Bank zmieniającego się świata

GOmobile z coraz wyższą oceną w rankingu aplikacji mobilnych

GOmobile z coraz wyższą oceną w rankingu aplikacji mobilnych

Rośnie zadowolenie klientów Banku BNP Paribas korzystających z aplikacji GOmobile. Oprogramowanie zanotowało w tym roku największy awans w zestawieniu bankowych aplikacji mobilnych przygotowanych dla polskich użytkowników urządzeń z systemem Android  i iOS.

Notowanie opublikował portal Cashless opierając się na ocenach użytkowników wystawianych poszczególnym aplikacjom[i]. W przypadku urządzeń z systemem Android ocena aplikacji GOmobile wzrosła  z 4 punktów w  2020 do obecnych 4,6 w skali pięciopunktowej. Zapewniło to skok w rankingu aż o cztery pozycje z miejsca dziesiątego na miejsce szóste. Równie duży awans aplikacja GOmobile zaliczyła w przypadku urządzeń z systemem iOS. Oprogramowanie otrzymało ocenę 4,7 i z miejsca ósmego przemieściło się na miejsce czwarte.

Z GOmobile chronisz swoje pieniądze przed złodziejami

Twórcy aplikacji GOmobile wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Ostatnia aktualizacja spotkała się z pozytywnymi ocenami ekspertów. Została ona wdrożona z myślą o użytkownikach obawiających się kradzieży środków z kart zbliżeniowych. Niepokój ten wywołuje między innymi jedna miejskich historii o fałszywych kontrolerach biletów, którzy mieliby dokonywać nielegalnych transferów przy pomocy czytników Paypass. Warto w tym miejscu dodać, że do tej pory taka forma kradzieży nie została odnotowana w Polsce[ii]. Zagrożenie utraty środków niesie za to kradzież samej karty lub zawartych na niej danych. Dlatego nowa funkcja aplikacji daje klientom Banku BNP Paribas możliwość włączania i wyłączania płatności zbliżeniowych dokonywanych za pomocą tradycyjnych kart.

Szybki i łatwy dostęp do usług bankowych

Inna z nowych usług aplikacji GOmobile wpisuje się w jeden z obecnie najważniejszych trendów w bankowości mobilnej. Użytkownicy aplikacji Banku BNP Paribas mogą potwierdzać niektóre ze swoich z poziomu swojego smartfonu. Ułatwienie to pozwala zapoznać się z dokumentem na swoim telefonie, a następnie go zatwierdzić bez konieczności wyprawy do banku.

Wśród ostatnio wprowadzonych nowości  w aplikacji GOmobile jest też usługa ułatwiająca życie klientom korzystającym z różnych banków. Inne z dodanych funkcji pozwalają na otwieranie kont oszczędnościowych oraz upraszczają procedurę składania wniosków o limit odnawialny.

Przyszłość należy do mobilnej bankowości

Rozwój aplikacji Banku BNP Paribas wpisuje się w szeroki obraz coraz lepszego funkcjonowania całej bankowości mobilnej w Polsce. Prowadzony od 2017 roku przez  portal Cashless ranking bankowego oprogramowania na smartfony pokazuje, że jego średnia ocena w oczach użytkowników rośnie z roku na rok. W pierwszym notowaniu aplikacji mobilnych na Androida ogólna ocena polskiej bankowości mobilnej wynosiła 3,6. W 2021 roku średnia ocen skoczyła do poziomu 4,2. Podobnie się dzieje z aplikacjami na urządzenia z iOS. W 2017 roku suma ocen użytkowników złożyła się na notę 3,8, a obecnie wynosi już 4,2. Pokazuje to, że Polacy coraz chętniej korzystają z usług swoich banków za pomocą telefonów i obdarzają tę formę komunikacji coraz większym zaufaniem.

 

[i] https://www.cashless.pl/10432-ranking-aplikacji-bankowych-cashless-2021

[ii] https://niebezpiecznik.pl/post/czy-mozna-kogos-zblizeniowo-okrasc-w-autobusie-i-tramwaju/

 

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Złóż wniosek w programie Dobry Start przed nowym rokiem szkolnym

Złóż wniosek w programie Dobry Start przed nowym rokiem szkolnym

Nowy rok szkolny za pasem. Jeśli jesteś opiekunem dziecka, warto złożyć wniosek o środki z programu wsparcia edukacji Dobry Start.

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o korzystaniu z karty kredytowej

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o korzystaniu z karty kredytowej

Niespodziewany i pilny wydatek, którego nie dasz rady sfinansować z bieżących dochodów? A może zwykłe codzienne płatności w sklepach stacjonarnych…

Czytaj więcej