Bank zmieniającego się świata

Women Up. Zakończenie pierwszej edycji programu

Women Up. Zakończenie pierwszej edycji programu

19 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie zakrojonego na dużą skalę, unikatowego programu rozwojowego dla kobiet pracujących w Banku BNP Paribas. Projekt Women Up zrealizowany był w ramach inicjatywy „Kobiety zmieniające BNP Paribas”, który jest autorskim pomysłem bankowych liderek.

Pierwsza edycja programu Women Up rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Nomen omen wystartowałyśmy dzień przed nominacją Kamali Harris na wiceprezydentkę USA. Lepszego momentu na start nie mogłyśmy mieć[1]. Program ten jest pierwszą w historii banku autorską inicjatywą rozwojową skierowaną do kobiet pracujących w Banku BNP Paribas[2]. Za uczestniczkami rok satysfakcjonującej pracy. W pierwszej edycji programu wzięły udział sto dwie uczestniczki.

Rozwój talentów

Program dał kobietom szansę na jeszcze większy rozwój, doświadczenie pracy z Talentami Gallupa i zaoferował proces coachingu w wybranych obszarach. O tym, jak skutecznie wykorzystywać talenty kobiet, które pracują w Banku BNP Paribas, mówią nam uczestniczki Women Up i liderki Diamentowych Projektów.

Pierwsze diamenty Women Up rozdane! Wspólnie podsumowaliśmy rok wytężonej pracy w pierwszej edycji autorskiego programu rozwojowego stworzonego w ramach inicjatywy Kobiety zmieniające BNP Paribas. Potencjał jaki uwolniły i rozwinęły uczestniczki, przerósł moje najśmielsze marzenia i oczekiwania – mówi Aleksandra Zouner, Dyrektor Zarządzający Pionu Rachunkowości Zarządczej i Relacji w Banku BNP Paribas.

Jak w przypowieści o talentach, nagrodę dostaną Te, które talent pomnożyły. Naszym talentem w tym roku była ODWAGA. Już w ciągu tego roku 26% uczestniczek programu awansowało! Wiemy, że kolejne awanse to tylko kwestia czasu, bo diament Women Up zobowiązuje – zaznacza Aleksandra Zouner.

Siła kobiet

Przez ostatni rok kobiety zamieniały śmiałe pomysły w czyny. Zbudowały przestrzeń do testowania rozwiązań i wyciągania wniosków. A wszystkie historie biznesowe o kobietach i dla kobiet przecięły się dzięki wspólnemu celowi. Uczestniczki i liderki postawiły na odważne wyzwania i pokazały, że wsparcie oraz zaangażowanie są motorem do skutecznej zmiany. Pozwalają również budować środowisko, w którym kobietom pracuje się znacznie lepiej.

Women Up to niesamowita energia. Dla mnie to, co najważniejsze w programie to relacje, które udało się przez ostatni rok zbudować. Poszerzanie własnych kompetencji i wartość jaką dały szkolenia to kapitał na najbliższe lata, którymi chętnie będę dzielić się z pozostałymi pracownikami banku – opowiada Daria Herman, Ekspert ds. E-commerce w Banku BNP Paribas.

Diamentowe Projekty Women Up

W ramach programu Women Up uczestniczki zrealizowały dziesięć Diamentowych Pomysłów zgłoszonych przy rekrutacji do całej inicjatywy Women Up. Wybrane projekty zostały skutecznie wypracowane, wcielone w życie i rozkwitają w banku. Należy również podkreślić, że w trakcie zespołowej pracy nad projektami uczestniczki programu Women Up mogły liczyć na wsparcie Patronów.

Pierwsze Diamenty to dla mnie event roku. Było treściwie, dynamicznie, a przede wszystkim – z niezwykłą energią serca. Dla mnie ta energia jest najlepszym paliwem odważnych działań – mówi Donata Izdebska, Ekspert ds. Szkoleń w Zespole Programów Rozwojowych i Kultury Organizacyjnej. Ta energia płynie, rozpalając serca i pobudzając myśli… ta energia uzależnia i przyciąga, przez co jest nas coraz więcej. 

Kontynuuje: Kiedy myślę o Women Up, to przede wszystkim widzę i czuję autentyczne zaangażowanie wszystkich uczestniczek, które wyraża się w działaniu, jakie podejmuje każda z nas. Mam poczucie, że wszystkie odważnie sięgamy po osobiste „więcej”. Partnerstwo, odwaga, współpraca powodują, że się wzajemnie inspirujemy i mobilizujemy – do dążenia, do zmiany i do działania. Pozostaję w przekonaniu, że jesteśmy odważne. I bądźmy odważne. Z odwagą śmiało ruszajmy w świat – apeluje Donata Izdebska.

Dlaczego Women Up?

Główną ideą programu jest uwalnianie potencjału i odkrycie mocnych stron kobiet, które pracują w naszym banku. Wszystko realizujemy i prowadzimy po to, aby podnieść kompetencje uczestniczek, rozwinąć ich warsztat pracy oraz wesprzeć je zarówno w sferze zawodowej jak i w życiu prywatnym.

Ten Program wyposażył uczestniczki w wiele narzędzi, które pozwalają im bardziej świadomie podejmować decyzje zawodowe i dzięki temu osiągać sukcesy. Program Women Up otwiera drzwi, stwarza szanse, które kobiety skutecznie wykorzystują.

Odwaga w działaniu nie mieści się w strefie komfortu

Pierwsza edycja Women Up opierała się naturalnie na odwadze. Twórcom projektu chodziło o to, aby przekonać kobiety do sięgania po więcej, wychodzenia z ich strefy komfortu. Tym samym uczestniczki dokonywały zmiany w sobie i przynosiły tę zmianę do banku.

Otwartość i kreatywność zdecydowanie wymaga odwagi. Program Women Up dzięki gotowości i chęci zmiany otworzył przed uczestniczkami nowe możliwości. To niebywale ciekawa przygoda i podróż rozwojowa, która odkrywa potencjał kobiet. To przestrzeń do testowania rozwiązań i wyciągania wniosków. To historia o kobietach, których ścieżki zawodowe przecięły się dzięki wspólnemu celowi.

Cele i założenia Programu Women Up

Celem projektu było dotarcie do kobiet, które mają w sobie iskrę do działania, gotowość do podjęcia wysiłku związanego z własnym rozwojem oraz radość ze współtworzenia pierwszej edycji Women Up w Banku BNP Paribas.

Women Up to przykład zespołu, dla którego współpraca jest jedną z największych wartości. Buduje, wzmacnia, daje poczucie wspólnoty i przynależności. Atmosfera, jaką stworzyły uczestniczki programu, jest przykładem na to, jak współdziałanie i wzajemne wsparcie można przekształcać w wymierne korzyści. Można też śmiało powiedzieć, że Women Up to zespół kreatywnych kobiet, dla których niemożliwe nie istnieje. Właśnie w taki sposób powstaje społeczność odważnych i zaangażowanych Kobiet.

Systematyczna praca i współdziałanie kluczem do sukcesu

Źródłem sukcesu projektu Women Up jest współdziałanie oraz wysokie kompetencje uczestniczek w różnych obszarach. Źródłem satysfakcji uczestniczek jest efekt oraz pozyskiwany feedback. Wartość dodaną stanowią relacje osobiste, które stworzyły kobiety współpracujące ze sobą w tym projekcie.

Na co dzień uczestniczę w wielu inicjatywach w banku. Szczególne miejsce zajmuje jednak Program Women Up. To tu poznałam wspaniałe kobiety – mówi Marlena Glezner, Dyrektor Oddziału, Oddział w Drawsku Pomorskim. Ostatnie dwanaście miesięcy to dla mnie szczególny czas, podczas którego rozwinęłam siebie. Mam również poczucie, że miałam też wpływ na rozwój innych. To daje mi ogromną satysfakcję i motywację do dalszej pracy – zaznacza Marlena Glezner.

Henry Ford powiedział: Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. Sentencja ta niewątpliwie odnosi się do Women Up. Wszystkie razem stworzyłyśmy społeczność odważnych kobiet, kreujących zmianę. Odpowiadamy na potrzeby „dziś i jutra”. To projekt na miarę przyszłości, gdzie perspektywa „jutra” wyznacza kierunek, a „tu i teraz” definiuje działania.

Już niedługo wystartuje druga edycja Women Up!

 

[1] https://www.pb.pl/o-awans-trzeba-powalczyc-1102270

[2] https://www.vogue.pl/a/teresa-drozdz-i-beata-majewska-z-banku-bnp-paribas

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Black Friday i Cyber Monday, czyli czas zakupów

Black Friday i Cyber Monday, czyli czas zakupów

Koniec roku to czas gorączki zakupowej, związanej z przygotowaniami do Świąt, Nowego Roku i zimowych wyjazdów. W tym okresie dwa…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Moja historia w BNP Paribas Bank Polska

Moja historia w BNP Paribas Bank Polska

Swoim doświadczeniem, związanym ze zmianą stanowiska pracy w BNP Paribas Polska, podzieliła się z nami Karolina, Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży…

Czytaj więcej