Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas jako pierwszy w Polsce zaoferuje rozłożenie płatności kartą na raty już w sklepie

Bank BNP Paribas jako pierwszy w Polsce zaoferuje rozłożenie płatności kartą na raty już w sklepie

We współpracy z Mastercard i firmą Polskie ePłatności, Bank BNP Paribas,  udostępni usługę „Płać w ratach”. Klienci Banku będą mogli rozłożyć na raty płatność dokonywaną kartą już przy sklepowej ladzie lub w sklepie online jako pierwsi w Polsce. Minimalna kwota takiej transakcji wynosi 400 złotych. Usługa jest już dostępna w sklepach.

Tylko kilka kliknięć

Rozwiązanie jest bardzo proste w obsłudze. Klienci Banku BNP Paribas, dokonując płatności kartą Mastercard powyżej 400 złotych, będą mieli szansę rozłożyć ją na raty wykonując przy tym zaledwie kilka kliknięć na klawiaturze terminala w sklepie stacjonarnym. dokonując zakupów online, odpowiednia opcja dostępna będzie na ekranie komputera, tabletu lub smartfona. W pierwszej kolejności usługa realizowana będzie w sklepach obsługiwanych przez Polskie ePłatności.

– Jako pierwsi umożliwiliśmy umawianie wizyt w oddziałach banku za pomocą aplikacji Booksy. Teraz, wspólnie z Mastercard, wprowadzamy pionierskie rozwiązanie, które ułatwi elastyczne zarządzanie własnym budżetem. Możliwość podjęcia decyzji o rozłożeniu płatności na raty w momencie zakupu, w niespotykany dotąd sposób, łączy funkcjonalności karty kredytowej i kredytu ratalnego – komentuje Robert Mańczak, Dyrektor Departamentu Strategii Produktów i Cross-sell Consumer Finance w Banku BNP Paribas.

– Dzięki usłudze ‘Płać w ratach’ konsument może rozłożyć płatność na raty, podejmując decyzję o tym w momencie zakupu, bez konieczności wypełniania dokumentów czy czekania na decyzję kredytową. Dzięki połączeniu możliwości, jakie mają bank, sprzedawca detaliczny i Mastercard, konsument otrzymuje rozwiązanie prostsze i wygodniejsze niż podobne oferty dostępne dotychczas na rynku. Dzięki temu karta płatnicza staje się jeszcze bardziej uniwersalna. Dziś już nie tylko może dawać dostęp do programu lojalnościowego czy być biletem komunikacji miejskiej, ale też pozwala łatwo i szybko rozłożyć płatność na raty – dodaje Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku  w polskim oddziale Mastercard Europe.

Rozłożenie płatności na raty w praktyce

Jak rozłożenie płatności na raty będzie działało w praktyce? Jeżeli kwota płatności przekroczy 400 złotych, a klient Banku użyje karty Mastercard, na ekranie (terminala, komputera, tabletu lub smartfona) pojawi się opcja rozłożenia płatności na 3, 6 lub 12 rat miesięcznych. Po wyborze najdogodniejszego wariantu, użytkownik zobaczy łączną kwotę do spłaty oraz wysokość pierwszej raty. Potwierdzenie zielonym przyciskiem jest jednoznaczne ze zgodą na rozłożenie spłaty. Kredyt jest udzielany przez Bank BNP Paribas na określonych przez siebie warunkach finansowych.

Informacja o usłudze jest dostępna na stronie: https://www.mastercard.pl

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Czy książeczka mieszkaniowa dalej jest ważna?

Książeczka mieszkaniowa – co to jest, czy nadal jest ważna, jeśli nie wpłacamy od 20 lat

Książeczka mieszkaniowa była dawniej sposobem na zdobycie własnego lokum.  Chociaż dziś ta forma oszczędzania należy już do przeszłości, książeczkę z…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

BANK BEZ BARIER

Bank zmieniającego się świata to bank bez barier

Jesteśmy bankiem, któremu zależy, bankiem zaangażowanym. Stawiamy na szacunek i empatię. W naszych oddziałach można posługiwać się językiem migowym. Pilnujemy,…

Czytaj więcej