Bank zmieniającego się świata

Potrzebujesz szybko niewielkiego zastrzyku gotówki 1 tys. – 10 tys. zł? Jakie masz możliwości?

Potrzebujesz szybko niewielkiego zastrzyku gotówki 1 tys. – 10 tys. zł? Jakie masz możliwości?

Jeśli potrzebujesz szybko zdobyć stosunkowo niewielką kwotę, do wyboru masz kilka możliwości. Jakie są możliwości jeśli potrzebujesz szybko gotówki?

Jedną z nich jest kredyt odnawialny, czyli dodatkowa kwota przyznana w ramach Twojego rachunku bankowego. Dzięki limitowi możesz wydać więcej pieniędzy, niż faktycznie masz na koncie.

Drugim rozwiązaniem jest karta kredytowa. W tym wypadku nie obciążasz swojego standardowego konta osobistego.

Limit kredytowy i karta kredytowa mają szereg zalet, w tym szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy. Musisz jednak pamiętać, że przyznane środki trzeba dość szybko zwrócić, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z odsetkami.

Alternatywą dla tych rozwiązań jest pożyczka gotówkowa gdzie okres spłaty i wysokość raty możesz  dopasować do swoich możliwości finansowych.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa jest formą udzielania dodatkowych środków podobną do kredytu gotówkowego. Oba produkty nie są jednak tożsame.

Pod względem formalnym, przepisy dotyczące pożyczki gotówkowej reguluje Kodeks Cywilny. Mogą jej udzielać zarówno osoby prawne (na przykład instytucje finansowe), jak i fizyczne. W przypadku kredytu gotówkowego, zastosowanie mają przepisy Prawa bankowego.

Pożyczka gotówkowa jest zazwyczaj przyznawana na niższą kwotę w porównaniu do kredytu, przykładowo z zakresu od 1000 do 4000 zł. W teorii może być spłacona jednorazowo, po wyznaczonym okresie, ale najczęściej zobowiązanie oddaje się w ratach, jak w przypadku kredytu. Cechuje się najczęściej mniejszą liczbą formalności w stosunku do kredytu, szybszą decyzją o przyznaniu, lecz krótszym okresem spłaty, wynoszącym na przykład od 6 do 24 miesięcy.

Gdzie wziąć pożyczkę gotówkową na korzystnych warunkach?

Jak wspominaliśmy, pożyczki może udzielić dowolny podmiot. Jeśli chcesz ją zaciągnąć, warto skorzystać z usługi banku, a nie innej instytucji czy osoby fizycznej. Dlaczego?

Główne powody to bezpieczeństwo, jakość obsługi oraz wygoda. Bank jest instytucją finansową, której działalność jest regulowana przepisami prawa. Umowy muszą spełniać określone warunki. Ponadto bank zadba o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.

Poza tym, banki oferują korzystne warunki finansowania, do których zaliczyć można na przykład możliwość udzielenia pożyczki gotówkowej bez prowizji oraz z niskim oprocentowaniem. Ważnym aspektem jest też łatwy kontakt z bankiem. O symulację możesz poprosić za pośrednictwem infolinii czy czatu internetowego. Wniosek o przyznanie pożyczki gotówkowej możesz złożyć przez system bankowości elektronicznej, z którego korzystasz do obsługi swojego konta osobistego.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać pożyczkę gotówkową?

W związku z tym, że pożyczka jest udzielana na dość małą kwotę, formalności nie są skomplikowane. Bank może od Ciebie wymagać przedstawienia dokumentu potwierdzającego dochody.

Zabezpieczeniem dla banku może być wykup przez Ciebie ubezpieczenia. Ubezpieczenie to również korzyść dla Ciebie, ponieważ zapewnia ochronę spłaty w razie choroby czy utraty pracy.

Jaki jest czas oczekiwania na decyzję banku o przyznaniu pożyczki gotówkowej?

Gdy bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową i wybierzesz najbardziej satysfakcjonujący z Twojej perspektywy okres spłaty, możliwe, że Twój wniosek zostanie zatwierdzony w dniu jego złożenia.

Pożyczka gotówkowa jest prostym i szybkim sposobem na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Do plusów tego produktu trzeba też zaliczyć elastyczność. Pożyczkę gotówkową możesz bowiem wydać na dowolny, wybrany przez siebie cel.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Przelewy krajowe – rodzaje, czas realizacji oraz opłaty

Przelewy krajowe – rodzaje, czas realizacji oraz opłaty

Przelew bankowy to podstawowa metoda transferu pieniędzy. Zastanawiasz się, kiedy środki trafią na Twój rachunek lub jak szybko dotrą do…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Jak przenieść konto z banku do banku?

Jak przenieść konto z banku do banku?

Konto bankowe to podstawowy sposób na to, żeby utrzymać porządek w finansach, zarówno osobistych, jak i firmowych. Co zrobić w…

Czytaj więcej