Bank zmieniającego się świata

Finanse w czasach pandemii. O co chodzi z odroczoną spłatą kredytu?

Koronawirus

Czas epidemii koronawirusa jest czasem nie tylko troski o zdrowie swoje i najbliższych, ale również zmusza nas do szczególnego zadbania o nasze budżety. Plany finansowe obejmujące dochody, wydatki, oszczędności czy inwestycje mogą ulec całkowitej zmianie. Dlatego warto wiedzieć jakie możliwości stwarza przed Tobą Twój Bank. Jedną z takich możliwości jest odroczenie płatności zobowiązań wynikających z umowy kredytu , którą przygotował dla swoich klientów nasz Bank. Na czym dokładnie to polega? Do kogo jest kierowany i jak z niego skorzystać? Przedstawiamy poniżej:

 

Kto może skorzystać?

Klienci indywidualni, Mikroprzedsiębiorcy w tym firmy oraz rolnicy indywidualni, których sytuacja finansowa nie pozwala na terminową spłatę kredytu zgodnie z dotychczasowym harmonogramem w związku z Covid 19.

 

Jakiego kredytu dotyczy odroczenie?

Wszystkich typów kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, ratalnych, samochodowych hipotecznych i firmowych.

 

Jak to działa?

Klient ma możliwość skorzystania z:

  • odroczenia płatności 3 miesięcznych pełnych rat kapitałowo-odsetkowych. W związku z odroczeniem Bank wydłuży okres kredytowania o dodatkowe 3 miesiące, a odsetki naliczone za okres odroczenia, po jego zakończeniu, skapitalizuje czyli doliczy do pozostałej do spłaty kwoty kredytu. Dzięki temu spłata odroczonych zobowiązań będzie rozłożona na cały pozostały – wydłużony okres kredytowania.
  • odroczenia na maksymalnie 6 miesięcy spłaty kapitału (tzw. rat kapitałowych). Polega to na spłacaniu w okresie odroczenia jedynie rat odsetkowych wyliczonych od kapitału pozostającego do spłaty . W tym przypadku Bank nie wydłuży okresu kredytowania, a po okresie odroczenia kwota odroczonego kapitału kredytu zostanie rozłożona na pozostałe do spłaty raty kapitałowo-odsetkowe., w związku z czym spłacane po okresie odroczenia raty kredytu wzrosną.

 

Jak skorzystać?

  1. Złóż wniosek na stronie www.bnpparibas.pl. Potrzebne będą dane kontaktowe oraz podanie numeru umowy kredytowej, aby łatwo było zidentyfikować, którego kredytu dotyczy wniosek. Wnioski warto składać co najmniej na 7 dni roboczych przed terminem spłaty najbliższej raty kredytu, wówczas odroczenie będzie możliwe od najbliższej raty.
  2. Poczekaj na telefon od konsultanta Banku, który podczas rozmowy telefonicznej przeprowadzi pełne procesowanie wniosku. W trakcie rozmowy będzie możliwe zawarcie porozumienia o odroczeniu płatności zobowiązań kredytowych.
  3. Po rozmowie nie będzie konieczności przychodzenia do oddziału czy podpisywania jakichkolwiek dokumentów. Bank dostarczy dokument potwierdzający zakres ustaleń objętych porozumieniem o odroczeniu. W terminie 14 dni od otrzymania potwierdzenia będzie przysługiwało Ci także prawo do odstąpienia od zawartego porozumienia, o ile zmienisz zdanie.

Istnieje także możliwość odroczenia płatności miesięcznej spłaty minimalnej raty zadłużenia na karcie kredytowej. Szczegóły na stronie https://www.bnpparibas.pl/koronawirus-aktualnosci/odroczenie-rat

Obejrzyj także film, w którym Tomasz Dymowski, dyrektor zarządzający Pionu Produktów Detalicznych i Biznesowych w Banku BNP Paribas, odpowiada szczegółowo na wszystkie powyższe pytania.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

OLX

BNP Paribas wspiera przedsiębiorców współfinansując ich ogłoszenia w serwisie OLX

1000 zł na start dla przedsiębiorców chcących zaistnieć online – to wspólna akcja serwisu ogłoszeniowego i Banku BNP Paribas oraz…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Coraz bliżej do wynalezienia szczepionki na COVID-19

Coraz bliżej do wynalezienia szczepionki na COVID-19

25-05-2020 Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem tygodniowym Biura Maklerskiego na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na…

Czytaj więcej