Bank zmieniającego się świata
Otwórz konto Weź kredyt
 
 
Karta pełna korzyści (RRSO 26,85%)

Karta Kredytowa

Mastercard Standard

Kontakt z Doradcą
Dostępność
Online
Oddziały
Telefon
Mobile

Co zyskujesz z Kartą kredytową MasterCard Standard (RRSO 26,85%*)

Informacje dodatkowe

* RRSO: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego dla limitu karty kredytowej Mastercard® Standard na 7.02.2024 r. wynosi 26,85%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 604,88 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 18,5%, całkowity koszt kredytu 604,88 zł, (w tym: odsetki 460,88 zł, miesięczna opłata za kartę 12 zł), 11 miesięcznych rat równych w wysokości po 383,71 zł, 12 rata w wysokości 384,07 zł.

Sprzedaż premiowa

surfer na plaży opiera się o deskę i podziwia morze

Podpisz umowę o kartę, korzystaj aktywnie
i zyskaj :

 

 • do 400 zł na zakupy do Allegro z kartą kredytową1
 • brak opłaty za umożliwienie korzystania z limitu karty przez pierwsze 12 miesięcy

 

 

ZAMÓW ROZMOWĘ Z DORADCĄ <center><span class="decor">Podpisz umowę o kartę, korzystaj aktywnie</span><br> i zyskaj :</center>

Sprawdź, jak zyskać do 400 zł do Allegro:

1

Podpisz umowę o kartę kredytową

Mastercard® Standard (RRSO 26,85%) lub Mastercard® Gold (RRSO 24,57%) w centrum Klienta do 30.09.2024 r. Musi to być Twoja pierwsza karta kredytowa w naszym banku od 01.01.2023 r.

2

Do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po zawarciu umowy o kartę

zaloguj się do bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile, aby aktywować kartę i nadać PIN.

3

Wykonaj transakcje

W każdym z pierwszych 4 miesięcy po zawarciu umowy zrealizuj transakcje kartą na min. 1 000 zł2.

4

Odbierz nagrodę

Nagrodę udostępnimy w bankowości elektronicznej w zakładce Wiadomości w terminie do 30 dni od zakończenia każdego miesiąca, w którym spełnisz warunki.

Regulamin sprzedaży premiowej „Do 400 zł do Allegro z kartą kredytową Mastercard”

1 Szczegóły dotyczące transakcji dostępne są w regulaminie sprzedaży premiowej „Do 400 zł do Allegro z kartą kredytową Mastercard”.

2 Jeśli Umowę o Kartę kredytową podpiszesz w czerwcu 2024 r., Nagrodę w postaci karty podarunkowej możesz otrzymać za: lipiec, sierpień, wrzesień oraz październik 2024 r., czyli za 4 pełne miesiące kalendarzowe po zawarciu tej umowy. Aby dostać Nagrodę za lipiec 2024 r., zrób w lipcu Transakcje Kartą kredytową na łączną kwotę co najmniej 1 000 zł. Tak samo postępuj w trzech kolejnych miesiącach aby uzyskać Nagrodę za sierpień, wrzesień i październik 2024 roku.

Organizatorem sprzedaży premiowej jesteśmy my: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Sprzedaż premiowa dotyczy osób, które w okresie od 1.01.2023 r. do 3.06.2024 r. nie były stroną umowy o jakąkolwiek kartę kredytową lub kartę wirtualną do Limitu od Nowa z naszym Bankiem. Okres w którym można zawrzeć Umowę o kartę kredytową w ramach sprzedaży premiowej trwa od 03.06.2024 r. do 30.09.2024 r. Sprzedaż premiową kierujemy do osób fizycznych (konsumentów), które nie są zatrudnione przez nasz bank ani Spółki grupy na podstawie umowy o pracę ani nie świadczą na rzecz banku lub Spółek grupy usług na podstawie umowy cywilnoprawnej. Bankowość elektroniczna to system bankowości internetowej GOonline oraz aplikacja mobilna GOmobile udostępniana przez bank na podstawie zawartej przez Ciebie umowy o kartę. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.bnpparibas.pl w zakładce Bankowość internetowa i mobilna.

Przez „założenie karty kredytowej” należy rozumieć zawarcie umowy o kartę kredytową z naszym bankiem. Bank uzależnia każdorazowe udzielenie kredytu oraz warunki kredytu od analizy zdolności kredytowej Klienta.

Podpisz umowę o kartę kredytową Mastercard® Standard lub Mastercard® Gold w sprzedaży premiowej „Do 400 zł do Allegro z kartą kredytową Mastercard” w terminie od 03.06.2024 r. do 30.09.2024 r., po spełnieniu warunków udziału w sprzedaży premiowej (z wyłączeniem warunku wykonania transakcji kartą) nie zapłacisz 12 pierwszych opłat miesięcznych za umożliwienie korzystania z limitu karty głównej. Po okresie promocyjnym opłata miesięczna zgodna z Taryfą prowizji i Opłat. Wypłata gotówki z bankomatu kartą kredytową oraz polecenie przelewu z rachunku karty kredytowej wiążą się z kosztami. Szczegóły w Taryfie prowizji i opłat kart kredytowych dla klientów detalicznych dostępnej na www.bnpparibas.pl w sekcji Opłaty i oprocentowanie, Produkty BNP Paribas Bank Polska S.A., Klienci Indywidualni - opłaty i prowizje.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego dla limitu karty kredytowej Mastercard® Standard na 8.05.2024 r. wynosi 26,85%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 604,88 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 18,50 %, całkowity koszt kredytu 604,88 zł, (w tym: odsetki 460,88 zł, miesięczna opłata za kartę 12 zł), 11 miesięcznych rat równych w wysokości po 383,71 zł, 12 rata w wysokości 384,07 zł.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego dla limitu karty kredytowej Mastercard® Gold na 8.05.2024 r. wynosi 24,57%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 11 391,21 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 18,50%, całkowity koszt kredytu 1 391,21 zł, (w tym: odsetki 1 151,21 zł, miesięczna opłata za kartę 20 zł), 11 miesięcznych rat równych w wysokości po 949,29 zł, 12 rata w wysokości 949,02 zł.

Jak działa Karta kredytowa Mastercard Standard

Bezodsetkowy kredyt do 56 dni (nie mniej niż 26 dni)

Okres rozliczeniowy to miesięczny, powtarzalny cykl, w którym rozliczane są transakcje dokonane kartą. Pierwszy Okres rozliczeniowy rozpoczyna się w dniu przyznania Limitu kredytowego i kończy się w Dniu rozliczenia, wskazanym w umowie. Każdy kolejny Okres rozliczeniowy rozpoczyna się następnego dnia po zakończeniu poprzedniego i kończy się w najbliższym Dniu rozliczenia.

Po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego, generowane jest Zestawienie transakcji, które zawiera listę operacji wykonanych i rozliczonych w tym cyklu.

Od dnia generowania Zestawienia rozpoczyna się 26-dniowy okres bezodsetkowy dla transakcji bezgotówkowych wykazanych w tym Zestawieniu. W przypadku spłaty całości zadłużenia w wyznaczonym terminie Bank nie naliczy odsetek od transakcji bezgotówkowych. Transakcje bezgotówkowe spłacone po tym okresie spowodują naliczenie odsetek. Przed końcem okresu bezodsetkowego powinna nastąpić spłata przynajmniej kwoty minimalnej - wskazanej w Zestawieniu.

Karta kredytowa pozwala na:

 • wypłaty gotówki z bankomatu w ramach dostępnych limitów (wypłata wiąże się z prowizją zgodnie z TOiP)
 • stałą kontrolę wydatków dzięki systemowi bankowości internetowej GOonline oraz GOmobile, a także Centrum Telefonicznemu
 • wydanie kart dodatkowych, z których, w ramach przyznanego limitu kredytowego, może korzystać dowolna osoba wskazana przez posiadacza karty głównej, która ukończyła 13. rok życia.
 • ustanowienie automatycznej spłaty zadłużenia z konta osobistego prowadzonego w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. - aktywowana na Twój wniosek

Jak spłacać kartę kredytową?

Sposoby spłaty karty:

 • Z wykorzystaniem funkcji automatycznej spłaty z konta osobistego prowadzonego w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A.
 • Poprzez bankowość internetową GOonline lub aplikację GOmobile – z wykorzystaniem opcji „Spłać kartę”
 • Przelewem z dowolnego rachunku na rachunek karty kredytowej
 • W oddziale: Bezpośrednia wpłata gotówkowa na rachunek karty kredytowej

 

Automatyczna spłata zadłużenia:

 • Nie trzeba pamiętać o terminie spłaty karty
 • Wystarczy złożyć bezpłatną dyspozycję automatycznej spłaty zadłużenia z konta osobistego w Banku BNP Paribas Bank Polska S.A.: poprzez bankowość internetową GOonline, Centrum Telefoniczne lub w Oddziale
 • W dniu spłaty należy zapewnić na nim środki wystarczające na pokrycie deklarowanej kwoty spłaty

 

Wysokość spłaty: 

 • Sam zdecyduj o wysokości comiesięcznej spłaty (wyrażonej jako wybrana część zadłużenia lub stała kwota). Spłata nie może być niższa niż kwota minimalna wskazana w Zestawieniu transakcji za dany okres.
 • Posiadacze kart kredytowych Banku BNP Paribas Bank Polska S.A. mogą przez cała dobę kontrolować status i operacje na rachunku swojej karty z dowolnego miejsca: przez telefon i Internet.

JAK OTRZYMAĆ KARTĘ KREDYTOWĄ?

1

1

Jeśli jesteś już naszym Klientem najprościej zawnioskujesz o kartę kredytową logując się do bankowości GOonline

 

Zaloguj się

2

2

Wypełnij wniosek

Wybierz zakładkę Moje Finanse, Karty, a następnie Karta kredytowa.
Kliknij ZŁÓŻ WNIOSEK, ustal parametry i postępuj zgodnie z komunikatami.

3

3

Potwierdź warunki umowy

Zapoznaj się i zaakceptuj dokumenty kredytowe.

4

4

Kartę możesz sprawdzić w zakładce Moje Finanse > Karty

1

Zaloguj się do aplikacji

Jeśli jesteś już naszym Klientem najprościej zawnioskujesz o kartę kredytową logując się do aplikacji mobilnej GOmobile

 

Nie masz aplikacji? Pobierz ją za darmo!

Pobierz z App Store Otwiera się w nowym oknie.

Dla telefonów z systemem iOS

Pobierz z Google Play Otwiera się w nowym oknie.

Dla telefonów z systemem Android

2

Wypełnij wniosek

Wypełnij wniosek

Wybierz Dla Ciebie, Finanse, a następnie kliknij w Karta Kredytowa Standard.
Wybierz ZŁÓŻ WNIOSEK, ustal limit i dzien zamkniecia cyklu.
Następnie oblicz limit.

3

Sprawdź oprocentowanie i RRSO

Sprawdź oprocentowanie i RRSO

Zapoznaj się i zaakceptuj Regulamin oraz zapoznaj się z pozostałymi zgodami.

Kliknij DALEJ i złóż wniosek.

4

Karta kredytowa

Kartę możesz sprawdzić w zakładce Finanse > Karty

1

Zadzwoń z aplikacji GOmobile

Jeśli jesteś już naszym Klientem najprościej złożysz wniosek o kartę kredytową dzwoniąc do nas z aplikacji.
Dowiedz się więcej >

Nie masz aplikacji? Pobierz ją za darmo!

Pobierz z App Store Otwiera się w nowym oknie.

Dla telefonów z systemem iOS

Pobierz z Google Play Otwiera się w nowym oknie.

Dla telefonów z systemem Android

2

O kartę kredytową zawnioskujesz dzwoniąc

O kartę kredytową zawnioskujesz dzwoniąc w dni robocze od 8.00 do 20.00.

+48 500 990 500

+48 22 134 00 00

Koszt połączenia wg stawki operatora.

3

Konsultant zbada Twoje potrzeby

Konsultant zbada Twoje potrzeby i razem dobierzecie odpowiedni wariant produktu

4

Umowę podpiszesz z doradcą w wybranym centrum Klienta

Umowę podpiszesz z doradcą w wybranym centrum Klienta

1

Umów się w najwygodniejszej dla Ciebie lokalizacji

Umów się w najwygodniejszej dla Ciebie lokalizacji

Zarezerwuj spotkanie na konkretną datę i godzinę i oszczędzaj swój czas.

UMÓW SIĘ

2

Doradca zbada Twoje potrzeby

Doradca zbada Twoje potrzeby

3

Sprawdź z bankowości internetowej

Kartę możesz sprawdzić w bankowości internetowej GOonline w zakładce Moje Finanse > Karty
oraz w aplikacji mobilnej GOmobile w zakładce Finanse > Karty

Zamów rozmowę z doradcą

Najczęściej zadawane pytania

 • Karta kredytowa to rodzaj karty płatniczej z przyznanym limitem kredytowym. Dzięki tzw. okresowi bezodsetkowemu korzystanie z niej może być zwolnione z konieczności ponoszenia opłat (koszt odsetek).

 • To bardzo proste! Masz kilka opcji:

  • w bankowości internetowej GOonline
  • w aplikacji mobilnej GOmobile
  • dzwoniąc na Infolinię: +48 500 990 500
  • w bankomacie przy użyciu kodu PIN
 • Najszybciej sprawdzisz to w bankowości internetowej GOonline lub w aplikacji mobilnej GOmobile. Możesz także zadzwonić na Infolinię: +48 500 990 500. 

 • Karta kredytowa nie jest w żaden sposób powiązana z Twoim rachunkiem w banku.  Kiedy płacisz kartą kredytową korzystasz ze środków przyznanych przez bank w ramach przyznanego limitu, bez obciążania konta osobistego a także możesz rozłożyć spłatę – jeśli jest taka potrzeba – na wygodne raty, bez dodatkowych umów i formalności.

 • Ważność karty kredytowej jest widoczna na rewersie Karty, jest to okres 4 lat od dnia jej wydania.

 • Raz w miesiącu, po zakończeniu okresu rozliczeniowego, Bank przygotuje i udostępni zestawienie dokonanych przez Ciebie transakcji oraz naliczonych prowizji i opłat w danym okresie rozliczeniowym. Spłaty możesz dokonać w bankowości internetowej GOonline, przelewem bankowym z rachunku osobistego, przekazem pocztowym, w oddziale banku (wpłatomat lub kasa). 

 • W przypadku karty kredytowej podstawowe koszty są związane z użytkowaniem (np. opłata miesięczna za korzystanie z karty) oraz oprocentowaniem kredytu na karcie po przekroczeniu okresu bezodsetkowego. Jeśli chcesz aby korzystanie z karty kredytowej nie wiązało się z ponoszeniem odsetek, należy spłacić zadłużenie przed wyznaczonym terminem w całości. Najlepiej nie zostawiać tej płatności na ostatni dzień, aby mieć pewność, że przelew dotrze na czas. By dokonać spłaty karty kredytowej, należy przelać odpowiednią kwotę z rachunku osobistego na rachunek wskazany przez bank. Warto również pamiętać o tym, że jeśli aktywnie korzystasz z karty, możesz być zwolniony z opłaty za jej korzystanie. Szczegółów dowiesz się na infolinii lub z Taryfy prowizji i opłat.

  RRSO: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego dla limitu karty kredytowej Mastercard Standard na 5.10.2023 r. wynosi 26.85%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4604.88 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 18.5%, całkowity koszt kredytu 604.88 zł, (w tym: odsetki 460.88 zł, miesięczna opłata za kartę 12 zł), 11 miesięcznych rat równych w wysokości po 383.71 zł, 12 rata w wysokości 384.07 zł.

 • Jeśli jesteś już Klientem Banku BNP Paribas o kartę kredytową możesz zawnioskować w systemie bankowości internetowej GOonline.

  Masz także możliwość rezerwacji spotkania z Doradcą na konkretną godzinę.
  Umów się na wygodny dla Ciebie termin (tutaj znajdziesz centra Klienta BNP Paribas

  Wolisz zostać w domu? Zadzwoń +48 500 990 500 lub wypełnij Formularz kontaktowy na stronie banku, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie. 

   

 • Do rachunku karty kredytowej mogą być wydane 3 karty dodatkowe.

 • Karta dodatkowa może być wydana osobie  która ukończyła 13 rok życia, niebędącej stroną Umowy, dla której została wydana Karta dodatkowa. 

 • Odsetki będą naliczone od daty transakcji.

Dowiedz się więcej

 • Tak, można zmienić datę okresu rozliczeniowego w bankowości internetowej GOonline. Dla kart kredytowych dostępne jest 5 opcji dnia rozliczenia.

 • Po wybraniu wszystkich produktów, które chcesz kupić przejdź do koszyka i wybierz formę płatności (karta kredytowa). Przygotuj kartę. Uzupełnij dane z karty: kod CVC/CVV oraz jej datę ważności. Potwierdź zapłatę. Jeśli masz usługę 3D Secure, wpisz kod z SMS-a do potwierdzenia płatności.

 • Kod CVV2/CVC2 (Card Verification Value/Code) – 3-cyfrowy numer zabezpieczający widniejący na rewersie Karty. To funkcja zabezpieczająca dla transakcji kartą, wprowadzona w celu ograniczenia występowania oszustw związanych z kartami kredytowymi. 

 • Nasze karty płatnicze posiadają szereg zabezpieczeń, aby płatności były bezpieczne:

  • Kod PIN, czyli indywidualny 4 cyfrowy kod nadawany do płatności kartą, znany wyłącznie właścicielowi karty. Kodem PIN  potwierdzane są transakcje w bankomatach/wpłatomatach oraz część transakcji wykonanych w terminalach. Nie wolno udostępniać go innym osobom;
  • Chip na karcie - wbudowany mikroprocesor przechowujący dane karty;
  • Pasek magnetyczny na karcie - dzięki niemu można zapłacić kartą w terminalu nie przystosowanym do obsługi kart z chipem;
  • Imię i nazwisko właściciela na karcie – należy pamiętać, że kartą może posługiwać się tylko jej właściciel;
  • Hologram na karcie - znak umieszczony na rewersie i trudny do podrobienia;
  • 3D Secure - dodatkowe zabezpieczenie podczas płatności w internecie;
  • Stały (24h/dobę) dostęp do bankowości mobilnej GOmobile, bankowości elektronicznej GOonline oraz infolinii, gdzie Klient może zweryfikować ustawienia karty, ostatnie płatności oraz zlecić zastrzeżenie lub blokadę karty.

   

  Bank nigdy nie wysyła wiadomości e-mail z prośbą o podanie nazwy użytkownika i/lub hasła, danych kart płatniczych, kodów PIN. Są to dane wrażliwe i nikt poza Klientem nie może ich znać!

  Zanim potwierdzi się jakąkolwiek operację na swoim koncie, należy przeczytać uważnie SMS zawierający kod autoryzacyjny – sprawdzić dokładnie dane dotyczące zleconej operacji.

 • Za wypłatę gotówki z bankomatu pobierana jest prowizja zgodnie z Taryfą prowizji i opłat i nie obowiązuje dla tego typu transakcji okres bezodsetkowy. 

 • Na kwotę minimalnej kwoty do zapłaty składają się: opłaty i prowizje przewidziane Umową, Odsetki za Opóźnienie i odsetki umowne,  zadłużenie z tytułu transakcji spłacanych w Opcji spłaty w Planie ratalnym, zadłużenie z tytułu transakcji bezgotówkowych, poza transakcją spłacaną w Opcji spłaty w Planie ratalnym, zadłużenie z tytułu Spłaty zadłużenia w innym banku, zadłużenie z tytułu transakcji gotówkowych, z wyłączeniem transakcji Spłaty zadłużenia w innym banku.

 • Tak, można dokonać nadpłaty nad przyznany limit kredytowy.

 • Jeżeli bankomat nie oddał karty, należy ją zastrzec i zamówić nową w jej miejsce.

  Zastrzeżenie karty możliwe jest w:

  • aplikacji mobilnej GOmobile (wybierz zakładkę Finanse > Karty > Zastrzeż kartę)
  • bankowości internetowej GOonline (wybierz zakładkę Moje finanse > Karty > Blokuj kartę > Blokuj trwale – Zastrzeż)
  • na infolinii banku pod numerem: +48 500 990 500 lub +48 22 134 00 00 (infolinia czynna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu);
  • Systemie Zastrzegania Kart pod numerem +48 828 828 828.
  • dowolnym oddziale banku

   

  W przypadku zastrzeżenia karty przez aplikację mobilną GOmobile lub bankowość internetową GOonline nowa karta zostanie zamówiona automatycznie po zastrzeżeniu poprzedniej.

 • W przypadku kradzieży lub zagubienia karty płatniczej BNP Paribas Bank Polska S.A., należy niezwłocznie zastrzec kartę w:

  • aplikacji mobilnej GOmobile (wybierz zakładkę Finanse > Karty > Zastrzeż kartę/Blokuj kartę)
  • bankowości internetowej GOonline (wybierz zakładkę Moje finanse > Karty > Blokuj kartę > Blokuj czasowo/Blokuj trwale – Zastrzeż)
  • na infolinii banku pod numerem: +48 500 990 500 lub +48 22 134 00 00 (infolinia czynna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu);
  • Systemie Zastrzegania Kart pod numerem +48 828 828 828.
  • dowolnym oddziale banku

   

  Zastrzeżenie karty

  Należy wybrać jeżeli podejrzewasz, że została ona skradziona lub użyta bez twojej zgody. Zastrzeżenie jest bezpłatne i nie można go cofnąć.

   

  Blokada czasowa

  Należy ją wybrać jeżeli nie masz pewności gdzie w danej chwili znajduje się twoja karta. Blokada jest bezpłatna, odblokowanie blokady można wykonać w dowolnym momencie.

 • Opłata interchange to opłata uiszczana przez agenta rozliczeniowego na rzecz banku wydającego kartę z tytułu płatności tą kartą.

Plan ratalny

Plan ratalny

Zrobiłeś większe zakupy kartą kredytową? Kupiłeś nową pralkę, a może zapłaciłeś za wakacje?

Zdecyduj się na plan ratalny i spłacaj zadłużenie w równych ratach.

Sprawdź

Ubezpieczenia do kart kredytowych Banku BNP Paribas

dokumenty

 

Umowa o kartę kredytową 

 
Regulamin kart kredytowych dla Klientów detalicznych
 
Taryfa prowizji i opłat

RRSO: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego dla limitu karty kredytowej Mastercard® Standard na 7.02.2024 r. wynosi 26,85%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 604,88 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 18,5%, całkowity koszt kredytu 604,88 zł, (w tym: odsetki 460,88 zł, miesięczna opłata za kartę 12 zł), 11 miesięcznych rat równych w wysokości po 383,71 zł, 12 rata w wysokości 384,07 zł.

Udzielenie kredytu oraz warunki kredytowania uzależnione są od wyniku przeprowadzonej przez Bank analizy zdolności kredytowej Klienta.

*Prowizje od transakcji gotówkowych wskazane są w obowiązującej Tabeli Prowizji i Opłat.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.