Bank zmieniającego się świata

Poznaj Open Banking Portal

Poznaj Open Banking Portal

Spis treści

  Open Banking Portal został udostępniony Klientom, którzy zdecydują się w procesie wnioskowania o kredyt ratalny online, potwierdzić tożsamość przez Open Banking. Stworzyliśmy go, aby dać naszym Klientom możliwość weryfikacji danych, jakie uzyskaliśmy dzięki mechanizmom Open Banking czyli Otwartej Bankowości i wykorzystaliśmy do identyfikacji tożsamości.

  Open Banking Portal daje możliwość przejrzenia danych jakie pobraliśmy z innego banku oraz zgód jakich Klient udzielił, aby możliwe było ich pobranie.

   

  Jak skorzystać z Open Banking Portal?

  Portal jest dostępny na stronie https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/open-banking dla Klientów, którzy postanowili skorzystać z kredytu ratalnego przez internet w Banku BNP Paribas na zakup towarów i usług w sklepie internetowym, z którym Bank ma podpisaną umowę współpracy.

  Do zalogowania niezbędny jest Identyfikator oraz dostęp do numeru telefonu i adresu e-mail wskazanego we wniosku kredytowym.

   

  Jak przebiega proces wnioskowania o kredyt ratalny?

  Podczas wnioskowania o kredyt ratalny Klient udostępnia swój numer telefonu i adres e-mail oraz zgodę na jednorazowy dostęp do danych o rachunku w banku, który prowadzi jego rachunek osobisty. Klient w swoim banku loguje się do bankowości internetowej i zatwierdza jednorazową zgodę na pobranie danych o rachunku i historii transakcji za 365 dni.

  Za pomocą usług Otwartej Bankowości następuje pobranie danych, które służą do potwierdzenia tożsamości na potrzeby procesu kredytowego. Następnie na adres e-mailowy Klienta przesyłamy wiadomość o potwierdzeniu zakończenia procesu.

   

  Jak uzyskać Identyfikator niezbędny do logowania?

  Identyfikator oraz adres portalu przesyłany jest Klientowi w wiadomości e-mail otrzymanej po zakończeniu procesu.

   

  Kto może uzyskać dostęp do Open Banking Portal?

  Open Banking Portal obecnie jest dostępny dla Klientów potwierdzających tożsamość poprzez pobranie informacji o rachunkach prowadzonych w  jednym z następujących banków: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A i Bank Pekao S.A.

  Stale rozszerzamy dostęp o kolejne grupy Klientów. Dostęp do portalu jest niezależny od decyzji kredytowej i Klient zawsze go uzyskuje.

  Open Banking Portal to nowoczesne i unikatowe rozwiązanie udostępniające wszystkie dane pobrane w procesie Otwartej Bankowości wykorzystywanych podczas wnioskowania o kredyt ratalny on-line wraz z możliwością sprawdzenia treści zgód oraz odwołania zgody opcjonalnej.

  Więcej informacji o tym, jak zarządzamy zgodami Klientów możecie znaleźć w linku, który znajduje się tutaj: https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/rodo

   

  Czym się kierujemy tworząc usługi Otwartej Bankowości?

  Na pierwszym miejscu stawiamy zasady prawa i bezpieczeństwo. Open Banking to nowoczesny standard usług płatniczych zapewniający dostęp do rachunku bankowego, nie tylko poprzez bankowość internetową, ale też aplikacje podmiotów trzecich (banki oraz inne podmioty niż bank) oparty na zasadach opisanych w Dyrektywie PSD2.

  To Klient decyduje, czy wyraża zgodę na przekazanie swoich danych, a my w oparciu o regulacje polskie (ustawa o usługach płatniczych) oraz europejskie dbamy o ich bezpieczeństwo.

  Dzięki rozwiązaniom Otwartej Bankowości zapewniamy komfort i oszczędzamy czas Klientów

  Czas potrzebny na wydanie decyzji kredytowej z wykorzystaniem Otwartej Bankowości jest bardzo krótki – nawet mniej niż 20 minut. W sklepach współpracujących z Bankiem BNP Paribas weryfikacja wniosku o kredyt możliwa jest, nawet w trakcie zakupów online. Dzięki temu maksymalnie skracamy czas niezbędny na realizację potrzeby Klienta.

  Dbamy również o ekologię. W tym procesie kredytowym nie drukujemy ani jednego dokumentu, dzięki czemu przyczyniamy się do ochrony środowiska.

   

  Więcej informacji: 

  Open Banking >>> https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/open-banking

  PSD2 >>> https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/psd2

  POPRZEDNI ARTYKUŁ

  Intercyzy, czyli umowy małżeńskie

  Intercyzy, czyli umowy małżeńskie

  Zawarcie małżeństwa niesie wiele zmian, ponieważ wiąże się nie tylko ze zmianą sytuacji osobistej dwojga ludzi, ale rodzi skutki w…

  Czytaj więcej

  NASTĘPNY ARTYKUŁ

  Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

  Nieterminowa spłata raty kredytu. Sprawdź możliwe konsekwencje

  Nawet kilkudniowe opóźnienie w uregulowaniu comiesięcznego zobowiązania może przynieść kredytobiorcy sporo problemów. Jeżeli obawiasz się, że zapomnisz o kolejnym terminie,…

  Czytaj więcej