Bank zmieniającego się świata

Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

Jeżeli planujesz zakup np. euro, funtów lub dolarów, możesz to zrobić w tradycyjnym kantorze. Warto jednak rozważyć realizację transakcji w internecie. Zobacz, co możesz zyskać pod warunkiem, że skorzystasz z bezpiecznego serwisu.

Planujesz urlop za granicą? Jeżeli nie chcesz ponosić opłat za przewalutowanie transakcji kartą płatniczą ze złotego na lokalną walutę, można zaopatrzyć się w nią przed wyjazdem.

Nie musisz jednak iść z gotówką do kantoru, co może być dodatkowo stresujące, jeżeli będziesz mieć ze sobą dużą kwotę. Walutę możesz kupić w serwisie intenetowym banku, by później – za pomocą karty multiwalutowej – płacić nią bez konieczności wcześniejszej wypłaty gotówki. Jak to możliwe?

Gdzie najszybciej wymienić walutę? Oto odpowiedź

Gdy chcesz szybko kupić walutę obcą, w pierwszej kolejności sprawdź, czy taką możliwość oferuje twój bank. Jeżeli tak, sprawa będzie wyjątkowo prosta. Wystarczy, że:

 • Otworzysz w banku konto w walucie, której potrzebujesz, np. euro.
 • W bankowości elektronicznej automatycznie (lub w oddziale, papierowo) uruchomisz dostęp do kantoru internetowego banku.
 • Zdefiniujesz numery rachunków, w oparciu o które będziesz wymieniać środki – a więc np. rachunki w złotych i w euro.
 • W prosty sposób zrealizujesz transakcje sprzedaży lub zakupu waluty. Będziesz mógł tez złożyć ofertę na sprzedaż, zakup waluty po wybranej przez siebie cenie i jeśli ona zostanie osiągnięta, transakcja zrealizuje się automatycznie.
 • Po zatwierdzeniu transakcji bank pobierze z konta środki, za które kupujesz walutę (np. złote) i przeleje równowartość w walucie obcej (np. euro) na twój odrębny rachunek w tej walucie. Transakcja zostanie zrealizowana po aktualnym kursie kupna/sprzedaży widocznym na ekranie, w kantorze internetowym.

Wśród banków, które proponują klientom wymianę walut online, jest również Bank BNP Paribas. Osoby korzystające z bankowości elektronicznej GOonline mogą uruchomić dostęp do systemu wymiany walut FX Pl@net – wystarczy znaleźć odpowiednią zakładkę i za pomocą kliknięcia zaakceptować niezbędne dokumenty i aktywujesz system automatycznie. Ważne, żeby postępować zgodnie z regulaminem.

 

POZNAJ BANKOWOŚĆ GOonline BNP PARIBAS: https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/bankowosc-internetowa/goonline

Co zyskujesz wymieniając walutę w kantorze internetowym banku?

Oto podstawowe powody, dla których warto rozważyć kupno waluty obcej online:

 • Bezpieczeństwo – korzystając z kantoru internetowego banku, poziom bezpieczeństwa jest równie wysoki, jak w przypadku każdego przelewu realizowanego w bankowości internetowej.
 • Transakcję możesz zlecić o każdej porze, w trybie 24/7. Zostanie zrealizowana przez bank automatycznie w ciągu kilku sekund.
 • Szeroka paleta walut – w jednym miejscu masz dostęp do szeregu par walutowych. Bez problemu kupisz więc nie tylko euro czy dolary, ale też funty brytyjskie lub franki szwajcarskie. W razie potrzeby wymienisz też waluty w parach bez złotego, np. w platformie FX Pl@net będą to: EUR/USD, GBP/USD, EUR/GBP, EUR/CHF, GBP/CHF, USD/CHF.

Jak prawidłowo wycenić walutę w kantorze online?

Składając zlecenie kupna/sprzedaży waluty, pamiętaj o zasadach, które pozwolą ci zrealizować transakcję prawidłowo. Zanim klikniesz w potwierdzenie realizacji transakcji sprawdź:

 • Kwotę i waluty, które wskazałeś do wymiany – zwykle pomagają w tym proste kalkulatory.
 • Numery rachunków bankowych zdefiniowanych do zrealizowania transakcji.
 • Kurs wymiany waluty.

Przy okazji pamiętaj o zasadniczej różnicy w zapisach kolejności walut w parze walutowej – EUR/PLN to nie to samo co PLN/EUR. W pierwszym przypadku podany kurs podpowie ci, za ile złotych kupisz 1 euro. Drugi zapis oznacza już odwrotną sytuację, a więc ile euro potrzeba na zakup 1 zł.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KARCIE MULTIWALUTOWEJ W BNP PARIBAS: https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/karty/karta-mastercard-multiwalutowa

 

Przeczytaj także:

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania

Jak zarządzać ryzykiem walutowym w firmie? Sprawdź rozwiązania

Nawet niewielka zmiana kursu złotego wobec innych walut może pozbawić zysków eksportera bądź importera. Dlatego tak ważne jest, by umiejętnie…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas zaproponował Klientom (Klient detaliczny, Klient Premium, Klient Wealth Management) dwie nowe funkcjonalności, dzięki którym mogą oni jeszcze…

Czytaj więcej