Bank zmieniającego się świata

Podcasty BNP Paribas Talks. Inspirujemy, słuchamy, dajemy głos innym

Podcasty BNP Paribas Talks. Inspirujemy, słuchamy, dajemy głos innym

O czym usłyszycie w naszych podcastach? O wszystkim, co interesuje naszych Klientów i nas samych. Rozmawiamy o pasjach, społecznych problemach, psychologii, książkach i środowisku. Oczywiście, jak na porządny bank przystało, także o finansach. Naszych podcastów słucha coraz więcej osób.

 

Kogo usłyszysz?

Gościliśmy między innymi: znaną psycholożkę Katarzynę Miller, nieprzeciętną dziennikarkę muzyczną Annę Gacek, Nauczyciela Roku i filozofa Przemka Staronia, Jacka Hugo-Badera czy Mariusza Szczygła. A to dopiero początek długiej listy znamienitych uczestników naszego projektu.

Bank BNP Paribas jako pierwszy bank w Polsce dostrzegł i docenił walory dźwięku

Podcasty to pewnego rodzaju intymne spotkania. W świecie nieustannego pośpiechu, obrazkomanii, wszelkiego rodzaju hałasów podcasty są czymś, co w pewnym sensie przenosi słuchacza do innego świata.

Według ekspertów banku, to najbardziej angażujący Klientów kanał komunikacji, dający im możliwość niemal osobistego uczestniczenia w rozmowach. Bank BNP Paribas rozpoczął regularną publikację podcastów w kwietniu 2020 roku. Projekt był kontynuacją inicjatywy BNP Paribas Talks – spotkań z inspirującymi ludźmi w oddziałach bankowych w całej Polsce, które ze względu na pandemię nie mogły być kontynuowane w tzw. realu.

 

 

– Szukaliśmy efektywnego sposobu, aby wypełnić lukę, która powstała w naszej komunikacji z Klientami. Podcasty, jak żaden inny z nowych kanałów komunikacji, wpisują się w nurt H2H (Human to Human) – opowiada Dyrektorka Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i rzeczniczka prasowa w Banku BNP Paribas, Izabela Tworzydło[1].

Bank porusza tematy ważne społecznie. Oprócz zagadnień biznesowych pojawiają się materiały z wielu dziedzin, m.in. kultury, finansów, ekologii, psychologii, marketingu, czy te związane z celami zrównoważonego rozwoju.

Przyszłość i odpowiedzialne działania

Bank BNP Paribas odpowiedzialnie patrzy w przyszłość i konsekwentnie podejmuje działania mające na celu ochronę naszej planety i  poprawę jakości życia. W 2017 r. nasz Bank został partnerem Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Skoro już mowa o zrównoważonym rozwoju, to nie można pominąć podcastów o tej tematyce. Gorąco zachęcamy do posłuchania bardzo ciekawej rozmowy na temat Agendy 2030. Odcinek nosi tytuł „Jak zrealizować plan naprawy świata”.

Rozsądne zakupy

Nietuzinkowy jest także podcast opowiadający o rozsądnym kupowaniu i niemarnowaniu wody. Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego rozmawia o wyjątkowej współpracy, konsumpcji i zielonej komunikacji z Mathiasem Wikstromem, założycielem i prezesem Deconomy.

Zresztą, na stronie internetowej BNP Paribas Talks i kanale Spotify znajdziecie całe mnóstwo arcyciekawych rozmów. Zabrzmi banalnie, ale naprawdę każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie. Sprawdźcie sami.

Podcasty banku są znane klientom i pracownikom. Dotychczas ukazało się 99 nagrań. Łączna liczba odsłuchań wszystkich nagrań to 19834, z czego 10639 na stronie i 9195 w serwisie streamingowym. Słuchacze pochodzą z aż 29 krajów na 5 kontynentach. Liczby mówią same za siebie i utwierdzają bank, że uruchomienie tego kanału komunikacji to była słuszna decyzja.

 


Najczęściej słuchane na www.talks-bnpparibas.pl

Numerem jeden wśród najczęściej odtwarzanych podcastów jest rozmowa z Tomaszem Sobierajskim. Podcast nosi tytuł „Czy byłeś grzeczny?”. Odcinek ma aż 1157 odsłon.

 

Na miejscu drugim uplasowały się tytuły:

„Z uważnością w nowy rok” – rozmowa z psychologiem, terapeutą i pisarzem Wojciechem Eichelbergerem. Patrzymy, a nie widzimy. Nieustannie za czymś gonimy, za czymś biegniemy. Towarzyszy nam nieustanna lista spraw wciąż niezałatwionych, spraw kolejnych, spraw dodatkowych. Przez to tracimy naszą uważność na rzeczy ważne, które mogą odmienić nasze życie – np. poznanie nowej osoby, możliwość awansu, zdobycie nowej umiejętności.

Jak patrzeć? Jak wypracować w sobie umiejętność zatrzymania się, zobaczenia, co dzieje się w nas, co dzieje się wokół nas? Jak budować cele i postanowienia świadomie i sensownie? W podcaście usłyszcie odpowiedzi eksperta na te i inne pytania.

„Jak nauczyć dziecko naturalnego dawania” – rozmowa z Aleksandrą Beltą-Iwacz, psycholożką i terapeutką pedagogiczną, na co dzień wspierającą dzieci i ich rodziców. Jest zafascynowana psychologią rozwoju, rodziny i relacjami.

Bliskie jest jej podejście niedyrektywne, w którym ufa kompetencjom dzieci i ich rodziców. Rozmowa porusza różne aspekty wątku. Czy rzeczywiście dzielenie się zupełnie wszystkim jest dla dziecka dobre? A może są sytuacje, w których to my, dorośli, powinniśmy uczyć stawiania granic? Psycholożka podpowiada, jak znaleźć złoty środek w dawaniu.

Stałych słuchaczy mają także podcasty podróżnicze np. rozmowy z Anią i Arturem z bloga „Czas na Wywczas”.

 

Rozmowy o literaturze

W serwisie Spotify największą uwagę słuchaczy przykuły rozmowy o literaturze. Najczęściej słuchanym podcastem był osobisty przewodnik po Pradze Mariusza Szczygła, który przyciągnął 1269 słuchaczy. Chętnie słuchano także podcastów z Filipem Springerem – 417 oraz Małgorzatą Rejmer – 362.

 

Wszystkich, którzy szukają unikalnych, merytorycznych i inspirujących rozmów w sieci, zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na Spotify lub strony BNP Paribas Talks.

[1] https://media.bnpparibas.pl/pr/692235/bank-bnp-paribas-zbliza-sie-do-20-tys-odsluchan-podcastow

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Teraz 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach sieci Planet Cash i Euronet. Promocja Banku BNP Paribas

Teraz 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach sieci Planet Cash i Euronet. Promocja Banku BNP Paribas

Wpłacaj pieniądze szybko, łatwo i wygodnie dzięki sieci wpłatomatów zlokalizowanych poza Oddziałami Banku BNP Paribas. Za wpłaty dokonane przy użyciu…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Bank BNP Paribas udostępnia swoim Klientom możliwość przekazania datku na Szlachetną Paczkę

Bank BNP Paribas udostępnia swoim Klientom możliwość przekazania datku na Szlachetną Paczkę

Już po raz czwarty Bank BNP Paribas został Partnerem Strategicznym akcji Szlachetna Paczka. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja BNP Paribas wspiera…

Czytaj więcej