Bank zmieniającego się świata

Wsparcie Banku BNP Paribas dla Fundacji ITAKA przynosi efekty

Wsparcie Banku BNP Paribas dla Fundacji ITAKA przynosi efekty

Bank BNP Paribas w maju przekazał darowiznę na rzecz Fundacji ITAKA, finansując wydłużenie dyżurów Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Poprzez takie wsparcie zapewniono fundacji stabilizację, która umożliwiła podjęcie nowych inicjatyw mających na celu pomoc osobom zagrożonym depresją.

Dłuższe dyżury psychologów

Dzięki wsparciu Banku BNP Paribas, wydłużono dyżury psychologów z Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA z 4 do 15 godzin tygodniowo przez 12 miesięcy. ITAKA skupiła się na rozwoju i promocji inicjatywy, dzięki finansowaniu swojego podstawowego celu. Efektem tego jest nowa strona www.stopdepresji.pl, a w działania, wspierające Antydepresyjny Telefon Zaufania zaangażowała się wytwórnia Kayax i piosenkarz Arek Kłusowski. Fundacja podjęła również działania fundraisingowe, które mają na celu zebranie środków na dalsze zwiększanie dostępności psychologów oraz zatrudnienie psychiatrów, którzy w przyszłości będą udzielać porad na linii.

– W Banku BNP Paribas uważnie obserwujemy nasze otoczenie i staramy się reagować na aktualne problemy i wyzwania współczesnego świata. Czas pandemii dotknął każdego. W tym szczególnie trudnym momencie zależało nam na tym, by jak najwięcej osób potrzebujących wsparcia mogło je otrzymać. Dlatego właśnie wsparliśmy antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA. – mówi Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas, Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas.

19 lat pomocy

Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA dzwoni już od 19 lat. Telefoniczna pomoc specjalistów jest i zawsze była bezpłatna. Jest to możliwe, dzięki wsparciu od partnerów biznesowych i osób prywatnych.

– Cały czas dostrzegamy kolejne potrzeby beneficjentów Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Darowizna przekazana przez Bank BNP Paribas dała nam możliwość stabilnego utrzymania dyżurów psychologów przez 12 miesięcy, a jednocześnie dodała nam przysłowiowego wiatru w żagle: umożliwiła rozwój naszej linii pomocowej, odświeżenie i uatrakcyjnienie strony internetowej i podjęcie działań fundraisingowych w celu pozyskania kolejnych środków na dyżury specjalistów – przede wszystkim psychiatry, którego dyżury zawsze były integralną częścią działań Telefonu – mówi Alicja Tomaszewska, Prezes Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Kolejna taka akcja

Akcja wsparcia dla ITAKI jest kolejną akcją Banku BNP Paribas, która ma na celu nagłaśnianie tematu depresji. W 2019 roku bank był organizatorem sztafety „Podaj zmianę – razem wybiegnijmy z depresji” z Kasprowego Wierchu na Hel. W biegu uczestniczyło duże grono znanych Polaków. Można było go śledzić online i w prosty sposób dokonać wsparcia finansowego Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Silny złoty pomimo pandemii

Silny złoty pomimo pandemii

12-10-2020 Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem tygodniowym Biura Maklerskiego na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Nowa oferta Banku BNP Paribas – starter bankowy na stacjach Shell

Nowa oferta Banku BNP Paribas – starter bankowy na stacjach Shell

Od jakiegoś czasu klienci wybranych stacji Shell mogą skorzystać z preferencyjnej oferty Banku BNP Paribas, dzięki której mają szanse otrzymać…

Czytaj więcej