Bank zmieniającego się świata

Arval – własnym autem na wakacje?

Arval - własnym autem na wakacje?

Zastanawiasz się na nowym samochodem? Zapewne pod uwagę bierzesz takie opcje finansowania, jak zakup za gotówkę lub kredyt. Teraz możesz skorzystać także z nowego rozwiązania, które od lat sprawdza się w firmowych flotach samochodowych – wynajmu. Czym jest? Dlaczego lepiej zdecydować się na wynajem konsumencki niż kupować auto na własność?

Jak sfinansować samochód?

Zakup samochodu to zazwyczaj spore obciążenie dla domowego budżetu. Żeby wejść w posiadanie używanego auta, które jest w dobrym stanie technicznym i ma przyzwoite wyposażenie, potrzeba przynajmniej 20 tys. zł. W przypadku pojazdu nowego, minimalna kwota to ok. 40 tys. zł za miejski, niewielki model.

Możesz zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie, jakim jest odkładanie pieniędzy. Samochód kupujesz z własnych oszczędności.

Zbieranie kwoty potrzebnej na zakup może zająć jednak dużo czasu. Ponadto, wydanie znacznej sumy na samochód może oznaczać rezygnację z poduszki finansowej, czyli ważnego zabezpieczenia, które może pomóc Ci w trudniejszym okresie.

Popularnym rozwiązaniem jest także kredyt samochodowy. Zakup spłacasz w wygodnych, dopasowanych do Twoich możliwości ratach, ale często, żeby móc ubiegać się o taką pożyczkę, potrzebujesz wkładu własnego.

Jest jednak trzeba opcja, czyli wynajem samochodu. Od dawna z tej formy finansowania korzystają firmy, zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże biznesy, które mają floty liczące kilkadziesiąt lub nawet kilkaset pojazdów.

Czym jest wynajem konsumencki? Jakie są jego zalety i przewagi w stosunku do zakupu za gotówkę czy kredytu?

Dlaczego warto wybrać wynajem konsumencki samochodu?

Wynajem konsumencki samochodu polega na tym, że otrzymujesz do użytku nowe auto w zamian za miesięczną opłatę. Pod tym względem można go porównać do kredytu dla klientów indywidualnych, ale pojazd docelowo nie staje się Twoją własnością.

Co dostajesz w zamian za ratę? Przede wszystkim, praktycznie wszystkie obowiązki związane z utrzymaniem samochodu przechodzą na firmę, która wynajmuje Ci auto. Stała, comiesięczna opłata pokrywa koszty związane z rejestracją pojazdu, jego ubezpieczeniem, serwisowaniem, naprawą czy assistance.

Nie musisz samodzielnie załatwiać żadnych formalności, nie pokrywasz kosztów z własnej kieszeni. De facto jedynym wydatkiem, poza opłatą stałą, jest paliwo. Możesz też liczyć na dodatkową oszczędność czasu, jeśli chodzi o użytkowanie. Firma wynajmująca może zarezerwować dla Ciebie przegląd, przypomni o wymianie ogumienia itp. Możesz też liczyć na takie opcje, jak korzystanie z samochodu zastępczego na czas serwisu czy dodatkowy komplet opon zimowych bądź letnich.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Lepsze nastroje konsumentów po pierwszym kwartale 2021 roku

Lepsze nastroje konsumentów po pierwszym kwartale 2021 roku

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wyniki badania dotyczącego nastrojów konsumenckich w kwietniu 2021 roku. Jak Polacy oceniają obecną sytuację gospodarczą i…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

E-commerce w 2021 roku – jakie są główne trendy w handlu internetowym?

E-commerce w 2021 roku – jakie są główne trendy w handlu internetowym?

Prowadzisz sprzedaż internetową towarów lub usług? Sprawdź, czym wyróżnia się rynek e-commerce w 2021 roku, na jakie trendy warto zwrócić…

Czytaj więcej