Bank zmieniającego się świata

Wystarczy być sobą. Jak działa ochrona behawioralna w Banku BNP Paribas?

ochrona behawioralna w Banku BNP Paribas

Spis treści

  Zagrożenia związane z cyberprzestępczością przybierają coraz to nowe formy. Dlatego wciąż doskonalimy metody ochrony Twoich danych. W sprawach bezpieczeństwa Bank BNP Paribas idzie zawsze nie o jeden, ale o kilka kroków dalej. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, które oferujemy, jest ochrona behawioralna – którą możesz łatwo włączyć logując się do bankowości internetowej lub mobilnej. Na czym dokładnie polega? Sprawdź!

  Materiał zawiera odnośniki do produktów i wpisów blogowych Banku BNP Paribas.

  Zabezpieczenia behawioralne

  Ochrona behawioralna to nowoczesna metoda uwierzytelniania, oparta na analizie i identyfikacji charakterystycznych wzorców zachowań użytkowników. Dzięki temu umożliwia szybkie i dokładne sprawdzenie czy to na pewno Ty korzystasz ze swojej bankowości, co czyni ją atrakcyjnym narzędziem w walce z cyberprzestępczością.

  Poczytaj o bezpieczeństwie 

  Jak to działa w Banku BNP Paribas?

  Podczas gdy korzystasz z naszej bankowości, system uczy się Twojego zachowania – sprawdza w jakim tempie naciskasz klawisze na komputerze lub jak trzymasz i posługujesz się swoim smartfonem. Dzięki tym informacjom powstaje Twój indywidualny model behawioralny. Można go porównać do unikalnego charakteru pisma, który jest specyficzny dla każdej osoby. Podczas Twojego korzystania z bankowości elektronicznej lub mobilnej możliwe jest porównywanie Twoich zachowań  z zapisanym już wzorcem.

  Jeśli Twoje zachowanie będzie od niego odbiegało w sposób wskazujący na innego użytkownika, nasze systemy od razu to zauważą. W przypadku, gdy będą podejrzewać, że to nie Ty, a ktoś inny zalogował się do Twojej bankowości lub korzysta z Twojej aplikacji na telefonie – uruchomią dodatkowe zabezpieczenia. Przyjazna technologia, która działa w tle, nie będzie wymagać od Ciebie użycia dodatkowych haseł, szukania telefonu czy przepisywania kodów. Dzięki temu chroni Twoje konto bankowe.

  Dowiedz się więcej 

  Automatyczna ochrona behawioralna bierze pod uwagę niezauważalne gołym okiem sygnały włamania na konto, takie jak:

  • dynamika klawiatury,
  • sposób trzymania telefonu,
  • dynamika przewijania ekranu w smartfonie,
  • ruchy i kliknięcia myszką,
  • czas naciśnięcia klawiszy na klawiaturze.

  Tych informacji nie zbieramy:

  • stan Twojego konta,
  • strony, jakie odwiedzasz,
  • litery/cyfry, które wpisujesz,
  • włączone usługi,
  • zaciągnięte zobowiązania.

  To zyskujesz, włączając ochronę behawioralną

  Jedną z najważniejszych zalet tej metody autentykacji jest zwiększenie ochrony Twojego konta przed potencjalnymi zagrożeniami. Dzięki analizie unikalnych wzorców zachowań, ochrona behawioralna identyfikuje Cię nie tylko na podstawie tradycyjnych danych, ale także na podstawie Twojego naturalnego sposobu interakcji z urządzeniem.

  W kontekście bankowości elektronicznej oznacza to, że nawet jeśli hakerzy zdobyliby Twoje dane logowania, ochrona behawioralna stanowi dodatkową barierę ochronną. Złodziej próbujący ukraść środki z Twojego konta musiałaby naśladować Twoje unikalne zachowanie, co jest znacznie trudniejsze niż zgadnięcie lub złamanie hasła. To zabezpieczenie staje się kluczowe w przypadku prób nieautoryzowanych transakcji, które są wykonywane bez Twojej zgody i wiedzy. Ochrona behawioralna zmniejsza ryzyko takich incydentów, chroniąc Twoje finanse i dane przed niepożądanymi działaniami.

  Jak włączyć ochronę behawioralną?

  1. Zaloguj się do bankowości internetowej GOonline lub mobilnej GOmobile.
  2. Kliknij Ustawienia Profilu osobistego, a później Bezpieczeństwo i hasło lub Bezpieczeństwo w wersji mobilnej. Następnie wejdź w Ochrona behawioralna.
  3. Przeczytaj zasady ochrony behawioralnej i wyraź na nie zgodę.
  4. Gotowe!

  To jeszcze warto wiedzieć o ochronie behawioralnej!

  • Nie wymagamy instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania – wystarczy kilka kliknięć w aplikacji GOmobile lub w GOonline.
  • Włączasz ją tylko raz i działa na wszystkich urządzeniach powiązanych z Twoim kontem w Banku BNP Paribas.
  • W dowolnej chwili możesz ją wyłączyć – wystarczy wejść w Ustawienia Profilu osobistego, następnie w Bezpieczeństwo i hasło i odznaczyć funkcję.

  Zachęcamy – wyraź zgodę na włącznie ochrony behawioralnej w Twojej bankowości internetowej/mobilnej lub przejdź do GOonline.

  Zaloguj się do GOonline

  Bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie, a my możemy lepiej chronić Twoje pieniądze. To nic nie kosztuje.

  Włącz usługę już teraz!

  POPRZEDNI ARTYKUŁ

  młoda para przed laptopem, przeglądająca oferty konsolidacji kredytów

  Jakie zobowiązania podlegają konsolidacji?

  Konsolidacja kredytów polega na połączeniu zobowiązań (wszystkich lub tych wybranych) w jeden kredyt konsolidacyjny – a zarazem jedną, często niższą…

  Czytaj więcej

  NASTĘPNY ARTYKUŁ

  konto dla wpływowych - spławik Aguard

  Otwórz konto osobiste i wspieraj z nami ochronę polskich rzek!

  Załóż konto, odbierz innowacyjny spławik AGUARD® i pomóż badać zasolenie wód w polskich rzekach. To jednak nie wszystko – po…

  Czytaj więcej