Bank zmieniającego się świata

Kredyt na quada – co musisz wiedzieć?

młoda para jadąca quadem na kredyt

Rozważasz zakup quada na prezent – dla siebie lub bliskiej osoby? Możesz zapłacić za niego z własnych oszczędności albo skorzystać z wygodnego finansowania na korzystnych warunkach i kupić quada na raty. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu!

Materiał ma charakter reklamowy i zawiera odnośniki do produktów Banku BNP Paribas.

Zakup quada na raty

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że zakup quada jest zbyt niecodzienny, by finansować go przy użyciu kredytu bankowego. W rzeczywistości możesz go jednak zrealizować przy użyciu jednego z najbardziej klasycznych rodzajów kredytów. Jest nim kredyt samochodowy.

Jeśli wybierzesz kredyt samochodowy znajdujący się w ofercie banku BNP Paribas, sfinansujesz nim zresztą nie tylko zakup quada, ale też innych niecodziennych pojazdów. Bank dopuszcza przeznaczenie środków na zakup pojazdu pływającego (np. łodzi, jachtu czy żaglówki), autobusu lub minibusa, przyczepy campingowej, a nawet koparki czy ładowarki. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te dwie ostatnie pozycje są dostępne tylko dla osób dokonujących zakupu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej lub gospodarstwa rolniczego.

 

Sprawdź całkowity koszt kredytu →

 

Warto też wiedzieć, że w ten sposób sfinansujesz nie tylko zakup nowego quada na raty. W grę wchodzi również model używany, ale utrzymany w dobrym stanie, który może okazać się mniejszym wydatkiem. W obu przypadkach koszt pojazdu nie może przekroczyć 500 tys. złotych – to maksymalna kwota kredytu samochodowego.

Wniosek o kredyt na quada – sprawdź, jak go złożyć

Quada na raty może kupić osoba, która dysponuje pełną zdolnością do czynności prawnych. Tak jak w przypadku każdego innego kredytu, warunkiem do udzielenia pozytywnej decyzji kredytowej jest przeprowadzenie analizy zdolności kredytowej. Bank BNP Paribas akceptuje w tym zakresie różne źródła dochodów.

Może to być m.in. klasyczne rozwiązanie, jak umowa o pracę, działalność rolnicza, własna działalność gospodarcza o dowolnym charakterze, a także emerytura lub renta. Dopuszczalne są także inne rodzaje działalności zawodowej (np. dochód z najmu lub wolny zawód). Warunkiem jest jednak ich udokumentowanie.

Aby złożyć wniosek o kredyt na quada, należy odwiedzić Centrum Klienta Banku. Podczas spotkania nie tylko omówi z Tobą warunki kredytu, ale też wyjaśni, jak wypełnić wniosek kredytowy w banku BNP Paribas i go złożyć.

W przypadku kredytu samochodowego, a takim jest właśnie ten służący do zdobycia środków na zakup quada, masz do dyspozycji jeszcze inną możliwość niż wizyta w banku. Bank BNP Paribas współpracuje z wieloma komisami samochodowymi i autoryzowanymi dealerami działającymi na terenie całej Polski. O ile przedsiębiorca, od którego zamierzasz kupić quada na raty, ma podpisaną umowę z bankiem, może on pośredniczyć w staraniu o uzyskanie kredytu na quada.

Co składa się na całkowity koszt kredytu na quada?

Nie da się ukryć, że zakup nowego, a nawet używanego quada na raty jest sporym wydatkiem. Z tego powodu przy wyborze kredytu na quada warto zwrócić szczególną uwagę na warunki kredytowania. Kluczową kwestię stanowi tu całkowity koszt kredytu, który składa się z następujących elementów:

  • odsetki wyliczone w oparciu o ustalone oprocentowanie,
  • opłaty,
  • prowizje,
  • ubezpieczenie autocasco dla zakupionego pojazdu (jeśli ubezpieczenie jest niezbędne do uzyskania kredytu lub uzyskania go na oferowanych warunkach).

Okres kredytowania w ramach kredytu samochodowego w Banku BNP Paribas może sięgnąć nawet 10 lat. Jego długość należy dopasować nie tylko do indywidualnych potrzeb i możliwości, ale również do wieku pojazdu, jeśli zdecydujesz się na zakup używanego quada na raty. Bank BNP Paribas dopuszcza, aby przedmiotem umowy był model, który w momencie spłaty ostatniej raty ma nie więcej niż 20 lat.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących kredytu samochodowego na zakup quada, skonsultuj się z doradcą Banku BNP Paribas. Możesz to zrobić np. telefonicznie lub wypełniając formularz kontaktowy dostępny na stronie produktu – podaj swoje dane kontaktowe, a doradca do Ciebie zadzwoni.

Ostateczna decyzja odnośnie do przyznania kredytu samochodowego zależy m.in. od oceny Twojej zdolności kredytowej. Bank przeanalizuje ją na podstawie informacji, jakich mu udzielisz.

Przykład reprezentatywny dla kredytu samochodowego

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu samochodowego na zakup używanego pojazdu wynosi 19,61%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu) 47 298 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 77 288,86 zł, oprocentowanie stałe 13,70%, całkowity koszt kredytu 29 990,86 zł (w tym: prowizja 5 486,57 zł, odsetki 24 504,29 zł), 69 miesięcznych rat równych w wysokości 1 104,13 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 1 103,89 zł. Do uzyskania kredytu na powyższych warunkach wymagane jest zawarcie umowy ubezpieczenia pojazdu w zakresie autocasco, której koszt nie został wliczony do RRSO oraz ustanowienie zabezpieczenia w postaci cesji praw z tego ubezpieczenia. Kalkulacja została dokonana na dzień 22 czerwca 2022r. na reprezentatywnym przykładzie: Kredyt na zakup używanego pojazdu w cenie 59 370 zł, z wpłatą własną 12 072 zł z zabezpieczeniem w formie cesji praw do odszkodowania z polisy autocasco.

Dostępność produktu oraz warunki kredytowania uzależnione są od wyniku przeprowadzonej przez Bank analizy zdolności kredytowej Klienta na podstawie przekazanych przez niego informacji. Świadczenie reklamowanych usług bankowych następuje na warunkach i zasadach szczegółowo określonych w umowie zawartej z Klientem.

BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa, zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000011571, posiadający NIP 526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 147 676 946 zł w całości wpłacony.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

mężczyzna siedzący przy laptopie, robiący zakupy online

Płacisz za zakupy online w obcej walucie? Przeczytaj!

Międzynarodowe sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością – a wraz z nimi płatności online w obcej walucie. Mnóstwo osób…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Bioróżnorodność i nowe technologie

Bioróżnorodność i nowe technologie

Eksperci i ekspertki podkreślają konieczność pilnego uruchomienia finansowania na rzecz przyrody i przedstawiają dotychczasowo podjęte działa w tym zakresie. Ochrona…

Czytaj więcej