Bank zmieniającego się świata

Praktyki, czyli pomysł na rozwój kariery

Praktyki, czyli pomysł na rozwój kariery

Swoim doświadczeniem, związanym z udziałem w letnich praktykach zawodowych, podzieliła się z nami Sandra. Przez okres wakacyjny praktykantka w Biurze Wsparcia Sieci i Komunikacji Bankowości MSP i Korporacyjnej BNP Paribas Bank Polska S.A., a obecnie uczestniczka programu Ambasadorskie Duety.

 

Dwa miesiące praktyk minęły zdecydowanie za szybko

To zdanie przychodzi mi na myśl, kiedy wspominam czas letnich praktyk w Biurze Wsparcia Sieci i Komunikacji Bankowości MSP i Korporacyjnej BNP Paribas Bank Polska S.A. Spontaniczna decyzja o udziale w rekrutacji na stanowisko praktykantki, w tym właśnie dziale, okazała się bardzo dobrą decyzją.

Do moich codziennych zadań należało dbanie o treści publikowane na stronach intranetu, a także przygotowywanie graficzne i merytoryczne komunikacji operacyjnej do Sieci Sprzedaży.

Największym przedsięwzięciem, w jakim brałam udział w czasie dwumiesięcznej przygody, było opracowywanie projektu marketingowego– kampanii „Digital is action”. Kampania polegała na promocji wewnętrznej narzędzi komunikacyjnych opartych o nowoczesne technologie, takich jak GOmobile Biznes czy podpis elektroniczny.

 

Przebieg praktyk

Zakres zadań był w 100% zbieżny z tym, czego oczekiwałam aplikując na praktyki. Co więcej, zlecane mi zadania, a w szczególności ich wpływ na rozwój działu, sprawiały, że z przyjemnością wykonywałam każde następne powierzone mi zadanie.

Praktyki odbyły się w modelu pracy hybrydowej. Jednak często wyczekiwałam dni pracy, w których pracowałam w biurze. To wszystko za sprawą świetnej atmosfery w zespole, który zawsze służył radą i wsparciem.

Wspólne brainstormy, tworzenie kampanii oraz rozmowy przy kawie sprawiły, że przypominając sobie o letnich praktykach, na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Za sprawą wielu inspirujących osób wzbogaciłam swoje doświadczenie zawodowe i rozwinęłam sieć kontaktów.

Wiedza i umiejętności zdobyte w BNP Paribas Bank Polska pozwoliły mi poszerzyć horyzonty i zastanowić się nad dalszą ścieżką kariery. Postanowiłam nie rozstawać się za szybko z bankiem i zostałam Ambasadorem BNP Paribas na Uniwersytecie Warszawskim.

Nie zastanawiaj się, APLIKUJ na kolejne nasze ogłoszenia, bo warto!

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Dobre CV, czyli jakie? Poradnik zawodowy – część druga

Dobre CV, czyli jakie? Poradnik zawodowy – część druga

Zanim wyślesz aplikację na dane stanowisko powinieneś stworzyć dokument, który pozwoli rekruterowi poznać Cię trochę lepiej, jeszcze przed spotkaniem. Przedstawione…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Handel online z perspektywy przedsiębiorcy

Handel online z perspektywy przedsiębiorcy

Jak zadbać o Klienta, który robi zakupy w internecie? Jak przygotować się do sprzedaży online i rozwijać swój sklep? Postaramy…

Czytaj więcej