Bank zmieniającego się świata

BNP Paribas Green Film Festival 2021. Kategoria: Najlepszy film fabularny

BNP Paribas Green Film Festival 2021. Kategoria: Najlepszy film fabularny

W tym roku o tytuł najlepszego filmu fabularnego powalczy aż jedenaście produkcji z dziewięciu krajów. W tym między innymi z Chin, Iranu i Macedonii. Wszystkich fanów długometrażowych produkcji zachęcamy do obejrzenia nominowanych filmów fabularnych. Tegoroczne produkcje są naprawdę mocne i równie mocno dają do myślenia.

Pokazy nominowanych filmów odbędą się w dniach 15-22 sierpnia podczas 4.BNP Paribas Green Festival w Krakowie. Program festiwalu znajdziesz TU

Filmy będą dostępne także na platformie VOD Green Festival >>> https://vod.greenfestival.pl

Poniżej lista nominowanych produkcji w kategorii: Najlepszy film fabularny:

 

1. “Matka Natura” reż. Natalia Shaufert.

Mołdawianie są dumni ze swojej gościnności, a Pasza i Aleksander nie są wyjątkiem. Para w średnim wieku przygotowuje tradycyjną ucztę dla swojej siostrzenicy Olgi i jej męża Ivana, którzy po czterech latach pobytu w USA przyjeżdżają do domu. Kiedy gospodarze zdadzą sobie sprawę, że ich goście przeszli na weganizm i nie będą jeść nic ze stołu, świętowanie staje się jatką.

Zobacz zwiastun:

2.  “Czerwona fasolka”, reż. Yu Chen

Człowiek cierpiący na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i zmuszony do migracji w kosmos tęskni za matką i ojczyzną. Jednak jedyną odpowiedzią na jego wezwanie do matki jest niekończący się zajęty ton.

 

3. “Radde”, reż. Ali Lavarimonfared

Morze umiera, a rybak próbuje je uratować…
Film, napisany i wyreżyserowany przez Ali Lavari-Monfared, opowiada historię rybaka, który stara się ocalić morze w pojedynkę.
Jedynym aktorem w filmie krótkometrażowym jest Mehdi Makkarian.

Zobacz zwiastun:

4. “Tonący statek”, reż. Ivan Dubrovin

Wysoko nad chmurami leci wielki sterowiec-miasto. Jednak jeden z balonów, które trzymają miasto, traci powietrze. Dlatego sterowiec tonie. Wszyscy tamtejsi mieszkańcy o tym wiedzą, ale starają się to ignorować i kontynuować swoje codzienne obowiązki. To współczesna bajka o dziewczynie, która pragnie zmian i opowieść o miłości, ułożona w pociągający, komiczny styl wizualny.

 

5. “Flora”, reż. Karolina Monwid-Olechnowicz

Krótka historia, która skupia się na czułym połączeniu ciała z naturą, nawiązuje również do zmian klimatycznych, choć w głównej mierze jest alegoryczną opowieścią o izolacji oraz mikro i makro wewnętrznym świecie. Otwarta narracja o zachowaniu stanu umysłu.
Reżyserka zainspirowana cytatem M. Heideggera z “Rozmowy na polnej drodze” , iż “Przeczuwanie przynosi więcej owoców niż rzekome zbyt pewne siebie widzenie”- zrealizowała historię w duchu dokumentalnego doświadczania, otaczającej ją rzeczywistości.

Zobacz zwiastun:

 

6. “Przyjemność z zabijania robali”, reż. Leonardo Martinelli

W najbliższej przyszłości kryzys klimatyczny osiągnie nieodwracalny punkt. Zakonnica i ksiądz spotykają się, aby porozmawiać o zniknięciu owadów.

Zobacz zwiastun:

 

7. “KO2NIEC”, reż. Jesko Thiel

David jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że z powodu skutków ubocznych zmian klimatycznych ludzkości zostało tylko kilka tygodni z wystarczającą ilością tlenu. Jak dotąd uwięziony w machinie codziennego życia, musi sam przekonać się, jak chce spędzić cenne ostatnie dni swojego życia.

Zobacz zwiastun:

 

 

8. Ważniejsze rzeczy

Tragikomedia krótkometrażowa o kryzysie klimatycznym i naszej niezdolności do robienia zawsze “tego, co słuszne” dla świata.

9. Zielony Pinokio

Pinokio był zmęczony byciem marionetką w Krainie Zabawek. Życie bez odpowiedzialności, bez zasług, bez szacunku dla środowiska, w którym żyje i bez myśli o przyszłości uczyniło z niego osła. Postanowił spotkać się z Geppetto i znaleźć sposób na powrót do ludzkiej postaci.

 

10. Pomiędzy

To historia nakręcona podczas pandemii COVID 2020.
Porusza najważniejszą kwestię naszych czasów, zmiany klimatyczne. Historia jest opowiedziana w bardzo poetycki, artystyczny sposób, w przeciwieństwie do większości pozostałych filmów na ten temat.

Zobacz zwiastun:

 

11. Polowanie na jelenie

Współczesna satyra na arystokrację, rywalizację i zagładę, zaczerpnięta z muzycznej ciekawostki z XVI wieku o królu zabijającym dla sportu. Brytyjski zespół wokalny I Fagiolini śpiewa “La chasse Janequin” (1537), wraz z polowaniami na efekty dźwiękowe, i gra rodzinę królewską zdeterminowaną, by rządzić niepodzielnie.

Zobacz zwiastun:

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – dlaczego warto go sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – dlaczego warto go sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Rozważasz zakup mieszkania? Zanim zdecydujesz się na konkretną nieruchomość, sprawdź Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Dokument ten pokaże Ci, jak może…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

BNP Paribas Green Film Festival 2021. Kategoria: Najlepszy reportaż

BNP Paribas Green Film Festival 2021. Kategoria: Najlepszy reportaż

Reportaż to jeden z trudniejszych sposobów pokazywania rzeczywistości. Z definicji obiektywny i rzetelny. Zadaniem autora reportażu jest opowiedzenie historii bez…

Czytaj więcej