Bank zmieniającego się świata
Otwórz konto Weź kredyt
 
 
Przygotuj się na falę wrażeń

Kredyt gotówkowy

RRSO 13,78%


Kontakt z doradcą

Dlaczego warto skorzystać z kredytu gotówkowego (RRSO 13,78%)

Najczęściej zadawane pytania

 • O kredyt gotówkowy w banku mogą wnioskować osoby pełnoletnie, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz  źródło dochodu, które bank akceptuje. Wniosek o kredyt można złożyć samodzielnie lub z inną osobą, także niespokrewnioną.

 • Wymagamy, aby Klient miał ważny dokument tożsamości, np. dowód osobisty. Jest to niezbędne do potwierdzenia tożsamości Klienta. Osoba, która wnioskuje o kredyt gotówkowy składa wniosek o kredyt. Bank może także poprosić o dokumenty potwierdzające źródło i wysokość osiąganego dochodu.

  Jeśli masz pytania na temat dokumentowania dochodu, skontaktuj się z infolinią banku pod numerem: +48 519 921 555 (w dni robocze w godz. 8.00-19.00, koszt połączenia wg stawki operatora.), lub odwiedź najbliższy Oddziału banku. Wykaz placówek.

 • Tak, przy wnioskowaniu o kredyt wskazujesz cel kredytowania. Kredyt może być przeznaczony na szeroko pojęty cel konsumpcyjny np. remont/wyposażenie, edukację/szkolenie, sprzęt AGD/RTV, bieżące potrzeby. Możesz też spłacić swoje kredyty w innych bankach. Wskazanie celu ma charakter deklaratywny, nie będziemy wymagać od Ciebie dokumentów potwierdzających realizację celu.

 • Wystarczy kliknąć w przycisk „Sprawdź zdolność kredytową” w prawym dolnym rogu ekranu. Otworzy się okienko czatu, w którym poprosimy Cię o podanie podstawowych danych do wstępnej oceny zdolności kredytowej oraz danych kontaktowych.

  W przypadku pozytywnej wstępnej oceny zdolności kredytowej, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie na wskazany numer telefonu i przygotujemy wniosek kredytowy.

 • O kredyt mogą wnioskować maksymalnie dwie osoby.

 • Minimalna kwota kredytu bez kredytowanych kosztów wynosi 1 000 zł.

 • Maksymalna kwota kredytu wynosi 230 000 zł.

 • Zazwyczaj decyzję wydajemy tego samego dnia ewentualnie kolejnego dnia roboczego. W niektórych przypadkach czas oczekiwania na decyzję może się wydłużyć do kilku dni roboczych.

  • Umowa o pracę na czas nieokreślony
  • Umowa o pracę na czas określony
  • Działalność gospodarcza
  • Emerytura/ zasiłek przedemerytalny (jeden z dokumentów)
  • Renta
  • Własne gospodarstwo rolne
  • Dochody uzyskiwane za granicą
  • Umowa zlecenie

Dowiedz się więcej

 • Za pośrednictwem czatu Konsultant poprosi Cię o podanie danych (w tym osobowych), które są niezbędne do przygotowania propozycji kredytu gotówkowego i przeprowadzenia wstępnej oceny zdolności kredytowej. Pamiętaj, by przekazywane dane były aktualne. Następnie Konsultant przedstawi propozycję kredytu gotówkowego, która uwzględni Twoje potrzeby finansowe z Twojego zapytania.

  W przypadku pozytywnej wstępnej oceny zdolności kredytowej, w uzgodnionym z Tobą terminie, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie na wskazany numer telefonu w celu przygotowania wniosku kredytowego.

  Jeśli jesteś Klientem banku, sprawdź w bankowości internetowej GOonline, lub mobilnej GOmobile, czy przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję kredytu gotówkowego, możesz też zapytać o nią konsultanta poprzez czat dostępny w GOonline.  

 • Tak. Aby złożyć wniosek skontaktuj się z bankiem pod numerem: + 48 519 921 555 (w dni robocze w godz. 8.00-19.00, koszt połączenia wg stawki operatora).

  Konsultant infolinii poprosi Cię o podanie danych (w tym osobowych), które są niezbędne do przygotowania propozycji i przeprowadzenia wstępnej oceny Twojej zdolności kredytowej. Pamiętaj, by przekazywane dane były aktualne. Następnie Konsultant przedstawi propozycję kredytu gotówkowego, która będzie uwzględniać Twoje potrzeby finansowe i przygotuje dla Ciebie wniosek kredytowy.

  Jeśli trzeba będzie dostarczyć dokumenty niezbędne do rozpatrzenia wniosku, otrzymasz informację, w jakiej formie należy dostarczyć je do banku. 

  Informację o decyzji kredytowej również otrzymasz od konsultanta infolinii.

 • RRSO, to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli całkowity koszt kredytu ponoszony przez kredytobiorcę, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. RRSO wprowadzono z myślą o Klientach, aby ułatwić im sprawdzenie kosztu kredytu i porównanie wielu ofert.

 • Przez zdolność kredytową rozumie się zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie.

 • Zdolność kredytową ocenia się w oparciu o uzyskiwane przez Klienta dochody (rodzaj uzyskiwanych dochodów oraz ich wysokość) oraz o wydatki Klienta takie jak: obciążenia z tytułu posiadanych kredytów, koszty utrzymania oraz inne koszty, które Klient ponosi.

 • Aby otrzymać potwierdzenie spłaty kredytu, złóż i opłać w oddziale banku dyspozycję przygotowania takiego dokumentu. Zaświadczenie zostanie przygotowane w ciągu kilku dni.

 • Nadpłatę możesz odebrać w kasie dowolnego oddziału banku lub zlecić jej przeksięgowanie na inny rachunek bankowy – w tym celu wystarczy pójść do Oddziału. 

  Nadpłata może być również przeksięgowana na ROR w naszym banku – w celu ustalenia szczegółów zadzwoń na  infolinię banku na numer: 22 134 00 00 lub 48 500 990 500

 • Szczegóły na temat zwrotu prowizji znajdują się TU ( https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty/zwrot-prowizji).

 • Tak, w każdym czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej możesz zrezygnować z ubezpieczenia. Wystarczy złożyć pisemną dyspozycję rezygnacji.

  Rezygnacja z ubezpieczenia może wpłynąć na stawkę oprocentowania  umownego- w zależności oraz w  zgodzie z warunkami opisanymi w umowie.

 • Biuro Informacji Kredytowej S.A (BIK) gromadzi dane na temat złożonych przez Klientów wniosków kredytowych oraz zobowiązań Klientów, wraz z uwzględnieniem terminowości spłaty.

  Banki, SKOK-i, firmy pożyczkowe oraz Klienci mogą sprawdzić w BIK dotychczasową historię kredytową, w tym m.in. terminowość spłat poprzednich i aktywnych kredytów i pożyczek oraz wysokość aktualnego zadłużenia i wysokość miesięcznych obciążeń kredytowych.

Informacja o kredycie

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 01.07.2024 r. wynosi 13,78%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 014 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 119,69 zł oprocentowanie stałe 12,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 12 105,69 zł (prowizja 0,00 zł; odsetki 12 105,69 zł) 73 miesięcznych rat (72 po 535,88 zł i jedna 536,33 zł).

Jakiej kwoty potrzebujesz?

Na jak długo?

m-cy

Wysokość raty miesięcznej

Kwota kredytu:

Całkowity koszt kredytu:

Oprocentowanie stałe w skali roku:

Prowizja:

Całkowita kwota do zapłaty:

ZAMÓW ROZMOWĘ

RRSO 13,78% dla reprezentatywnego przykładu

Zamów rozmowę z doradcą

Złóż wniosek o kredyt gotówkowy

Zadzwoń na Infolinię

Nasz konsultant wypełni z Tobą wniosek i przekaże Ci wstępną decyzję kredytową

Wybierz numer:

519 921 555

(W dni robocze w godz. 8.00-19.00.
Koszt połączenia wg stawki operatora)

Przyjdź do Centrum Klienta

Wolisz bezpośredni kontakt? Pracownik banku pomoże Ci wypełnić wniosek.

 

Znajdź Centrum klienta

Spłata kredytu

Kredyt spłacasz na indywidualany rachunek wskazany w harmonogramie. Znajdziesz go na pierwszej stronie umowy jako „Rachunek do spłaty”. Najprościej spłacisz kredyt w bankowości internetowej GOonline lub aplikacji GOmobile.

Spłata przed terminem

W umowie wskazany jest także „Rachunek do przedterminowej spłaty”, który służy do wcześniejszej spłaty kredytu (całkowitej lub częściowej). Znajdziesz go również w GOonline w zakładce Historia oraz aplikacji GOmobile - w opcji Nadpłata kredytu i Całkowita spłata.

1

1

Zaloguj się do bankowości internetowej GOonline

 

Zaloguj się

2

2

Wybierz zakładkę Moje Finanse, Kredyty.

Przy wybranym kredycie kliknij SPŁAĆ

3

3

Nastepnie wybierz jedną z opcji: Płacę z

 • BNP Paribas
 • BLIK
 • Inny bank

Kliknij KONTYNUUJ i autoryzuj transakcję.

4

4

Wyświetli się komunikat, że spłata została przyjęta do realizacji.

Bieżący stan kredytu możesz zawsze sprawdzić w zakładce Moje Finanse, Kredyty, Kredyty gotówkowe.
Przy wybranym kredycie wybierz Szczegóły, Historię lub Harmonogram.

1

1

Zaloguj się do aplikacji mobilnej GOmobile

 

Nie masz aplikacji? Pobierz ją za darmo!

Pobierz z App Store Otwiera się w nowym oknie.

Dla telefonów z systemem iOS

Pobierz z Google Play Otwiera się w nowym oknie.

Dla telefonów z systemem Android

2

2

Na dolnym pasku w aplikacji kliknij Finanse, następnie wybierz swój kredyt > Spłać. Zobaczysz 3 opcje do wyboru:

 • Spłata raty (spłacasz bieżącą ratę i ewentualne zaległości),
 • Nadpłata kredytu,
 • Całkowita spłata (przed terminem).
3

3

Nastepnie wybierz jedną z opcji:

 • BNP Paribas
 • BLIK
 • Inny bank

Kliknij DALEJ

4

4

Wyświetli się komunikat, że spłata została przyjęta do realizacji.

Bieżący stan kredytu możesz zawsze sprawdzić w Finanse > Kredyty

Dokumenty DO POBRANIA

 
Zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach - umowa o pracę
 
Zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach - umowa zlecenie, umowa o dzieło

Zobacz również

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 8.01.2024 r. wynosi 13,8%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 014 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 203,71zł oprocentowanie stałe 12,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 12 189,71 zł (prowizja 0,00zł; odsetki 12 189,71 zł) 73 miesięcznych rat (72 po 537,03 zł i jedna 537,55zł).