Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas strategicznym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA

OFF Camera

Ze względu na wyjątkowe okoliczności wydarzenie będzie miało nietypową formę, czyli transmisje filmów na player.pl, „kino z okna” czy kino samochodowe.

 

Również miasteczko filmowe zostanie przeniesione do świata online. Oprócz tego, że Bank BNP Paribas jest strategicznym partnerem krakowskiego festiwalu to jest również patronem sekcji „Między nami kobietami.

W ramach festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć ponad 50 filmów w i wszystkie produkcje będą zamieszczone w internecie na platformie player.pl.

– Im więcej planów próbuje pokrzyżować pandemia, z tym większą kreatywnością się temu opieramy. To podejście łączy Bank BNP Paribas i organizatorów festiwalu. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa z kilku powodów, również ze względu na innowacyjną formę. Cieszymy się, że pomimo przeciwności, festiwal się odbędzie, a my możemy wspierać tak unikatowe wydarzenie, przy okazji podkreślając wartości, które są dla nas ważne. Sekcja „Między nami kobietami” to ukłon w stronę kobiet-twórców i kobiet-postaci pierwszoplanowych, wciąż często zaniedbywanych przez światowe kino – mówi Izabela Tworzydło, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy Banku BNP Paribas.

Program obejmuje filmy w ramach Konkursu Głównego i Konkursu Polskich Filmów Fabularnych oraz sekcje specjalne takie jak: „Między nami kobietami”, „Znowu w drodze”, „Tanie dreszcze”, czy „Związki i rozwiązki”. Sekcja objęta patronatem przez Bank BNP Paribas zawiera produkcje promujące kobiety, solidarność między nimi i wspólnotę. Wiele z tych filmów zostało zrealizowanych właśnie przez kobiety.

Na czas trwania festiwalu zaplanowano wręczenie nagrody publiczności oraz konkurs We love Cinema, których partnerem jest Bank BNP Paribas.

– Jak cała branża, stanęliśmy w tym roku przed niezwykle trudnymi wyzwaniami. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wypracować nową online’ową formułę festiwalu, w ramach której zaprezentujemy widzom najciekawsze niezależne filmy minionego roku na jednej z największych platform streamingowych w Polsce, czyli player.pl – mówi Szymon Miszczak, dyrektor Festiwalu.

Pomimo tego, iż wydarzenie odbywać się będzie głównie w świecie wirtualnym, nie traci swojego krakowskiego charakteru. Popularne krakowskie miejsca będą tłem dla festiwalu. Na uwagę szczególnie zasługują nietypowe doświadczenia kinowe jakimi są: „kino z okna”,są to projekcje filmowe wyświetlane na ścianach budynków oraz kino samochodowe. Wszystkie filmy jak i również miasteczko filmowe dostępne będą w internecie. Każdy będzie mógł obejrzeć rozmowy jakie Olivier Janiak prowadzi z gwiazdami i twórcami polskiego kina.

Organizatorom zależało na tym, aby kinomani nie mieli żadnych wątpliwości, iż mimo pandemii, Mastercard OFF CAMERA jest ogromnym wydarzeniem kulturalnym z mnóstwem atrakcji obejmujących konkursy, spotkania z jury, twórcami, krytykami czy dyskusje o filmach i serialach.

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA rusza 11 września  i potrwa 2 tygodnie.

Więcej szczegółów na stronie: https://offcamera.pl/

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Wakacyjny nastrój na rynku akcyjnym

Wakacyjny nastrój na rynku akcyjnym

17-08-2020 Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem tygodniowym Biura Maklerskiego na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Dane z krajowej gospodarki

Dane z krajowej gospodarki

24-08-2020 Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem tygodniowym Biura Maklerskiego na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na…

Czytaj więcej