Bank zmieniającego się świata

Potrzebujesz zaświadczenia hipotecznego? Wnioskuj o nie online!

zaświadczenie o kredycie hipotecznym

Zaświadczenie jest oficjalnym dokumentem potwierdzającym informacje dotyczące udzielonego kredytu lub pożyczki hipotecznej. Powodów, dla których możesz go potrzebować jest wiele – sprzedaż nieruchomości czy skorzystanie z ulgi odsetkowej. Na szczęście w Banku BNP Paribas nie musisz nawet wychodzić z domu, aby otrzymać zaświadczenie hipoteczne. Zobacz, o jakie dokumenty możesz wygodnie zawnioskować online lub podczas wideorozmowy!

Zaświadczenie o kwocie zadłużenia

Dokument może odgrywać istotną rolę m.in. w procesie sprzedaży nieruchomości. Informuje o tym, jaka kwota pozostaje do spłaty w związku z posiadanym kredytem hipotecznym. Ta informacja może mieć ogromne znaczenie dla osób rozważających zakup nieruchomości, ponieważ stanowi podstawę do oceny całkowitych kosztów i zobowiązań związanych z daną nieruchomością.

Zaświadczenie o kwocie zapłaconych odsetek w celu złożenia do urzędu skarbowego

To zaświadczenie możesz przedstawić w Urzędzie Skarbowym – np. kiedy zostaniesz poproszony o potwierdzenie wysokości zapłaconych odsetek w konkretnym roku kalendarzowym. Na podstawie zaświadczenia o kwocie zapłaconych odsetek możesz też uzupełnić deklarację podatkową i skorzystać z tzw. ulgi odsetkowej, jeśli Ci przysługuje.

młoda para siedząca przed laptopem - zaświadczenia hipoteczne

Zaświadczenie o historii spłaty

Powodem wnioskowania o zaświadczenie o historii spłaty może być potrzeba przedstawienia takiej informacji w sądzie lub innym urzędzie. Jeśli potrzebujesz z różnych powodów udowodnić, w jaki sposób przebiegała spłata udzielonego kredytu lub pożyczki hipotecznej, złóż wniosek online – za pośrednictwem bankowości internetowej GOonline.

Pozostałe dokumenty, o które możesz wnioskować przez Internet to:

  • Zaświadczenie o łącznej kwocie zapłaconych odsetek i kapitału.
  • Zaświadczenie o historii wypłaty kredytu.

Jeśli chodzi o inne rodzaje dokumentów potwierdzających, istnieje opcja złożenia wniosku o ich przygotowanie za pośrednictwem wideospotkania.

wideocall

Wnioski online

Dzięki bankowości internetowej możesz złożyć wniosek bez konieczności wizyty w Centrum Klienta oraz o dowolnej porze dnia i nocy. Wystarczy dostęp do Internetu i aktywny dostęp do bankowości internetowej. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas oraz odpowiada na potrzeby naszych Klientów.

Jak złożyć wniosek o zaświadczenie hipoteczne?

  1. Zaloguj się do GOonline
  2. Przejdź do kolejnych zakładek

Kliknij w zakładki: Usługi → Zaświadczenia → Kredyty i pożyczki hipoteczne

  1. Wybierz rodzaj zaświadczenia, wypełnij wniosek i kliknij “Złóż wniosek

Gdy zaświadczenie będzie gotowe wyślemy Ci SMS.

Po przygotowaniu zaświadczenia przez Bank, otrzymasz je drogą emailową, opatrzone podpisem elektronicznym. Dbając o bezpieczeństwo dokument jest szyfrowany, a hasło do jego odczytania otrzymasz tylko Ty.

Ponadto w bankowości internetowej posiadasz historię złożonych wniosków, więc w sposób łatwy możesz sprawdzić, kiedy i o jakie zaświadczenie wnioskowałeś w przeszłości.

Dokument możesz pobrać z GOonline. Otrzymasz go także na e-mail podany we wniosku o wydanie zaświadczenia. Za przygotowanie każdego zaświadczenia Bank pobierze opłatę. Wysokość opłaty to każdorazowo 50 zł, ale jej aktualną wysokość możesz sprawdzić w Tabeli Opłat i Prowizji.

Wideorozmowa

Potrzebujesz dokumentu, o który nie można wnioskować online? Umów się na wideorozmowę, podczas której nasz doradca udzieli Ci niezbędnych informacji na temat kredytu hipotecznego i zamówi w trakcie rozmowy odpowiednie zaświadczenie.

Umów wideospotkanie

Jak wygląda rozmowa z Centrum Ekspertów Online? Dokładnie tak, jak rozmowa wideo przez komunikatory albo jak telekonferencja w pracy.

Możesz umówić się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00. Nie wymagamy instalacji żadnych programów ani aplikacji. Po prostu wchodzisz na dedykowaną stronę, wypełniasz formularz i umawiasz się na konkretną godzinę.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

uśmiechnięta kobieta z laptopem - polecenie zapłaty na koncie osobistym

Zobacz, na czym polega polecenie zapłaty na rachunku bankowym

Opłacenie wszystkich rachunków wymaga nie tylko środków na koncie, ale również dobrej pamięci. Wśród faktur za internet, prąd, wodę i…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

kobieta skanująca dokument na drukarce

Jak zeskanować dokumenty? Z naszą instrukcją to proste!

Chcesz zrobić skan dokumentu, ale nie masz tym doświadczenia? Zaraz przekonasz się, jakie to proste. Pokażemy Ci sposoby na łatwe…

Czytaj więcej