Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas partnerem 3. Kraków Green Film Festival

Green Festiwal

 Ruszyła trzecia edycja międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych czyli Kraków Green Festival, którego głównym sponsorem jest Bank BNP Paribas Polska.

Celem KGFF jest edukacja i promowanie proekologicznych postaw poprzez film oraz dyskusje, panele i inne wydarzenia towarzyszące, o których wartość merytoryczną zadba Global Compact Network Poland ONZ.

Krakowski Festiwal to młoda impreza, która gromadzi zaangażowanych twórców, ekspertów oraz wspaniałą widownię. Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do tego wydarzenia, które uświadamia widzom stojące przed nami ekologiczne wyzwania oraz promuje postawy pomagające chronić środowisko naturalne. Jako Bank Zielonych Zmian stawiamy sobie za cel dbałość o środowisko zarówno w zakresie własnej działalności biznesowej, jak też poprzez wspieranie wartościowych proekologicznych inicjatyw – mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

Bank BNP Paribas działa odpowiedzialnie w stosunku do środowiska naturalnego poprzez: współpracę z klientami w przechodzeniu na gospodarką niskoemisyjną, ograniczanie negatywnego wpływu działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz zwiększanie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami. Kraków Green Festival to nie jedyne proekologiczne wydarzenie, które Bank wspiera w tym roku. W czerwcu Bank BNP Paribas dołączył do grona partnerów kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety.

Pokazy odbędą się w sześciu kinach plenerowych umiejscowionych w najbardziej urokliwych zakątkach Krakowa oraz w kinie centralnym w Miasteczku Festiwalowym zlokalizowanym na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem.

W wydarzeniu można również uczestniczyć poprzez bezpłatną platformę streamingową, na której dostępne będą wszystkie konkursowe filmy. KGFF potrwa od 16 do 23 sierpnia 2020 roku.

Spośród blisko tysiąca filmów z całego świata, które zgłoszono na festiwal, do konkursu głównego zostanie zakwalifikowanych około 70. „Większość produkcji polscy widzowie zobaczą po praz pierwszy, część filmów będzie miała w Krakowie swoją światową premierę. Pokazane zostaną również filmy, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Kraina Miodu” – laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara. Widzowie będą mogli również obejrzeć inne wybitne produkcje, m.in. szeroko komentowane „Antropocen. Epoka Człowieka”, „Zatoka Cieni” czy laureat poprzedniej edycji „Witamy w Sodomie” – mówi Piotr Biedroń – Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.greenfestival.pl/program-2020/.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Aktualne oferty pracy w BNP Paribas – z nami zmienisz swoje życie na bank!

Aktualne oferty pracy w BNP Paribas – z nami zmienisz swoje życie na bank!

Działamy w pierwszej dziesiątce największych banków w Polsce. Naszym klientom dostarczamy rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Zastanawialiście się kiedyś, jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Zapraszamy na podróż do przyszłości…

Zastanawialiście się kiedyś, jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Zapraszamy na podróż do przyszłości…

Ten odcinek koniecznie musicie obejrzeć. Jest tak samo przerażający jak intrygujący. Rafał Masny przeniesie Was na chwilę do roku 2080……

Czytaj więcej