Bank zmieniającego się świata

Rodzina 500 plus – jak zainwestować w przyszłość dziecka?

Rodzina 500 plus – jak zainwestować w przyszłość dziecka?

Program rządowy 500+ jest dużym wsparciem dla rodzin, które wychowują dzieci. Comiesięczne dofinansowanie w wysokości 500 złotych na każde dziecko stanowi nie tylko pomoc finansową dla rodzin najbardziej potrzebujących, ale daje też możliwość zgromadzenia oszczędności z myślą o najmłodszych. Sprawdź, jak działa program 500 plus i jak korzystnie zainwestować w przyszłość swoich dzieci.

 

Jak otrzymać świadczenie 500 plus?

W ostatnim czasie wprowadzono istotne zmiany w programie rodzina 500 plus. Od 1 Lipca 2019 r. można składać wnioski o przyznanie świadczenia również na pierwsze dziecko, a nie tylko na drugie i kolejne dziecko, jak było do tej pory. Zrezygnowano również z kryterium dochodowego. Oznacza to, że wsparcie finansowe w ramach programu rodzina 500 plus przysługuje każdemu dziecku bez wyjątku do ukończenia 18 roku życia.

 

Do kiedy wnioski 500 plus?

Wnioski można składać w dowolnym czasie, a rodzice nowo narodzonych dzieci mają na to aż 3 miesiące, po czym świadczenie zostanie im wypłacone z wyrównaniem do dnia narodzin malucha.

 

Terminy wypłat świadczenia 500 plus

Początkowo terminy wypłat 500 złotych na pierwsze dziecko po złożeniu wniosków na nowych zasadach, miały zostać przesunięte na wrzesień 2019 roku. Dzisiaj wiadomo na pewno, że wypłaty 500 plus zostały już uruchomione, a rodzice mogą oczekiwać świadczeń na swoich kontach bankowych. Terminy wypłat są jednak zależne od daty złożenia wniosku – im ten zostały wysłany wcześniej, tym szybciej pieniądze trafią na konto dla dziecka.

 

Jak złożyć wniosek 500 plus w BNP Paribas?

Umożliwi Ci to bankowość internetowa. Zobacz, jak złożyć wniosek 500+ w kilku prostych krokach:

  1. Zaloguj się do bankowości internetowej BNP Paribas.
  2. Kliknij w zakładkę e-Urząd i wybierz Wniosek Rodzina 500+
  3. Wypełnij Wniosek Rodzina 500+
  4. W ciągu 24 godzin otrzymasz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru

 

Na co Polacy przeznaczają 500 plus na pierwsze dziecko i kolejne dzieci?

Każdego roku na program 500+ przeznacza się blisko 41 miliardów złotych. To, w jaki sposób Polacy wykorzystają świadczenie na pierwsze dziecko 500 plus (i kolejne dzieci), zależy od wielu czynników. Dzięki dofinansowaniu wielu rodzinom poprawił się standard życia. Pieniądze zaspokajają nie tylko bieżące potrzeby, ale np. aż 42% rodziców przeznacza comiesięczne świadczenie 500+ na zajęcia dodatkowe dla dzieci, w tym naukę języków obcych, a 40% odkłada bądź zamierza odkładać na przyszłość swojego dziecka.

 

Jak zaoszczędzić świadczenie wychowawcze rodzina 500+?

Polacy mają coraz większą świadomość tego, jak ważne jest systematyczne oszczędzanie. Środki finansowe z programu 500 plus regularnie odkładają na konto bankowe. Dla dziecka to idealny start w przyszłość. Oszczędności mogą zostać wykorzystane na różnych etapach życia dziecka. Ze zgromadzonych środków finansowych można opłacić prywatne przedszkole, naukę języków obcych, studia, podróże, a nawet zakup mieszkania. Można też trzymać pieniądze na koncie i przekazać dziecku całą kwotę w momencie, gdy będzie ono pełnoletnie.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Jak przenieść konto osobiste z innego banku?

Jak przenieść konto osobiste z innego banku?

Zanim przystąpisz do przeniesienia konta, dobrym pomysłem będzie przygotowanie sobie listy czynności do wykonania.

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

7 zalet zakupów przez Internet

7 zalet zakupów przez Internet

Branża e-commerce rozwija się coraz prężniej. Chętniej też wyszukujemy i dokonujemy płatności poprzez urządzenia mobilne, które powoli wypierają stacjonarny komputer…

Czytaj więcej