Bank zmieniającego się świata

Zarządzanie firmą online. Sprawdź, jak bank może Ci w tym pomóc

Zarządzanie firmą online. Sprawdź, jak bank może Ci w tym pomóc

Wnioski do urzędów (np. o wsparcie z tarczy antykryzysowej), wyspecjalizowane rodzaje kont, a nawet obsługa księgowa – w ofertach online dla przedsiębiorców banki nie skupiają się już tylko na prowadzeniu rachunków czy realizacji płatności. Podpowiadamy, jakie przydatne elementy można mieć w koncie firmowym.

Bezpłatne prowadzenie konta firmowego (czasami po spełnieniu określonego warunku, np. min. comiesięcznych wpływów), przelewy do ZUS i urzędu skarbowego, – to już standard oferowany właścicielom firm w bankowości elektronicznej.

Banki dążą jednak do tego, by przedsiębiorcy mogli za ich pośrednictwem zarządzać szeregiem innych zadań, o których muszą pamiętać.

Wniosek o wsparcie z tarczy. Można go złożyć przez bankowość online

Wśród rozwiązań, które mogą być szczególnie istotne dla właścicieli firm w okresie pandemii, bank BNP Paribas zaproponował posiadaczom konta firmowego GOonline możliwość składania wniosków o finansowanie z Programu Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0. Dzięki temu posiadacz konta firmowego może wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek do PFR za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Później również po zalogowaniu do GOonline będzie widział status swojego wniosku. Jeżeli finansowanie zostanie przyznane, środki będą przelane na firmowe konto.

Banki dążą również do tego, by przedsiębiorcy mieli pełną kontrolę nad firmowym budżetem oraz by zarządzanie nim w bankowości elektronicznej było możliwie najbardziej intuicyjne. Właściciel konta firmowego w GOonline po zalogowaniu:

– widzi na jednym ekranie wszystkie produkty bankowe, z których korzysta,

– w ramach usługi split payment dostaje wpływy oraz może regulować zobowiązania z podziałem na kwoty netto (trafiają na rachunek bieżący) oraz VAT (wpłacany na subkonto do obsługi rozliczeń tego podatku),

– może skorzystać z opcji podpowiedzi najczęściej wykonywanych przelewów lub zapamiętanych odbiorców.

To tylko kilka możliwości, które umożliwiają zarządzanie finansami firmy w szybki i bezpieczny sposób.

>>> PRZENIEŚ FIRMĘ DO INTERNETU – EKSPERCI PODPOWIEDZĄ CI JAK TO ZROBIĆ!

Zdobądź cenną wiedzę z obszaru e-coomerce i marketingu online.

Kredyty, depozyty i inwestycje w ofercie online

Właściciele firm korzystający z bankowości elektronicznej mają również pełen dostęp do oferty depozytów, inwestycji oraz kredytów. Dzięki temu bez problemu mogą lokować nadwyżki finansowe na lokatach, ale również korzystać z usług biura maklerskiego w zakresie np. prowadzenia rachunku maklerskiego czy zarządzania funduszami inwestycyjnymi.

Przedsiębiorcy, którzy rozważają zaciągnięcie kredytu, w bankowości GOonline szybko złożą o niego wniosek. Bank będzie im również przypominał o zbliżających się terminach płatności rat.

Co zyskują większe przedsiębiorstwa?

Bankowość elektroniczna i mobilna daje także szereg rozwijanych ciągle możliwości większym podmiotom, które oczekują obsługi, m.in. w zakresie płatności masowych, rozliczeń w różnych walutach czy pomocy w zakresie terminali płatniczych.

W BNP Paribas przedsiębiorstwa mogą wybierać specjalne pakiety, w ramach których zyskują dostęp m.in. do:

– rachunków w kilkunastu najpopularniejszych walutach obcych świata – obok dolara, euro czy funta, rozliczenia można prowadzić również m.in. we franku szwajcarskim, koronie szwedzkiej czy japońskim jenie,

– platformy wymiany walut FX Pl@net – firma ma bieżący dostęp do kantoru internetowego,

– wyspecjalizowanych rodzajów rachunków dla firm – to m.in. rachunki powiernicze i zastrzeżone, które chronią obie strony transakcji handlowej.

Bez względu na to, jak dużą firmę prowadzisz – czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy też zarządzasz większym podmiotem – warto zapoznać się z możliwościami oferowanymi obecnie w ramach bankowości elektronicznej. Dzięki proponowanym rozwiązaniom prowadzenie firmy będzie prostsze i pozwoli Ci zaoszczędzić czas.

Bank podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej firmy/przedsiębiorcy.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Jak inwestować pieniądze - poradnik

Jak inwestować pieniądze – poradnik cz. 1

Jeżeli posiadasz wolne środki pieniężne, możesz rozważyć ich zainwestowanie. Zanim jednak podejmiesz tę decyzję, zapoznaj się z podstawowymi informacjami. Ryzyko…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Kredyty hipoteczne rekordowo tanie!

Ceny mieszkań w Polsce. Czy to dobry moment na wzięcie kredytu hipotecznego?

O prawie 11 proc. podrożały mieszkania w Polsce w trzecim kwartale 2020 r.* – chociaż Główny Urząd Statystyczny nie podał…

Czytaj więcej