Bank zmieniającego się świata

Kredyt gotówkowy online – wszystko, co warto o nim wiedzieć!

młoda kobieta w domu składa wniosek o kredyt online

Spis treści

  Polacy korzystają z możliwości pożyczania pieniędzy na kredyt. Czasem jest to związane z pilną potrzebą, a czasem z inwestycją w przyszłość – zarówno swoją, jak i całej rodziny. Jeśli planujesz ubiegać się o dodatkową gotówkę, warto skorzystać z oferty banku online, bez wychodzenia z domu. Jak wygląda składanie wniosku kredytowego przez Internet? Na co zwrócić uwagę i ile będziesz czekać na decyzję? Sprawdź!

  Kredyt online czy w oddziale? Co będzie wygodniejsze?

  Wraz z rozwojem usług dostępnych w Internecie, także codzienna bankowość stała się prostsza. Obecnie, korzystając z bankowości online, możesz robić przelewy nie wychodząc z domu, sprawdzać wpływy, a także złożyć wniosek o kredyt w banku przez Internet. Choć wciąż pojawiają się głosy wątpliwości – czy jest to rzeczywiście wygodniejsze od wizyty w oddziale? Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. Niektórzy czują się pewniej, kiedy w formalnościach pomaga im doświadczony pracownik banku.

  Inni natomiast wolą złożyć wniosek samodzielnie, w dowolnym miejscu i czasie. Przechodzą one przez takie same systemy weryfikacji i niezależnie od źródła – decyzja będzie taka sama zarówno jeśli złożysz wniosek o kredyt online, jak i kiedy zrobisz to stacjonarnie w oddziale. Warto też wspomnieć, że w obu przypadkach Twoje dane są całkowicie bezpieczne.

  Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online?

  Niezależnie czy interesuje Cię kredyt przez Internet na rok czy dłuższy okres – proces wygląda dokładnie tak samo. Bez wniosku ani rusz! Ogromną zaletą kredytów gotówkowych online jest jednak to, że umożliwiają Ci składanie wniosku o dowolnej porze. Masz pełny dostęp do aplikacji mobilnych i stron bankowości internetowej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w święta. Nie ogranicza Cię również lokalizacja, a o kredyt online możesz zawnioskować nawet podczas podróży. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Przeczytaj nasze wskazówki i sprawdź, jak krok po kroku strać się o kredyt przez Internet.

  Zawsze najłatwiejszą drogą, która zmniejszy liczbę formalności, jest wybór banku, w którym już masz rachunek i regularnie wpływa tam Twoja pensja (o ile bank udostępnia taką opcję). Najczęściej wniosek możesz wypełnić zaraz po zalogowaniu się na swoje konto  W BNP Paribas możesz to zrobić zarówno z poziomu przeglądarki internetowej przez GOonline na komputerze, jak i z aplikacji mobilnej GOmobile.

  Bankowość mobilna daje Ci mnóstwo dodatkowych korzyści. Przykładowo w aplikacji GOmobile możesz spotkać się ze specjalnymi ofertami, które przygotował dla Ciebie BNP Paribas. Jeśli wcześniej wyrazisz na nie zgodę, znajdziesz je w zakładce „Finanse”. Powstają one w oparciu o Twoje bieżące wydatki, a także wpływy na konto. Algorytmy przeliczają zdolność kredytową, proponując różnorodne usługi, takie jak np. kartę kredytową.

  Jeżeli jesteś już zdecydowany, aplikacja lub strona internetowa sprawnie przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności. Jak wygląda składanie wniosku o kredyt gotówkowy online? Najpierw określasz kwotę, jakiej potrzebujesz i czas, w jakim chcesz ją spłacić. W kolejnych krokach bank pyta Cię o stałe zobowiązania, źródło zarobków i ich wysokość, a także o status rodziny. Po uzupełnieniu formularza wystarczy poczekać na decyzję banku, który przeanalizuje Twoją zdolność kredytową i na tej podstawie podejmie decyzję o warunkach umowy kredytowej oraz konkretnej kwocie. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, otrzymasz pieniądze na konto i możesz realizować swoje plany lub marzenia!

  Kredyt gotówkowy online – wydaj pieniądze, na co chcesz!

  Czy można wziąć kredyt przez Internet na dowolny cel? Wszystko zależy od produktu, jaki wybierzesz. Przykładowo kredyt konsolidacyjny ma ściśle określone zasady. Możesz wykorzystać go na spłatę wszelkich pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych, samochodowych czy tych na rachunku bankowym. Regulamin nie pozwala jednak spłacać z niego hipoteki czy innego kredytu konsolidacyjnego. Natomiast kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny, ale musisz go określić przy składaniu wniosku. Może to być spłata rachunków, drobna inwestycja, wakacje, remont czy zakup sprzętu RTV. Bank nie będzie jednak sprawdzał, na co faktycznie wydałeś pożyczone pieniądze.

   

  Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu kredytu konsolidacyjnego na 18.01.2023 r. wynosi 12,12%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 60 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 89 790,10 zł, oprocentowanie stałe 11,49% w skali roku, całkowity koszt kredytu 29 790,10 zł (prowizja 0 zł; odsetki 29 790,10 zł) 90 miesięcznych rat (89 po 997,67 zł i jedna 997,47 zł).

  Zanim bank podejmie pozytywną decyzję o przyznaniu Ci kredytu, wcześniej dokładnie przeanalizuje Twoją zdolność kredytową – na podstawie informacji, które mu udzielisz

  FAQ

  Tak, wystarczy że zalogujesz się poprzez aplikację GOmobile lub GOonline do swojej bankowości internetowej.

  Każda osoba pełnoletnia, która ma zdolność do czynności prawnych oraz stałe źródło dochodu akceptowane przez bank.

  Nie. Minimalny okres, na jaki można wziąć kredyt przez Internet to 6 miesięcy. Jednak bank dopuszcza możliwość spłaty zobowiązania wcześniej – zgodnie z umową i tabelą opłat i prowizji.

  POPRZEDNI ARTYKUŁ

  młoda kobieta planująca kredyt przez internet z partnerem

  Czego potrzebujesz, aby złożyć wniosek o kredyt przez Internet?

  Masz w planach ubieganie się o kredyt, ale nie masz czasu na to, by jechać do banku? Żaden problem, bo…

  Czytaj więcej

  NASTĘPNY ARTYKUŁ

  Nadszedł Nowy Rok – podejmij wyzwanie – jedz świadomie, zadbaj o zdrowie!

  Nadszedł Nowy Rok – podejmij wyzwanie – jedz świadomie, zadbaj o zdrowie!

  „W zdrowym ciele zdrowy duch” – znamy to powiedzenie i rozumiemy je. Każdy z nas wie także jak trudno w…

  Czytaj więcej