Bank zmieniającego się świata

Aplikacja GOmobile – bank w Twoim telefonie

GoMobile

Sprawdzisz stan konta, zlecisz przelew, zapłacisz zbliżeniowo telefonem – dzięki aplikacji mobilnej GOmobile dostęp do bankowości masz zawsze pod ręką. Z jakich funkcji możesz skorzystać? Dlaczego bankowość mobilna jest bezpieczna? Jak zainstalować aplikację GOmobile na swoim smartfonie?

GOmobile to aplikacja, która daje Ci dostęp do serwisu transakcyjnego w wersji mobilnej. Została wyróżnia drugim miejscem w kategorii „Bankowość Zdalna” w najnowszej edycji rankingu „Przyjazny Bank”, opracowanym przez redakcję Newsweek Polska.

Jedną z cech charakterystycznych aplikacji GOmobile jest przejrzysty interfejs. Pod względem wyglądu nawiązuje do serwisu transakcyjnego GOonline, do którego logujesz się za pomocą komputera. Nawigację ułatwiają duże ikony i kontrastowa kolorystyka.

Jakie funkcje ma aplikacja?

Aplikacja mobilna GOmobile daje Ci dostęp do wielu funkcji, dzięki którym korzystanie z bankowości będzie szybkie i łatwe. Przede wszystkim masz stały dostęp do swojego konta. Stan rachunku możesz podejrzeć nawet przed zalogowaniem. Włączając tę opcję możesz wybrać między podglądem kwotowym i procentowym.

Przelew między swoimi rachunkami zrobisz jednym gestem. W aplikacji możesz ustawić ulubionych odbiorców oraz zaplanować transfer pieniędzy z późniejszą datą.

Aplikacja GOmobile pozwala Ci zarządzać kartami. Możesz zmienić PIN, zmodyfikować limity lub zablokować daną kartę w razie jej utraty.

Dzięki powiadomieniom push, GOmobile będzie Cię na bieżąco informować o uznaniach oraz obciążeniach. Za pomocą aplikacji potwierdzisz też operacje z systemu transakcyjnego GOonline, bez konieczności przepisywania kodu SMS.

Mobilna bankowość daje Ci podgląd posiadanych produktów, nie tylko kart i rachunków, ale też kredytów czy lokat. Używając GOmobile możesz składać wnioski do banku.

Gdy zainstalujesz GOmobile, zyskasz możliwość dokonywania płatności telefonem. Używając aplikacji dodasz kartę do systemów Google Pay i Apple Pay. Możesz także korzystać z BLIK-a. W wybranych miastach aplikacją zapłacisz za parking lub bilet komunikacji.

GOmobile i kwestie bezpieczeństwa

Załatwianie spraw związanych z bankowością przy pomocy GOmobile jest bezpieczne. Dostęp do aplikacji jest chroniony w taki sposób, żeby żadna nieuprawniona osoba nie miała dostępu do Twoich danych.

Żeby zalogować się do GOmobile musisz podać numer PIN. Jest on ustalany przez Ciebie i musi składać się z ciągu cyfr. Możesz także skorzystać z alternatywnych sposobów logowania. Jeżeli Twój smartfon ma odpowiednie funkcje, zalogujesz się za pomocą czytnika linii papilarnych lub dzięki skanowaniu twarzy.

Jak zacząć korzystać z aplikacji?

Wystarczy tylko kilka prostych kroków, żeby zacząć używać wygodnego narzędzia do mobilnej bankowości. Proces instalacji i aktywacji aplikacji GOMobile przebiega następująco:

  • pobierz aplikację dopasowaną do Twojego smartfona: ze sklepu Google Play (dla urządzeń z systemem Android) lub App Store (dla telefonów z systemem iOS),
  • otwórz GOmobile i kliknij przycisk „aktywuj aplikację”,
  • naciśnij na ramkę z hasłem „podaj login”,
  • wpisz login bankowości elektronicznej GOonline,
  • możesz wybrać alternatywną metodę logowania, podając numer PESEL lub numer paszportu,
  • podaj nazwisko panieńskie matki,
  • otrzymasz kod SMS – wprowadź go do aplikacji i zatwierdź,
  • ustaw kod PIN, którym będziesz posługiwać się przy logowaniu do aplikacji GOmobile – musi mieć od 6 do 20 cyfr,
  • zaloguj się kodem PIN,
  • możesz zacząć korzystać z GOmobile.

Pamiętaj o kwestiach bezpieczeństwa. Nie podawaj nikomu swoich danych do logowania. Blokuj swój telefon i stosuj zabezpieczenia pod postacią PIN-u, znaku graficznego lub odcisku palca. Aplikacje pobieraj tylko z pewnych źródeł i nie klikaj w podejrzane linki. Bank nigdy nie poprosi Cię o instalację rzekomego specjalnego, dodatkowego oprogramowania lub certyfikatu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Dlaczego warto założyć konto bankowe dziecku?

Dlaczego warto założyć konto bankowe dziecku?

Edukacja finansowa, bezpieczeństwo, ułatwienie wejścia w dorosłość – jest wiele czynników przemawiających za tym, żeby założyć konto dziecku. Jak nauczyć…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Wkład własny

Wkład własny do kredytu hipotecznego – rząd szykuje dopłatę

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad rozwiązaniem, które ma pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Na czym ma polegać nowy program? Z jakiego…

Czytaj więcej