Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas uczestnikiem kolejnej edycji programu Climate Leadership

Bank BNP Paribas uczestnikiem kolejnej edycji programu Climate Leadership

Do 2. edycji ​​programu „Climate Leadership powered by UN Environment” dołączył Bank BNP Paribas i w ramach tej inicjatywy, współpracując z ekspertami programu, będzie wypracowywał plany konkretnych zmian, których wprowadzenie w mierzalny sposób pomoże przeciwdziałać wciąż pogłębiającemu się kryzysowi klimatycznemu.

Bank BNP Paribas, w pierwszej edycji programu Climate Leadership zobowiązał się do rozwijania oferty usług i produktów wspierających transformację energetyczną przeznaczonych dla osób indywidualnych, wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorstw.

– Przeciwdziałanie zmianom klimatu i wspieranie Klientów w transformacji energetycznej to zobowiązania na stałe wpisane w naszą tożsamość. Jako Bank Zielonych Zmian angażujemy się w różnorodne inicjatywy  na rzecz klimatu. Własną postawą chcemy inspirować innych. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy po raz drugi dołączyć do Climate Leadership i wypracowywać kolejne rozwiązania chroniące naszą planetę – komentuje Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR i Zrównoważonego Rozwoju, Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas.

Program Climate Leadership ma na celu budowę społeczności liderów biznesu, którzy w proekologicznych zmianach zauważają szansę na rozwój. Współpracując z ekspertami zewnętrznymi programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania, które w  wymierny sposób zmniejszają ich negatywny wpływ na klimat.

W 2020 roku do programu przystąpiło w sumie dziesięć firm, które wypracowały obecnie wdrażane pro-klimatyczne rozwiązania. Podsumowanie pierwszej edycji zostało przedstawione w publikacji „Biznes na rzecz zmiany”.

Pomysłodawcami programu Climate Leadership są Maria Andrzejewska, Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Profesor Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa, które realizuje w Polsce misję Programu ONZ ds. Środowiska od blisko 30 lat.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa jest również inicjatorem Partnerstwa na rzecz realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju „Razem dla Środowiska”. Od czterech lat działające w Partnerstwie firmy i organizacje pracują na rzecz realizacji Celów, ze szczególną troską traktując ich środowiskowy wymiar. Bank BNP Paribas  jest aktywnym uczestnikiem tych działań współpracując w zakresie m.in. zadań Celu 7 „Czysta i dostępna energia”, Celu 11 „Zrównoważone miasta i społeczności”, oraz – kluczowego dla Banku BNP Paribas – Celu 13 „Działania w dziedzinie klimatu”.

 

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Centrum UNEP/GRID-Warszawa ustanowione zostało 17 września 1991 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Programem ONZ ds. Środowiska (UN Environment Programme, UNEP) a Rządem Polskim reprezentowanym przez Ministerstwo Środowiska. Centrum działa jako jeden z kilku ośrodków sieci globalnej GRID (Global Resource Information Database – światowa baza danych o zasobach Ziemi) utworzonej przez UNEP w celu wzmocnienia efektywnego zarządzania zasobami środowiska. Swoje działania realizuje wwspółpracując z organizacjami i instytucjami krajowymi oraz zagranicznymi. Jest partnerem jednostek samorządowych, oświatowych oraz firm wdrażających politykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

https://gridw.pl/

Więcej informacji na temat Programu: https://climateleadership.pl/

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Nowe mieszkanie - wykończenie, opłaty i okolica

O co warto zapytać dewelopera przed kupnem mieszkania?

Jeśli szukasz mieszkania na rynku pierwotnym, zwróć uwagę nie tylko na metraż czy poziom wykończenia. Bardzo ważne są kwestie formalne,…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Digitalizacja

Digitalizacja bankowości – jak możesz na niej skorzystać?

Pandemia przyspieszyła proces cyfryzacji banków. Dostęp do usług finansowych staje się coraz prostszy. Sprawdź, jak możesz skorzystać na digitalizacji bankowości.

Czytaj więcej