Bank zmieniającego się świata

Przekazaliśmy swoje laptopy najbardziej potrzebującym uczniom

Przekazaliśmy swoje laptopy najbardziej potrzebującym uczniom

Koronawirus zmienił nie tylko sposób funkcjonowania świata dorosłych, ale również dzieci. Szkoły w trybie pilnym wprowadziły nauczanie zdalne. Niestety szybko okazało się, że wielu uczniów nie może brać udziału w lekcjach online ponieważ najzwyczajniej w świecie nie posiada komputera.

Na reakcję pracowników Banku BNP Paribas na tę sytuację nie trzeba było długo czekać. W myśl zasady: nawet najkreatywniejsze myślenie jest mniej warte niż działanie przeszliśmy od słów do czynów.  I udało się!  – Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników IT naszego Banku oraz partnera inicjatywy – firmy Wasko, 150 odświeżonych i przygotowanych do użytku laptopów trafi do uczniów i potrzebujących – mówi Maria Krawczyńska, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BNP Paribas. – Nasza firma z entuzjazmem włączyła się w akcję Banku BNP Paribas skierowaną do dzieci. Edukacja i rozwój naszych pociech to inwestycja w przyszłość –  mówi Jan Ogórek z firmy Wasko. – W trudnym czasie pandemii najważniejsze to znaleźć partnera i pomysł, by pomóc innym – dodaje.

Bank BNP PAribas przekazał 150 komputerów, a Wasko S.A pro bono przygotowało je do użytku. –  Mamy nadzieję, że ta mała cegiełka przyczyni się do przyjemniejszego i bardziej pożytecznego spędzania czasu w domu – dodaje Jan Ogórek z firmy Wasko.

Pracownicy naszego Banku starają się reagować na zmieniający się świat i ułatwić w nim poruszanie się nie tylko swoim klientom, ale także tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy.  Pandemia koronawirusa spowodowała ograniczenia w przemieszczaniu się i komunikacji. Władze chcąc ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa nawołują  #zostanwdomu. BNP Paribas i firma Wasko podejmując inicjatywę przekazania laptopów chcą, aby to pozostanie w domu nie ograniczało uczniom możliwości rozwoju i kontaktu z rówieśnikami.  – Miejmy nadzieję, że będziemy inspiracją dla innych – dodaje Maria Krawczyńska, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BNP Paribas.

Laptopy trafią do organizacji partnerskich Banku i Fundacji BNP Paribas, stypendystów Programu Klasa oraz potrzebujących szkół i placówek opiekuńczo – wychowawczych, z którymi współpracują bankowi wolontariusze. Pierwsze 50 sztuk przekazano do Olkusza, gdzie zostaną rozdzielone pomiędzy szkoły podstawowe, licea oraz placówki szkolno-wychowawcze – mówi Jan Ogórek z firmy Wasko.

Pozostałe laptopy będą systematycznie przekazywane do beneficjentów. Trafią one do domów dziecka, stypendystów programu KLASA, a także partnerów Fundacji BNP Paribas, m.in. Fundacji Ocalenie, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Centrum Promocji Kultury Praga Południe.

 

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Analiza prognoz gospodarczych

Analiza prognoz gospodarczych

20-04-2020 Zapraszamy do zapoznania się z alertem rynkowym Biura Maklerskiego na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Stopniowe wychodzenie gospodarek z zamknięcia

Stopniowe wychodzenie gospodarek z zamknięcia

20-04-2020 Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem tygodniowym Biura Maklerskiego na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na…

Czytaj więcej