Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas nagrodzony w konkursach organizowanych przez redakcje Newsweeka i Forbesa oraz LGBT+ Diamonds Awards 2022

Bank BNP Paribas nagrodzony w konkursach organizowanych przez redakcje Newsweeka i Forbesa oraz LGBT+ Diamonds Awards 2022

Spis treści

  Decyzją jury konkursów organizowanych przez redakcje magazynów Newsweek i Forbes, Bank BNP Paribas po raz kolejny znalazł się w prestiżowym gronie najlepszych instytucji w Polsce. Został uznany za najlepszy „bank dla Kowalskiego” (kategoria Bankowość tradycyjna) oraz zajął drugie miejsce jako Bank przyjazny firmie. Uznane i nagrodzone zostały też starania banku w obszarze promowania postaw równościowych w miejscu pracy.

  W 21. edycji Rankingu Przyjazny Bank, organizowanego tradycyjnie przez redakcję tygodnika opinii Newsweek, Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w kategorii Bankowość tradycyjna, w której doceniana jest bankowość zorientowana na Klientów ceniących sobie bezpośredni kontakt z doradcą i obsługę w placówce. Ranking przygotowywany jest we współpracy z agencją badawczą Minds & Roses i bazuje na metodzie „tajemniczego klienta”. Audytorzy wizytowali placówki banków, gdzie otwierali konta osobiste, oceniali jakość obsługi przez doradców, zwłaszcza ich zaangażowanie i kompetencje, a na koniec również stacjonarnie zamykali rachunki.

  Nagroda „Bank Przyjazny Firmie” przyznawana jest przez redakcję magazynu Forbes już po raz dziewiąty. W tegorocznym zestawieniu, które skonstruowano według nowego modelu – uwzględniającego również opinie i odczucia Klientów dotyczące wsparcia otrzymywanego w oddziałach bankowych – Bank BNP Paribas zajął drugie miejsce, uzyskując 281,9 punków (na 348 możliwych). Punkty były przyznawane w czterech kategoriach: jakość obsługi, pozyskania Klienta, zdalne kanały kontaktu i cechy placówek bankowych z naciskiem na bezpieczeństwo kontaktu bezpośredniego. Suma punktów uzyskanych przez Bank BNP Paribas w tym roku pozwoliła na awans w klasyfikacji aż o cztery miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym.

  Kolejnym ważnym i wyjątkowym wyróżnieniem jest zdobycie przez Bank BNP Paribas nagrody LGBT+ Diamonds Awards 2022 w kategorii Pracodawca/Pracodawczyni Roku Wspierający/a Osoby LGBT+, czyli w konkursie, który wyróżnia osoby i organizacje dokonujące realnych zmian i działań na rzecz pracowników LGBT+.

  – Jesteśmy dumni i usatysfakcjonowani, bo w tegorocznych rankingach stanęliśmy na podium w kluczowych dla nas kategoriach: obsłudze Klientów indywidualnych, Klientów biznesowych i kont firmowych oraz docenieni jako organizacja tytułem pracodawcy dbającego o politykę równościową. Dla nas to sygnał, że obrana przez nas strategia tworzenia banku skupionego i ukierunkowanego na ludzi jest słuszna. Właśnie tak, jako Bank zmieniającego się świata, chcemy działać – czynić nasze otoczenie bardziej przyjaznym, dostępnym i egalitarnym zarówno dla naszych Klientów, jak i członków naszego zespołu – mówi Przemysław Furlepa, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas, odpowiedzialny za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej.

  Deszcz nagród i wyróżnień zbiegł się w czasie z wynikami ratingu ESG. Bank BNP Paribas otrzymał ESG Risk Rating na poziomie 10,9, co oznacza niskie ryzyko istotnego negatywnego wpływu czynników związanych z zarządzaniem wpływem na środowisko i kwestie społeczne na działalność („Low Risk”). Ocena wystawiona przez agencję Sustainalytics we wrześniu 2022 roku jest najlepszym wynikiem wśród polskich banków dotychczas poddanym badaniu.

  POPRZEDNI ARTYKUŁ

  Inwestycje w nieruchomości w czasach wysokiej inflacji

  Inwestycje w nieruchomości w czasach wysokiej inflacji

  Inwestycja w nieruchomości na wynajem była do tej pory jedną z najpopularniejszych form powiększania majątku. Jednak w czasach wysokiej inflacji…

  Czytaj więcej

  NASTĘPNY ARTYKUŁ

  Czego potrzebujesz, aby złożyć wniosek o kredyt przez Internet?

  Czego potrzebujesz, aby złożyć wniosek o kredyt przez Internet?

  Masz w planach ubieganie się o kredyt, ale nie masz czasu na to, by jechać do banku? Żaden problem, bo…

  Czytaj więcej