Bank zmieniającego się świata

Kredyt przez Internet – jak pożyczyć pieniądze bez wychodzenia z domu?

Kredyt przez internet

Dzięki bankowości internetowej szereg czynności związanych z finansami możesz załatwić bez wychodzenia z domu, np. zaciągnąć kredyt gotówkowy online. Sprawdź, dlaczego warto się na to zdecydować i jak wygląda ten proces krok po kroku.

Dlaczego warto wziąć kredyt online?

Wizyty w oddziale, czekanie w kolejkach, ręczne wypełnianie dokumentów – chociaż banki upraszczają procedury, staranie się o kredyt często wymaga od Ciebie poświęcenia sporej ilości czasu. Bankowość elektroniczna znacznie upraszcza proces wnioskowania o dodatkowe pieniądze.

Kredyt bez wychodzenia z domu, to rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz sporo czasu. Plusem jest to, że wniosek możesz złożyć w dowolnym momencie, nie tylko w godzinach pracy placówek banku.

Zazwyczaj zaletą kredytu online jest także mniejsza liczba formalności. Najwygodniej będzie Ci się ubiegać o kredyt w banku, w którym masz konto. Wniosek możesz wypełnić, logując się na swoje konto bankowości internetowej, z którego korzystasz, robiąc przelewy. Coraz częściej kredyt gotówkowy możesz zdobyć też przez aplikację mobilną.

Na swoim profilu czy w aplikacji nieraz możesz znaleźć promocyjne oferty przygotowane przez bank. Kredyt zaciągnięty online może się okazać tańszy od tego dostępnego w placówce i będzie sprofilowany specjalnie pod Twoje możliwości finansowe.

Na decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego nie musisz długo czekać. Zazwyczaj wniosek składany przez Internet jest rozpatrywany w ciągu kilkunastu minut.

Kredyt online

Jak wziąć kredyt przez Internet?

Jeśli wiesz już, w którym banku chcesz się starać o kredyt online, zapewne przyjdzie Ci wypełnić interaktywny wniosek. Na początku najpewniej zostaniesz poproszony o wybranie kwoty kredytu i terminu spłaty.

Przygotuj też informacje o zobowiązaniach w innych bankach i oblicz kwotę stałych comiesięcznych wydatków. Bank może też wymagać od Ciebie zaświadczenia o zarobkach.

Właśnie tutaj kluczowa może okazać się decyzja o wybraniu kredytu online w banku, w którym masz już konto. Instytucja wie, jak prezentują się Twoje finanse na podstawie historii Twojego rachunku i może być skłonniejsza przyznać kredyt stałemu klientowi o pewnych dochodach.

Po wypełnieniu wszystkich pól we wniosku internetowym musisz poczekać na decyzję banku. Jeśli otrzymasz kredyt, może on automatycznie trafić na Twoje konto po internetowej autoryzacji. Możliwe, że przyjdzie Ci jednak podpisać papierową umowę – w wybranym oddziale lub po dostarczeniu dokumentów przez kuriera.

Na co uważać, decydując się na kredyt online?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt przez Internet? Przede wszystkim musisz mieć na względzie, że mniej formalności i krótszy czas oczekiwania na decyzję mogą przekładać się na niższą dostępną kwotę kredytu.

Wnioskowanie o kredyt przez Internet ogranicza też Twoje możliwości negocjacyjne. Najpewniej zostaną Ci przedstawione warunki z automatycznego formularza.

Pamiętaj też o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Nie otwieraj podejrzanych linków przesłanych mailem czy SMS-em, wnioski wypełniaj tylko na oficjalnych serwisach bankowych po sprawdzeniu adresu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Rozwiązania prawne wspierające mikroprzedsiębiorstwa w czasie pandemii

Rozwiązania prawne wspierające mikroprzedsiębiorstwa w czasie pandemii

Zachęcamy do obejrzenia webinaru przygotowanego we współpracy z Kancelarią prawną WKB lawyers.  Eksperci przedstawią podstawowe zasady dotyczące skutków wprowadzenia tarcz…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Zobacz, jak przebiega proces otwierania konta za pomocą selfie w BNP Paribas

Zobacz, jak przebiega proces otwierania konta za pomocą selfie w BNP Paribas

Zakładanie konta jeszcze nigdy nie było prostsze. Wystarczy dowód osobisty, telefon oraz adres e-mail. Zobacz, jak przebiega proces…

Czytaj więcej