Bank zmieniającego się świata

Polska Press i Bank BNP Paribas „Wspierają lokalny biznes”

Polska Press i Bank BNP Paribas „Wspierają lokalny biznes”

Polska Press w odpowiedzi na trudną sytuację ekonomiczną związaną z pandemią koronawirusa uruchomiła serwis specjalny, który pomoże przedsiębiorcom skomunikować się z potencjalnymi klientami.

 

Wspieramy lokalny biznes

Inicjatywa podjęta razem z BNP Paribas  (partner strategiczny) ma na celu wzmocnić lokalną solidarność. Wspólnie chcemy wesprzeć nasze firmy – właśnie poprzez specjalny serwis na którym każdy przedsiębiorca może poinformować o swoich produktach i usługach.  Akcja „Wspieramy lokalny biznes ” ma pomóc w  pozyskaniu lokalnych i regionalnych klientów. Bo właśnie to daje miejsca pracy, generuje podatki, jest podstawą bytu mieszkańców naszego regionu, naszych miast i gmin.

Lokalny Biznes to miejsce dla przedsiębiorców, gdzie mogą otrzymać wsparcie eksperckie, poradnicze oraz bezpłatną przestrzeń do publikacji informacji o swojej ofercie w serwisach internetowych Polska Press. W ramach projektu Wspieramy Lokalny Biznes we wszystkich 23 serwisach regionalnych powstały tematyczne serwisy specjalne zawierające informacje odpowiadające potrzebom firm lokalnych – np. https://dziennikzachodni.pl/wspieramy-lokalny-biznes

W sekcji poradniczej przedsiębiorcy będą mogli znaleźć  informacje m.in. o pomocy państwa dla przedsiębiorców, prowadzeniu i transformacji biznesu z wykorzystaniem technologii online, kwestiach związanych z pracownikami oraz wiadomości z rynku.

Wiedza ekspercka będzie dostarczana poprzez interaktywny poradnik wideo, gdzie znajdą się porady ekspertów z dziedziny biznesu, prawa, reklamy i marketingu – podpowiemy naszym klientom jak zarządzać ich komunikacją z rynkiem w obecnych czasach.

Informacje o swojej ofercie przedsiębiorcy będą mogli dodać poprzez specjalny formularz dostępny na stronach serwisów specjalnych.

Ostatnie tygodnie to wyjątkowo trudny czas. Kolejne obostrzenia spowodowały spowolnienie lub wręcz zatrzymanie działalności wielu firm. Zagrożone są budowane od wielu lat małe, polskie, lokalne biznesy. Dlatego startujemy z akcją Wspieramy Lokalny Biznes gdzie będziemy przekazywali najważniejsze informacje dla przedsiębiorców oraz damy im możliwość bezpłatnej publikacji informacji o ich ofercie – mówi Bartosz Kwarciak, dyrektor sprzedaży regionalnej w PPG.

Akcja #wspieramylokalnybiznes prowadzona jest na wszystkich serwisach regionalnych Grupy Press Polska, która jest  jedną z największych grup medialnych w Polsce i liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych:

gazetawroclawska.pl
dziennikzachodni.pl
echodnia.eu
expressilustrowany.pl
gazetakrakowska.pl
pomorska.pl
gloswielkopolski.pl
nowiny24.pl
gazetalubuska.pl
dzienniklodzki.pl
nto.pl
polskatimes.pl
poranny.pl
kurierlubelski.pl
dziennikbaltycki.pl
gp24.pl
gs24.pl
gk24.pl
wspolczesna.pl
dziennikpolski24.pl
nowosci.com.pl
expressbydgoski.pl

 

W regionalnych serwisach internetowych Polska Press prezentowane są Czytelnikom właśnie lokalne firmy, które obecnie potrzebują wsparcia klientów.

Oto branże, do których w pierwszej kolejności kierujemy naszą bazę, którą będziemy prezentować w serwisach:

 • ŻYWNOŚĆ – gotowe jedzenie z dostawą do domu (restauracje, bary jadłodajnie, cukiernie)
 • ŻYWNOŚĆ – sklepy z dostawą do domu
 • ŻYWNOŚĆ – dostępne sklepy
 • ZDROWIE I URODA – kosmetyki, higiena, lokalne drogerie – dostępne sklepy
 • ZDROWIE I URODA – gabinety kosmetyczne, fryzjerskie,
 • MOTORYZACJA – dealerzy i komisy, samochody używane
 • MOTORYZACJA – warsztaty samochodowe
 • ELEKTRONIKA I AGD – sklepy z elektroniką i z AGD
 • SPORT I FITNESS – sklepy – odzież i sprzęt
 • SPORT I FITNESS – usługi (siłownie i indywidualne plany treningowe, treningi zdalne etc.)
 • EDUKACJA – nauczanie zdalne, platformy, kursy, szkoły językowe etc.) oraz szkolenia, kursy, doradztwo (w tym webinaria i e-learningi)
 • KULTURA, ROZRYWKA – dostępna online (wirtualne teatry, muzea, streamingi)
 • IT – szkolenia i oprogramowanie do pracy zdalnej, produkcja sklepów internetowych, produkcja landing pages, obsługa webinarów, streamingów
 • NIERUCHOMOŚCI – sprzedaż mieszkań online bez wychodzenia z domu: wirtualny spacer po nieruchomości, zadawanie pytań online agentowi, doradztwo inwestycyjne, rezerwacja mieszkania – wszystko do momentu notariusza
 • DOM – remonty, naprawy, ogrodnictwo
 • WYPOSAŻENIE WNĘTRZ / architektura / projektowanie
 • OBSŁUGA FIRM – ubezpieczenie, księgowość, tłumaczenia, marketing/promocja, ochrona (branża security), obsługa prawne, usługi finansowe
 • TRANSPORT OSOBOWY I TOWAROWY –
 • SKLEPY – zabawki, odzież, rękodzieło, zoologiczne, kwiaciarnie
 • TURYSTYKA – agroturystyka, biura podróży, kwatery,
 • USŁUGI – rzemieślnicy, foto, sprzątanie, naprawy sprzętu, wyprowadzanie psów, weterynarze, kamieniarstwo

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Jeszcze będzie przepięknie … – obejrzyj nasz film

Jeszcze będzie przepięknie … – obejrzyj nasz film

Nasz świat niespodziewanie zwolnił. Obserwujemy go teraz przez okna, również te wirtualne. Mamy wiele obaw, ale także jesteśmy pełni nadziei,…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

BNP Paribas partnerem popularnonaukowego kanału „To już dziś”

BNP Paribas partnerem popularnonaukowego kanału „To już dziś”

Od „To już Dziś” widzowie mogą oczekiwać przedstawienia najważniejszych zmian technologicznych i społecznych w przystępnej formie. Treści będą przy tym…

Czytaj więcej