Bank zmieniającego się świata

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania lub domu chroni przed różnego rodzaju sytuacjami losowymi w przedmiocie ubezpieczenia. Warto je wykupić w celu zabezpieczenia przed ich skutkami.

 

Co zawiera i ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości?

Ubezpieczenie nieruchomości możemy kupić w wersji podstawowej lub rozszerzonej.

Wersja podstawowa ubezpieczenia nieruchomości obejmuje ubezpieczenie murów oraz stałych elementów domu i mieszkania od zdarzeń losowych, takich jak np. pożar, zalanie, czy też kradzież mienia. W zależności od wariantu ubezpieczenia oraz wartości nieruchomości składka może wynieść  kilkaset złotych rocznie.

Rozszerzona wersja ubezpieczenia nieruchomości obejmuje większy katalog zdarzeń m.in. w przypadku ruchomości domowych i stałych elementów: kradzież z włamaniem, rabunek w mieszkaniu. Oprócz tego w pakiecie rozszerzonym dodawane jest OC w życiu prywatnym.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia oprócz wartości nieruchomości? Wysokość składki będzie wyższa, jeśli ubezpieczymy nie tylko mury, ale również elementy stałe nieruchomości oraz wyposażenie (takie jak np. meble lub sprzęt elektroniczny). Oprócz tego na składkę wpływa także poszerzenie katalogu ryzyk.

 

Gdzie można kupić ubezpieczenie  nieruchomości?

Ubezpieczenie nieruchomości można kupić w Banku , który jest agentem ubezpieczeniowym, od innego agenta ubezpieczeniowego, lub też online, korzystając z porównywarek ubezpieczeń. Oferta towarzystw Banku jest dostępna na stronie: https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-nieruchomosci-kredyt-hipoteczny

Jeśli kupujemy nieruchomość i bierzemy w Banku na ten cel kredyt hipoteczny, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty ubezpieczeń towarzystwa ubezpieczeniowego, z którymi współpracuje  Bank.

 

Jakie są korzyści wybrania ubezpieczenia w Banku?

Po pierwsze, mamy pewność, że zakres ubezpieczenia i jego suma ubezpieczenia będą odpowiadały wymogom Banku z punktu widzenia zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Po drugie, dzięki temu, że Bank współpracuje z wieloma klientami, może wynegocjować z towarzystwem ubezpieczeń atrakcyjny zakres ubezpieczenia, niższy poziom składek oraz mniejszą ilość wyłączeń odpowiedzialności niż w innych agencjach. To bardzo ważne, ponieważ takie oszczędności możemy przeznaczyć na inne wydatki, a więc np. na wyposażenie mieszkania.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Jak uniknąć dodatkowych kosztów podczas zagranicznych wyjazdów?

Jak uniknąć dodatkowych kosztów podczas zagranicznych wyjazdów?

Podróżujący po obcych krajach, narażeni są czasami na wysokie koszty. Na szczęście posiadając odpowiednią wiedzę i przestrzegając kilku podstawowych reguł,…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Podsumowanie 2019 roku na rynkach finansowych

Podsumowanie 2019 roku na rynkach finansowych

2-01-2020 Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem Biura Maklerskiego na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej