Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas jako partner portalu teamrodzina.pl promującego partnerski model rodziny

Bank BNP Paribas jako partner portalu teamrodzina.pl promującego partnerski model rodziny

Bank BNP Paribas kontynuuje współpracę z Fundacją Share the Care, której celem jest promocja partnerskiego modelu rodziny, według którego obowiązki domowe oraz opieka nad dziećmi są dzielone pomiędzy oboje rodziców. Z myślą o młodych i przyszłych rodzicach powstał poradnikowy i lifestyle’owy portal teamrodzina.pl, którego partnerem został Bank BNP Paribas.

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań ‘Family Power’ oraz ‘Diagnoza postaw, motywacji i barier wobec urlopów ojcowskich i rodzicielskich’, zarówno kobiety jak i mężczyźni są zgodni w tym, że obie płcie są równie dobrymi opiekunami dla swoich dzieci (79 proc. wskazań). Bez wątpienia posiadają też takie same predyspozycje do wykonywania większości prac domowych. Mimo to, w wielu rodzinach panuje wciąż bardzo tradycyjne podejście do obowiązków utrudniające kobietom rozwój zawodowy, a mężczyznom ogranicza możliwość budowania więzi z dziećmi.

– Jedną z podstawowych wartości w Banku BNP Paribas jest równość obu płci w dostępie do możliwości rozwoju zawodowego. Podejmujemy wiele działań na rzecz wyrównywania szans kobiet i mężczyzn między innymi poprzez wspieranie rodziców w sprawowaniu funkcji opiekuńczych. Pełna realizacja aspiracji kobiet wymaga jednak sprawiedliwych zasad nie tylko w miejscu pracy, ale też w domu. Głęboko wierzymy, że odpowiednio ukierunkowane działania edukacyjne przyspieszą zmianę tradycyjnego modelu rodziny, w którym większość obowiązków spoczywa na kobietach, na partnerski. To szansa także dla mężczyzn, którzy biorąc na siebie większą odpowiedzialność np. za wychowanie dzieci, budują z nimi głębszą relację, ale też rozwijają siebie, zdobywają nowe kompetencje i zyskują poczucie, że dobro materialne rodziny zależy w równym stopniu od obojga partnerów – tłumaczy Małgorzata Petru, Diversity Officer w Banku BNP Paribas.

teamrodzina.pl to portal poświęcony partnerskiemu wychowywaniu dzieci polegający na dzieleniu się obowiązkami domowymi i wychowawczymi. Obecni i przyszli rodzice mogą znaleźć tu przystępne w formie artykuły, opinie i komentarze oraz wywiady na temat bliskości, relacji z dzieckiem i budowania więzi partnerskich. Teksty podzielone są na siedem sekcji: relacje, prawo, finanse, życie zawodowe, biznes i ludzie, społeczeństwo oraz polityka. Ich uzupełnieniem będą materiały video oraz podcasty.

Bank BNP Paribas jest również partnerem strategicznym projektu przewodnika dla pracodawców „50/50 to się wszystkim opłaca. Rola pracodawców w wyrównywaniu prawa obojga rodziców do opieki nad dzieckiem”. W maju 2020 roku bank oraz Fundacja Share the Care zainaugurowały cykl debat online o wyrównywaniu praw obojga rodziców do opieki nad dzieckiem oraz korzyści, które z tego płyną.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Czym jest faktoring? Dlaczego warto z niego korzystać, gdy prowadzisz firmę?

Czym jest faktoring? Dlaczego warto z niego korzystać, gdy prowadzisz firmę?

Faktoring to usługa, która pozwoli Twojej firmie na utrzymanie płynności finansowej. Sprawdzi się szczególnie dobrze wtedy, gdy udzielasz kontrahentom wydłużonych…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Tematy inwestycyjne 2021

Tematy inwestycyjne 2021

„Tematy inwestycyjne 2021” to materiał przygotowany przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego BM BNP Paribas Bank Polska, który zawiera prognozy dotyczące koniunktury…

Czytaj więcej