Bank zmieniającego się świata

BNP Paribas zaprasza na największy w Polsce festiwal filmów ekologicznych!

BNP Paribas zaprasza na największy w Polsce festiwal filmów ekologicznych!

To wielkie święto kina i ludzi, którym losy naszej planety nie są obojętne – tak w jednym zdaniu określają to niesamowite przedsięwzięcie jakim jest BNP Paribas Green Film Festival jego organizatorzy.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15-22 sierpnia 2021 r. w Krakowie w kilku plenerowych kinach na terenie całego miasta. Centralnym miejscem festiwalu jak co roku będzie Miasteczko Festiwalowe na Bulwarach Wiślanych u podnóża Wawelu, ale widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy festiwalowe także w sześciu innych klimatycznych kinach plenerowych na terenie całego Krakowa, m.in. na plaży, w parkach, a także na Rynku Głównym.

 

8 dni = 8 problemów świata

Każdego festiwalowego dnia będzie poruszana inna tematyka:

Dzień 1. Woda. Nowe złoto

Dzień 2. Zielone Kłamstwa

Dzień 3. Ginący świat

Dzień 4. Pokolenie Grety

Dzień 5. Władcy jedzenia

Dzień 6. Niewolnicy konsumpcji

Dzień 7. Dwa stopnie do piekła

Dzień 8. Pokazy laureatów

 

Konkurs

Podczas festiwalu obejrzeć będzie można ponad 70 produkcji z całego świata. W konkursie głównym będzie można zobaczyć ponad 70 filmów z całego świata. Zaprezentowane filmy będą rywalizować o nagrody w sześciu kategoriach:

– filmy animowane

– filmy fabularne

– reportaże

– krótkie dokumenty

– filmy dokumentalne

– film polski,

a także o Grand Prix BNP Paribas Green Film Festiwal.

 

Jury

Decyzję o tym, kto zdobędzie tę nagrodę podejmie jury w składzie:

– Paweł Delag – aktor filmowy

– Katarzyna Górniak – dziennikarka

– Piotr Biedroń – reżyser, scenarzysta i producent filmowy

– Christian Krönes – reżyser i producent filmowy (Austria)

– Matylda Damięcka – aktorka, wokalistka, grafik

– Kamil Wyszkowski – komentator, pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych

– Niels Christian Askholm – filmowiec (Dania). Podczas pierwszej edycji Kraków Film Festival zdobył Grand Prix za swój dokument „The Grind Message”, w którym opowiedział historię corocznej rzezi grindwali na Wyspach Owczych („The Grind Message”).

Nie tylko kino

Jednak BNP Paribas Green Film Festival to nie tylko uczta dla oczu. Po każdym pokazie odbędą się dyskusje z udziałem gości specjalnych. Posłuchać będzie można także wykładów ekspertów z danych dziedzin tematycznych czy wziąć udział w ekologicznych quizach i konkursach. Oczywiście nie zabraknie również rozkoszy dla smakoszy. Podczas Festiwalu odbędą się warsztaty kulinarne podczas których będzie można skosztować ekologicznych potraw.

 

Covid – 19  

Festiwalowe kino plenerowe na ma zostać zaaranżowane w nowej, bezpiecznej formie, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i odpowiednich służb.

Transmisje na żywo

Filmy festiwalowe będzie można również oglądać także online w serwisie VOD GREEN FESTIVAL: www.vod.greenfestival.pl.  Zapraszamy!

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Arval GO ELECTRIC – elektromobilna ofensywa.

Arval GO ELECTRIC – elektromobilna ofensywa.

Arval Service Lease Polska wprowadził na rynek innowacyjny pakiet Arval GO ELECTRIC Pakiet oferuje m.in. • wynajem auta elektrycznego wraz…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Zmiana lub utrata pracy a kredyt – co warto wiedzieć?

Zmiana lub utrata pracy a kredyt – co warto wiedzieć?

Jeśli chcesz otrzymać kredyt, musisz spełnić określone warunki, m.in. jeśli chodzi o miesięczne zarobki i sposób uzyskiwania dochodów. Jak wygląda…

Czytaj więcej