Bank zmieniającego się świata

Nowość w Banku BNP Paribas. Płatności zbliżeniowe za pomocą opaski sportowej

Nowość w Banku BNP Paribas. Płatności zbliżeniowe za pomocą opaski sportowej

Tryby fitness, monitorowanie snu, wodoodporna z baterią, a do tego wygoda, lekkość i możliwość płatności. To kilka zalet smart opasek, które coraz częściej można dostrzec na nadgarstkach osób w każdym wieku. Teraz, dzięki współpracy banku z Mastercard, Klienci mogą wykorzystywać opaskę do płatności zbliżeniowych. Ta nowa funkcja Xiaomi Pay dostępna jest dla Klientów Banku BNP Paribas, posiadających kartę płatniczą Mastercard.

Płacisz w biegu, ale zawsze bezpiecznie. Funkcja Xiaomi Pay

Smart zegarki i opaski stają się coraz częściej codziennym elementem stroju ludzi na całym świecie. Posiadanie opaski z funkcją płatniczą zdecydowanie zwiększa wygodę codziennych zakupów. Nie trzeba sięgać po kartę czy po telefon, aby sfinalizować zakupy. Wystarczy przyłożyć nadgarstek do terminala i przesunąć palcem ekran. To tzw. funkcja świadomej autentykacji, która zabezpiecza przed przypadkowym zetknięciem opaski z terminalem. Nietrudno sobie wyobrazić, że w ten sposób z chęcią będą płacić za swoje zakupy, nie tylko osoby podczas joggingu czy rowerowej przejażdżki, ale każdy, kto nie zawsze ma wolne ręce i czas, by sięgnąć po portfel kupując szybko kawę lub lunch w pracy.

Moduł NFC w opasce sportowej

Aby móc płacić opaską Xiaomi, konieczne jest posiadanie jej najnowszej wersji w modułem NFC (Mi Smart Band 6 NFC). Wcześniejsza wersja sprzętu, bez tego modułu, niestety nie da się podłączyć pod płatności zbliżeniowe.

Jak włączyć płatności zbliżeniowe opaską sportową?

Do uruchomienia płatności potrzebna jest np. aplikacja Mi Fit (dostępna na urządzenia iOS i Android), w której należy wejść do usługi Xiaomi Pay. W tym miejscu wprowadza się dane karty Mastercard wydanej w Banku BNP Paribas, które wymagają zatwierdzenia – autoryzacji kodem SMS. Kod automatycznie przyśle bank. Po zatwierdzeniu SMS-em, token umożliwiający płatności zostanie aktywowany w opasce. Od tej chwili płatności zbliżeniowe w opasce działają bardzo podobnie, jak zbliżeniowe płatności kartą i telefonem.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową banku: https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/platnosci/xiaomi-pay

 

Jak zabezpieczone są płatności zbliżeniowe opaską Xiaomi?

Podczas aktywacji płatności w aplikacji Mi Fit ustanawiany jest 6 cyfrowy kod PIN. Podczas pierwszej płatności danego dnia, trzeba wybrać kartę zapisaną na opasce i dodatkowo wprowadzić PIN, aby „odblokować” płatności. W ciągu 24 godzin od tego momentu można płacić zbliżeniowo opaską, pod warunkiem, że nie będzie ona zdejmowana z ręki jej właściciela.

Opaską Xiaomi można także wypłacać gotówkę z bankomatów, jeśli posiadają funkcję płatności zbliżeniowych. Wypłata z bankomatu będzie zawsze wymagać podania PIN-u do karty.

Limity dla płatności opaską lub wypłaty z bankomatów, są takie same jak do karty Mastercard, pod którą dana opaska jest podpięta. W każdej chwili za pomocą aplikacji mobilnej można te limity zmieniać.

 

Aktywowanie i korzystanie z płatności zbliżeniowych opaską sportową (np. Xiaomi) w Banku BNP Paribas jest bezpłatne.

Klienci banku szybko przekonali się do wygody płatności zbliżeniowych kartą, a następnie telefonem. Wdrożenie płatności w opasce, którą można mieć na nadgarstku w wygodnym i widocznym miejscu, jeszcze bardziej podnosi komfort codziennych zakupów. Łatwo się domyślić, że nie brakuje amatorów tych najnowszych rozwiązań.

Jednocześnie inne funkcje w tego typu urządzeniach jak opaski i zegarki „smart” – odpowiadają na rosnące potrzeby ludzi, związane też ze zdrowiem. To wszystko sprawia, że wyjście z domu bez opaski może spowodować stres i niepokój. Podobnie jak wyjście z domu bez portfela kilkanaście lat temu.

 

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Usługa dostępu do informacji o rachunku już w Banku BNP Paribas. Sprawdź korzyści

Usługa dostępu do informacji o rachunku już w Banku BNP Paribas. Sprawdź korzyści

Wystarczy zalogować się do bankowości jednego banku, by zobaczyć swoje rachunki również z innych instytucji finansowych. Rozwiązanie to ułatwia Klientom…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Waluty w internecie – oferta nie tylko dla turystów

Waluty w internecie – oferta nie tylko dla turystów

Karty i rachunki walutowe ułatwiają życie podróżującym za granicę, ale na tym nie kończą się zalety nowoczesnej oferty bankowej w…

Czytaj więcej