Bank zmieniającego się świata

Arval – własnym autem na wakacje?

Arval - własnym autem na wakacje?

Zastanawiasz się na nowym samochodem? Zapewne pod uwagę bierzesz takie opcje finansowania, jak zakup za gotówkę lub kredyt. Teraz możesz skorzystać także z nowego rozwiązania, które od lat sprawdza się w firmowych flotach samochodowych – wynajmu. Czym jest? Dlaczego lepiej zdecydować się na wynajem konsumencki niż kupować auto na własność?

Jak sfinansować samochód?

Zakup samochodu to zazwyczaj spore obciążenie dla domowego budżetu. Żeby wejść w posiadanie używanego auta, które jest w dobrym stanie technicznym i ma przyzwoite wyposażenie, potrzeba przynajmniej 20 tys. zł. W przypadku pojazdu nowego, minimalna kwota to ok. 40 tys. zł za miejski, niewielki model.

Możesz zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie, jakim jest odkładanie pieniędzy. Samochód kupujesz z własnych oszczędności.

Zbieranie kwoty potrzebnej na zakup może zająć jednak dużo czasu. Ponadto, wydanie znacznej sumy na samochód może oznaczać rezygnację z poduszki finansowej, czyli ważnego zabezpieczenia, które może pomóc Ci w trudniejszym okresie.

Popularnym rozwiązaniem jest także kredyt samochodowy. Zakup spłacasz w wygodnych, dopasowanych do Twoich możliwości ratach, ale często, żeby móc ubiegać się o taką pożyczkę, potrzebujesz wkładu własnego.

Jest jednak trzeba opcja, czyli wynajem samochodu. Od dawna z tej formy finansowania korzystają firmy, zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże biznesy, które mają floty liczące kilkadziesiąt lub nawet kilkaset pojazdów.

Czym jest wynajem konsumencki? Jakie są jego zalety i przewagi w stosunku do zakupu za gotówkę czy kredytu?

Dlaczego warto wybrać wynajem konsumencki samochodu?

Wynajem konsumencki samochodu polega na tym, że otrzymujesz do użytku nowe auto w zamian za miesięczną opłatę. Pod tym względem można go porównać do kredytu dla klientów indywidualnych, ale pojazd docelowo nie staje się Twoją własnością.

Co dostajesz w zamian za ratę? Przede wszystkim, praktycznie wszystkie obowiązki związane z utrzymaniem samochodu przechodzą na firmę, która wynajmuje Ci auto. Stała, comiesięczna opłata pokrywa koszty związane z rejestracją pojazdu, jego ubezpieczeniem, serwisowaniem, naprawą czy assistance.

Nie musisz samodzielnie załatwiać żadnych formalności, nie pokrywasz kosztów z własnej kieszeni. De facto jedynym wydatkiem, poza opłatą stałą, jest paliwo. Możesz też liczyć na dodatkową oszczędność czasu, jeśli chodzi o użytkowanie. Firma wynajmująca może zarezerwować dla Ciebie przegląd, przypomni o wymianie ogumienia itp. Możesz też liczyć na takie opcje, jak korzystanie z samochodu zastępczego na czas serwisu czy dodatkowy komplet opon zimowych bądź letnich.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

epsze-nastroje-konsumentow

Lepsze nastroje konsumentów po pierwszym kwartale 2021 roku

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wyniki badania dotyczącego nastrojów konsumenckich w kwietniu 2021 roku. Jak Polacy oceniają obecną sytuację gospodarczą i…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

E-commerce-w-2021-roku-handel

E-commerce w 2021 roku – jakie są główne trendy w handlu internetowym?

Prowadzisz sprzedaż internetową towarów lub usług? Sprawdź, czym wyróżnia się rynek e-commerce w 2021 roku, na jakie trendy warto zwrócić…

Czytaj więcej