Bank zmieniającego się świata

Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

Przelew na telefon BLIK już dostępny w aplikacji GOmobile. A to nie jedyna nowość w Banku BNP Paribas

Spis treści

  Bank BNP Paribas zaproponował Klientom (Klient detaliczny, Klient Premium, Klient Wealth Management) dwie nowe funkcjonalności, dzięki którym mogą oni jeszcze sprawniej i szybciej przesyłać pieniądze – to przelewy na telefon BLIK oraz przelew natychmiastowy Express Elixir w trybie 24/7, a nie jak do tej pory tylko od poniedziałku do piątku.

  Wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskują możliwość realizacji przelewów na telefon BLIK. Klienci mogą przesyłać pieniądze w przez całą dobę, także w weekendy i święta. Wystarczy, że mają dostęp do systemu GOonline czy aplikacji GOmobile.

  Sprawdź, jak działają te usługi oraz jak z nich skorzystać.

   

  Przelew na telefon BLIK. Nie musisz znać numeru rachunku odbiorcy

  Użytkownicy najnowszej wersji aplikacji mobilnej GOmobile (2.14) Banku BNP Paribas, mogą przelewać pieniądze bez konieczności podawania numeru rachunku bankowego odbiorcy. By środki dotarły w ciągu kilku minut, wystarczy numer telefonu – pod warunkiem, że jest on zarejestrowany w usłudze BLIK.

  Przelewy wykonywane są na numer telefonu odbiorcy (podany w aplikacji Banku BNP Paribas lub aplikacji innego banku). Pieniądze trafią do drugiej osoby natychmiastowo, nawet w weekend.

  Jeżeli jesteś Klientem Banku BNP Paribas i chcesz zrealizować przelew na telefon BLIK

  Uruchom aplikację GOmobile i pobierz jej najnowszą wersję 2.14.

  > Zaloguj się do aplikacji.

  > Kliknij w ikonę BLIK, a następnie w pole „Przelew na telefon”.

  > Wpisz numer telefonu osoby, której chcesz przelać pieniądze. Możesz też wybrać odbiorcę z listy swoich kontaktów – jeżeli wyrazisz zgodę na dostęp do Twoich kontaktów w smartfonie. System podpowie Ci, czy numer jest zarejestrowany w usłudze BLIK.

  1. Uzupełnij nazwę odbiorcy.
  2. Wpisz numer telefonu osoby, której chcesz przelać pieniądze.
  3. Podaj tytuł przelewu.
  4. Wpisz kwotę przelewu i kliknij „DALEJ”.
  5. Następnie zatwierdź przelew na telefon w podsumowaniu operacji.
  6. Zautoryzuj przelew na telefon kodem PIN, który masz ustawiony dla aplikacji mobilnej.
  7. Zatwierdź proces.

  To wszystko. Po kilku minutach środki będą już na koncie odbiorcy.

  Limity dotyczące Przelewu na telefon BLIK

  • kwota jednego przelewu na telefon: 500 zł
  • dzienna łączna kwota przelewu(ów) na telefon: 1 000 zł
  • dzienna liczba przelewów na telefon: 30 sztuk

  Pamiętaj! O ile, by zrobić przelew na telefon, nie musisz rejestrować swojego numeru telefonu w usłudze BLIK, to jest to niezbędne do otrzymywania środków przesyłanych tą drogą.

   

  Jak zarejestrować numeru telefonu w usłudze BLIK?

  > Po pierwszym zalogowaniu do nowej wersji aplikacji GOmobile na ekranie smartfona zobaczysz informację o nowej funkcjonalności.

  Kliknij w ikonę AKTYWUJ, a aplikacja przeprowadzi Cię przez kolejne kroki. Zaznaczasz dwie wypunktowane zgody, przechodzisz dalej. Następnie na przypisany w banku numer telefonu otrzymasz kod. Wszystko potwierdzisz kodem, który dostaniesz w wiadomości SMS.

  > Numer telefonu w usłudze BLIK możesz zarejestrować również po każdym następnym logowaniu do aplikacji GOmobile. Wystarczy pójść ścieżką: Profil > Ustawienia > Ustawienia BLIK > Przelewy na telefon.

  Klienci Banku BNP Paribas mogą korzystać z uruchomionych już wcześniej rozwiązań BLIK. To np. płatności za towary i usługi w punktach stacjonarnych (terminale POS), płatności za zakupy w internecie, wypłaty pieniędzy z bankomatów i wpłaty we wpłatomatach.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie banku: https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/platnosci/blik

   

  Przelew natychmiastowy Express Elixir w Banku BNP Paribas możliwe również w weekendy

  Bank BNP Paribas zaproponował Klientom korzystającym z bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile możliwość wykonywania ekspresowych przelewów w złotych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wcześniej realizacja błyskawicznych transferów środków była możliwa wyłącznie w dni powszednie. Teraz Klient może wysłać środki ze swojego konta osobistego nawet w sobotę, niedzielę lub święto, a te już po kilku minutach znajdą się na rachunku odbiorcy.

  Ważne! Aby środki w trybie natychmiastowym dotarły do odbiorcy, również bank  w którym prowadzony jest jego rachunek musi uczestniczyć w systemie Express Elixir i odbierać środki także w weekendy i święta. Listę banków oraz dni i godziny, w których przyjmują i odbierają pieniądze w ramach Express Elixir, znajdziesz tutaj > https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

  Przed zleceniem przelewu warto jednak sprawdzić ustawione na swoim rachunku limity bezpieczeństwa, ograniczające kwotę transakcji w bankowości elektronicznej GOonline i mobilnej GOmobile. W razie konieczności należy ją najpierw zwiększyć odpowiedni limit a w następnej kolejności przelać środki.

  Pamiętaj! W zależności od rodzaju Twojego konta osobistego Bank może pobierać opłaty za realizację przelewu natychmiastowego Express Elixir. Przelewy natychmiastowe realizowane są przez Bank wyłącznie w złotych. Zanim wyślesz środki, zapoznaj się z warunkami oraz Tabelą Prowizji i Opłat > https://www.bnpparibas.pl/repozytorium/oplaty-i-oprocentowanie/produkty-banku-bnp-paribas-sa

   

  Przelewy ekspresowe coraz popularniejsze wśród Klientów banków

  Natychmiastowe transfery w złotych są możliwe w Polsce dzięki współpracy banków z Krajową Izbą Rozliczeniową. To instytucja, która od lat odpowiada za prawidłową realizację przelewów pomiędzy Klientami banków. Uruchomiony przez nią system Express Elixir jest drugim w Europie (po Wielkiej Brytanii) narzędziem do wysyłania i odbierania środków w trybie natychmiastowym. To również na nim są oparte opisane przez nas przelewy na telefon BLIK. Właścicielem marki BLIK jest PSP – Polski Standard Płatności.

  Jak podaje KIR, w pierwszym kwartale 2022 r. w systemie Express Elixir umożliwiającym realizację przelewów natychmiastowych Express Elixir oraz przelewów na numer telefonu (pomiędzy indywidualnymi użytkownikami systemu BLIK) zrealizowano ponad 43 mln transakcji o łącznej wartości prawie 30 mld zł. Oznacza to, że liczba zrealizowanych w ten sposób przelewów była prawie dwukrotnie wyższa niż w tym samym okresie 2021 r., zaś ich wartość wzrosła o ponad połowę[1].

   

  Więcej o BLIKU na naszym blogu:

   

  Źródło:

  [1] Dane KIR: https://www.kir.pl/kontakt/biuro-prasowe/komunikaty-prasowe/ip2022/statystyki-systemow-rozliczeniowych-kir-w-marcu-2022-r-,14.html

  POPRZEDNI ARTYKUŁ

  Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

  Sprawdź jak bezpiecznie wymienić waluty przez internet

  Jeżeli planujesz zakup np. euro, funtów lub dolarów, możesz to zrobić w tradycyjnym kantorze. Warto jednak rozważyć realizację transakcji w…

  Czytaj więcej

  NASTĘPNY ARTYKUŁ

  Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas

  Wideospotkania z Ekspertem Online w Banku BNP Paribas. Nowa usługa, która oszczędzi Twój czas

  Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? A może szukasz nowych sposobów na ulokowanie oszczędności? W Banku BNP Paribas twarzą w…

  Czytaj więcej