Bank zmieniającego się świata

Kredyt na remont mieszkania – jak oszacować, ile pieniędzy potrzebujesz?

młodzi ludzie remontujący mieszkanie

Planujesz rozpocząć remont mieszkania i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jak rozsądnie oszacować zakres prac i cenę tego przedsięwzięcia? Jak szukać oszczędności lub alternatywnego finansowania? Przeczytaj, na jaki koszt remontu mieszkania warto się przygotować!

Materiał zawiera odnośniki do produktów oraz bloga Banku BNP Paribas i ma charakter marketingowy.

Kluczowe koszty remontu mieszkania. Za co zapłacisz najwięcej?

Nawet drobne prace remontowe potrafią nadszarpnąć budżet. Gruntowny remont mieszkania często okazuje się większym wyzwaniem organizacyjnym i finansowym, niż początkowo zakładaliśmy. Jeśli zastanawiasz się, jak wycenić remont, przemyśl przede wszystkim jego plan. Jakie pomieszczenia wymagają poprawek już teraz, a które mogą jeszcze poczekać? Czy warto szukać oszczędności w tańszych zamiennikach materiałów, czy lepiej postawić na droższe, ale z reguły lepsze jakościowo produkty? Sprawdźmy, co może kosztować najwięcej.

Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca?

Oczywiście ceny różnią się w zależności od lokalizacji, konkretnego dostawcy czy sytuacji na rynku, ale jednym z większych wydatków to glazura. Ceny płytek podłogowych, ściennych czy elewacyjnych wahają się od 50 do nawet kilkuset zł! Do ich położenia najlepiej zatrudnić fachowców, a to także niemały koszt. Podobnie sprawa ma się ze stolarką, szczególnie jeśli decydujesz się na drewniane meble na wymiar albo wbudowany sprzęt AGD.

Rosnące ceny, a jednocześnie duże zapotrzebowanie na usługi ekip remontowych, wpływają na wzrost zainteresowania dodatkowym finansowaniem. Jednym z rozwiązań jest kredyt gotówkowy na remont mieszkania, zwłaszcza jeśli wiesz, że nie masz teraz wystarczających środków. W BNP Paribas proponujemy taki kredyt ze stałą miesięczną ratą. Taki zastrzyk finansowy dla wielu osób będzie bardzo przydatny.

Sprawdź całkowity koszt kredytu gotówkowego

Pamiętaj o nieplanowanych wydatkach

Nawet jeżeli przygotowałeś dokładny plan wydatków z kierownikiem ekipy remontowej – zawsze licz się z tym, że zdarzy się coś, co Cię zaskoczy i zwiększy koszt remontu. Wiele zależy od samego mieszkania, jego stanu, technologii, w jakiej zostało zbudowane i często dopiero po rozpoczęciu działań okazuje się, że prace będą droższe, niż początkowo zakładałeś. A to oznacza, że koszt remontu wzrośnie. Takich sytuacji nie sposób przewidzieć!

Warto zdać sobie sprawę, że zdecydowanie częściej spotykamy się ze wzrostem niż spadkiem cen – zarówno jeśli chodzi o koszty materiałów budowlanych, jak i koszty transportu czy robocizny. Do tego niestety często zdarza się, że na drodze do wymarzonego mieszkania pojawia się szereg nieplanowanych wydatków. Trzeba więc mieć na uwadze, że zapewne budżet zaplanowany na prace nad remontem mieszkania nie pokryje się idealnie z ostateczną ceną. Komplikacje mogą pojawić się na każdym kroku. Np. podczas zakupu materiałów, gdy okaże się, że przez brak tych tańszych i konieczne są droższe. Prace niestety często się opóźniają ze względu na awarie, zniszczenia czy zmiany koncepcji podyktowane bieżącą sytuacją.

5 sposobów na oszczędzanie pieniędzy 

Poznaj całkowity koszt remontu!

Koszt remontu mieszkania nie jest wydatkiem, który łatwo zaplanować – ale zdecydowanie warto dobrze go przemyśleć i przeanalizować swoje możliwości finansowe. Jak to wygląda w praktyce? Sam generalny remont łazienki o standardowej powierzchni wynoszącej około kilka metrów kwadratowych często kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.

Wylewki, glazura, zaprawa, to koszt około tysiąca złotych. Do tego płytki, których cena zależy od producenta i wzoru, fugi, grunt, a to dopiero początek! Jeśli planujesz generalny remont łazienki, w koszt musisz wliczyć również wannę i zlew oraz baterie do nich, pralkę, oświetlenie lub dekoracje. Nie należy też zapominać o opłaceniu fachowców.

Zgodnie z danymi podawanymi przez specjalistyczne serwisy oraz wykonawców, planując remont, licz się z wydatkami rzędu 1500-4000 zł za m² mieszkania[1].

Rozwiązaniem, które warto rozważyć, planując remont, jest podzielenie pracy na etapy. Ma to jednak swoje wady – działania trwają wiele miesięcy i utrudniają codzienne funkcjonowanie.  Potrzebujesz gotówki już teraz? Jaki kredyt na remont mieszkania wybrać? Rozważ kredyt gotówkowy w Banku BNP Paribas. Zawnioskujesz o kredyt na dowolny cel, ze stałą ratą, która będzie taka sama przez cały okres spłacania. Jego RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) to 13,8%. Na stronie znajdziesz też bezpłatny kalkulator kredytu gotówkowego, dzięki któremu oszacujesz, jak wysokiej raty się spodziewać, jeśli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową.

 Jak złożyć wniosek o kredyt na remont mieszkania?

Znasz już całkowity koszt kredytu i planujesz złożyć wniosek? Zrobisz to z naszym doradcą – zadzwoń na infolinię pod numer 519 921 555 (w dni robocze w godz. 8.00-19.00. Koszt połączenia wg stawki operatora) lub znajdź na mapie najbliższą placówkę Banku BNP Paribas i przyjdź do oddziału. Dobrze wiedzieć, że zawnioskujesz o kredyt w wysokości aż do 230 000 złotych. Warunki kredytu na remont mieszkania oraz ostateczna decyzja kredytowa zależą od analizy Twojej zdolności kredytowej.

[1] Źródło: https://adrem.org.pl/koszt-generalnego-remontu-mieszkania-60m2/

FAQ

Koszty są mocno uzależnione od użytych materiałów, a także lokalnych stawek (zwłaszcza w przypadku robocizny). Jak już wcześniej wskazaliśmy, średni koszt metra kwadratowego przy remoncie generalnym całego mieszkania wynosi od 1500 do 4000 złotych.

Co do zasady każda pełnoletnia osoba, która ma stałe dochody akceptowane przez bank. Ostateczna kwota kredytu i warunki kredytowania są uzależnione od wyniku przeprowadzonej przez bank analizy zdolności kredytowej klienta na podstawie przekazanych przez niego informacji.

Bank BNP Paribas udziela kredytów gotówkowych, które z powodzeniem spożytkujesz m.in. na remont mieszkania. Kwota kredytu to od 1 000 zł do 230 000 złotych.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 8.01.2024 r. wynosi 13,8%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 014 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 203,71 zł oprocentowanie stałe 12,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 12 189,71 zł (prowizja 0,00 zł; odsetki 12 189,71 zł) 73 miesięczne raty (72 po 537,03 zł i jedna 537,55 zł).

POPRZEDNI ARTYKUŁ

przedsiębiorczyni analizuje fakturę elektroniczną w systemie KSeF

KRAJOWY SYSTEM E-FAKTUR (KSeF) – co oznacza dla przedsiębiorcy?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to nowy rządowy system elektroniczny, który pozwala na wystawienie, odebranie i podgląd e-faktury. Ma za zadanie…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

telefon - próba vishingu

Co to jest vishing i jak się przed nim bronić?

Vishing to przestępstwo oparte na inżynierii społecznej. Sprytni rozmówcy podający się za pracowników banków, doradców inwestycyjnych czy instytucje zaufania publicznego,…

Czytaj więcej