Bank zmieniającego się świata

Ubezpieczenie w podróży

ubezpieczenie podróży

W trakcie podróży możemy stać się uczestnikiem sytuacji losowej, w wyniku której będziemy potrzebowali pomocy. Przyda się wtedy odpowiednie ubezpieczenie. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach podróżnych i jak je wykupić w korzystnej cenie?

 

Czym jest i co daje ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne chroni nas na wyjeździe zagranicznym. To m.in:

  • pokrycie kosztów leczenia Ubezpieczonego, który podczas podróży zagranicznej musiał poddać się leczeniu,
  • życie i zdrowie Ubezpieczonego (śmierć lub trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku),
  • Odpowiedzialność Cywilna Ubezpieczonego za wyrządzone szkody osobowe i rzeczowe,
  • Ubezpieczenie bagażu (rzeczy osobiste użytkowane podczas podróży zagranicznej lub nabyte w jej trakcie),
  • wydatki poniesione przez Ubezpieczonego na niezbędne artykuły pierwszej potrzeby w razie opóźnienia bagażu, opóźnienia lotu, odwołania lotu.

Choć nie ma obowiązku wykupu takiego ubezpieczenia przed wyjazdem, warto go wykupić, bo w razie nieprzewidzianej choroby, wypadku lub innej sytuacji, zyskujemy spokój. O wszystko zatroszczy się w takiej sytuacji nasz ubezpieczyciel. Wystarczy tylko tak dobrać polisę, by ubezpieczyła nas od nieszczęśliwych  zdarzeń w trakcie podróży.

Zakup ubezpieczenia turystycznego jest często dużo tańszy niż koszt pojedynczej wizyty u lekarza za granicą.  Ubezpieczenie podróżne w zależności od jego wersji kosztuje najczęściej od kilku do kilkunastu złotych na dzień od 1 osoby. To niewielka kwota w stosunku do świadczenia, jakie uzyskamy w razie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem, a także w stosunku do wydatków ponoszonych na wyjazd. Taka niewielka wpłata zapewnia bezpieczeństwo i spokój, który jest bardzo ważny podczas wypoczynku.

 

Jak wykupić ubezpieczenie podróżne w korzystnej cenie?

Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które dają możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego. Aby uzyskać bardzo korzystną pod względem ceny ofertę, która jednocześnie będzie spełniała nasze oczekiwania, jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia, warto skorzystać z porównywarki online. Łącząc się z systemami teleinformatycznymi kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych naraz, jest ona w stanie znaleźć idealne ubezpieczenie podróżne dla każdej osoby, w atrakcyjnej cenie.

Możemy też skorzystać z oferty banku, który współpracuje z towarzystwem ubezpieczeniowym i działa w jego imieniu jako agent ubezpieczeniowy. Bank oferuje bardzo interesujące  rozwiązania. A ponadto dzięki specjalnej aplikacji mobilnej znacznie przyspiesza proces wykupu polisy. Wystarczy wybrać w niej swój cel i czas podróży, a także wpisać dane osób uczestniczących w wyjeździe, by bardzo szybko uzyskać kalkulację pełnej kwoty ubezpieczenia i wykupić je metodą szybkiej płatności mobilnej.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Oblicz swój ślad węglowy

Oblicz swój ślad węglowy

Ślad węglowy jest sumą emisji gazów cieplarnianych, które są bezpośrednio lub pośrednio emitowane przez daną osobę, zwykle liczoną w ciągu…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Jak uniknąć dodatkowych kosztów podczas zagranicznych wyjazdów?

Jak uniknąć dodatkowych kosztów podczas zagranicznych wyjazdów?

Podróżujący po obcych krajach, narażeni są czasami na wysokie koszty. Na szczęście posiadając odpowiednią wiedzę i przestrzegając kilku podstawowych reguł,…

Czytaj więcej