Bank zmieniającego się świata

Zastanawialiście się kiedyś, jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Zapraszamy na podróż do przyszłości…

Zastanawialiście się kiedyś, jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Zapraszamy na podróż do przyszłości…

Ten odcinek koniecznie musicie obejrzeć. Jest tak samo przerażający jak intrygujący. Rafał Masny przeniesie Was na chwilę do roku 2080… co tam się dzieje?  Na przykład: 

2022 – pierwszy hotel w kosmosie

2024 – Tesla wysłała ludzi na marsa

2025 – lądowanie na Marsie

2050 – rozpoczęła się kolonizacja Marsa

2075 – warstwa ozonowa Ziemi została zregenerowana

a co przyniesie rok 2080?

Zwrot „planowanie dzieci” nabierze innego znaczenia, gdyż potomstwo bedzie można planować w dosłownym tego słowa znaczeniu… wzrost, kolor oczu i włosów, wszystko ustalić będzie można jeszcze przed narodzinami. W roku 2080 modyfikowanie genów za pomocą układu odpornościowego bakterii jest codziennością (Metoda CRISM/CAS). W 2080 je się np. glony o smaku sernika mango, mięso tworzone w laboratorium i krik burgery, czyli burgery z mięsem ze świerszczy, a za zakupy płaci się chipem zamontowanym w nadgarstku.

Niestety jakość powietrza  będzie jeszcze gorsza niż dzisiaj  –  dlatego ludziom wmontowywało się będzie w nosy filtry cząsteczek. Rozwój technologii spowoduje powstawanie nowych zawodów… Specjalista od reklam w rozszerzonej rzeczywistości, Poszukiwacz, Nostalgista, Bioinżynier genetyczny, Telechirurg, Nadzorca dronów, Choreograw dronów, Górnik słoneczny, Górnik wietrzny, Specjalista ds. minimalizmu, Organizator starości…

Zobaczcie sami:

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Green Festiwal

Bank BNP Paribas partnerem 3. Kraków Green Film Festival

 Ruszyła trzecia edycja międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych czyli Kraków Green Festival, którego głównym sponsorem jest Bank BNP Paribas Polska. Celem…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Na co zwrócić uwagę oceniając wiarygodność sklepu internetowego?

Na co zwrócić uwagę oceniając wiarygodność sklepu internetowego?

Zakupy przez Internet mają wiele zalet, jednakże wiążą się z również z ryzykiem, że po drugiej stronie wystąpi nieuczciwy sprzedający.

Czytaj więcej