 2020 roku. Pokazują one, że pomagać można na wiele sposobów oraz warto motywować do tego innych.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Bank postanowił, że zamiast przekazywać świąteczne prezenty wesprze finansowo pięć organizacji pozarządowych rozszerzając przy tym grono zaangażowanych osób poprzez zaproszenie do głosowania na wybrany projekt w ramach akcji „Dziel się pomocą”.

– Święta to znakomita okazja do tego, by pomagać. Chcieliśmy zaoferować osobom, które zwykle otrzymywały od nas upominki, możliwość wpływu na to, do kogo trafi wsparcie. Była to forma ich osobistego zaangażowania oraz okazja, żeby poznać wartościowe inicjatywy realizowane na rzecz potrzebujących, a być może także zainspirować się do dalszego działania – tłumaczy Małgorzata Wasiuk, dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas. Odzew ponad 37 tys. osób pokazuje, jak duży jest potencjał ludzi dobrej woli i potwierdza, że takie akcje mają sens – dodaje.

Bank BNP Paribas przeznaczył na ten cel 200 tys. złotych. Spośród pięciu inicjatyw, największe wsparcie otrzymał projekt pomocy w pandemii rodzinom uchodźczym w Polsce Fundacji Ocalenie, ponad 12 tys. głosów. Blisko 11 tys. osób oddało głos na akcję Fundacji Onkologicznej Alivia, dzięki której pacjenci onkologiczni z całego kraju mogą liczyć na bezpieczny bezpłatny transport taksówkami do ośrodków medycznych. Ponad 9 tys. osób zagłosowało na projekt Fundacji ITAKA, która zapewnia dyżury psychiatrów na infolinii Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Wsparcie ponad 2 tys. osób otrzymał każdy z dwóch pozostałych projektów – pomoc małym pacjentom onkologicznym w pokonywaniu lęku dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości oferowana przez Fundację K.I.D.S. oraz SPA Latające dla kobiet, które na co dzień opiekują się swoimi bliskimi z niepełnosprawnościami organizowane przez Fundację Wspieramy mamy.

– Podczas pandemii kolejny raz przekonaliśmy się, jak ważna jest współpraca. Dzięki zaangażowaniu firmy obsługującej  kantynę Paribar w warszawskiej centrali, zorganizowaliśmy wspólną pomoc dla pracowników pobliskiego Szpitala Wolskiego. Pozwoliło to nie tylko wesprzeć medyków, ale również utrzymać miejsca pracy w kantynie w czasie, gdy pawie wszyscy pracownicy centrali banku pracują zdalnie – opowiada Jarosław Frączek, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Administracji, Dep. Nieruchomości i Administracji w Banku BNP Paribas.

Bank BNP Paribas sfinansował również regularne dostawy posiłków do Szpitala w Sochaczewie, dzięki zaangażowaniu pracowników restauracji Pałacu pod Kampinosem, będącej częścią spółki zależnej  banku Campus Leszno.

Dzięki współpracy banku i jego partnerów, do pracowników medycznych trafiły posiłki o łącznej wartości 155 tys. złotych.

Bank BNP Paribas wspierał służbę zdrowia w walce z Covid-19 od początku pandemii. Wiosną sfinansował 2 tys. testów dla przedstawicieli zawodów medycznych, a także zakupił i dostarczył 20 tys. maseczek ochronnych do ośrodków medycznych. Bank przekazał również darowiznę na rozwój bezpłatnej platformy do zarządzania zbiórkami publicznymi na rzecz szpitali: www.wsparciedlaszpitala.pl, dzięki której szpitale mogą informować o swoich potrzebach, a ci, którzy chcą pomóc – zorientować się, jak zrobić to najlepiej.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Równi w pracy, ale czy równi w płacy?

Równi w pracy, ale czy równi w płacy?

Choć prawo gwarantuje kobietom i mężczyznom takie samo traktowanie w miejscu pracy, to w praktyce bywa z tym różnie. Na…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Pieniądze

Majątek Polaków – jaki jest nasz poziom zarobków i oszczędności? Jak poprawić swoją sytuację finansową?

Pandemia koronawirusa wywarła silny wpływ na życie codzienne i stan gospodarki. Jaki jest poziom zadowolenia Polaków po 2020 r.? Jak…

Czytaj więcej