Bank zmieniającego się świata

Program Rodzina 500 plus — ważne terminy

Program Rodzina 500 plus — ważne terminy

Korzystasz ze świadczeń Rodzina 500 plus? Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało spore modyfikacje. Sprawdź, co zmieni się w 2021 roku oraz jak szybko i wygodnie ubiegać się o to dofinansowanie.

Rodzina 500 plus — zmiany w 2021 roku

W tym roku warto pilnować kalendarza, zwłaszcza jeśli chcesz zachować ciągłość w otrzymywaniu wypłaty świadczenia. Pod koniec stycznia, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg poinformowała, że od 1 lutego rusza nabór nowych wniosków w ramach programu 500+. W tym roku kończy się okres świadczeniowy, co oznacza, że osoby, które nie złożą nowej deklaracji, już od czerwca mogą nie otrzymać świadczenia. Terminy mają obowiązywać wszystkich rodziców, ponieważ od stycznia prawo do otrzymywania świadczenia, będzie przyznawane jedynie na okres jednego roku.

Jak wygląda kalendarz składania wniosków i wypłaty świadczeń? Termin otrzymania przelewu uzależniony jest od daty złożenia deklaracji. Jeśli chcesz zachować ciągłość, musisz się pospieszyć i złożyć wniosek najpóźniej do 30 kwietnia 2021 roku.

 

Termin złożenia wnioskuTermin wypłaty świadczenia
do 30 kwietnia 2021 r.do 30 czerwca 2021 r.
od 1 do 31 maja 2021 r.do 31 lipca 2021 r.
od 1 do 30 czerwca 2021 r.do 31 sierpnia 2021 r.
od 1 do 31 lipca 2021 r.do 30 września 2021 r.

 

Rodzina 500 plus — jak złożyć wniosek?

Wniosek o przyznanie oraz wypłatę świadczenia możesz złożyć:

– osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS) w gminie, w której mieszkasz,

– listownie,

– za pomocą internetu.

To ostatnie rozwiązanie, jest zdecydowanie szybsze i najwygodniejsze. Wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut i możesz go wysłać poprzez:

– ePUAP,

– portal informacyjno-usługowy Empatia,

– PUE ZUS

– bankowość elektroniczną.

 

Złożenie wniosku poprzez bankowość elektroniczną BNP Paribas jest niezwykle łatwe. Wystarczy, że spełniasz jeden warunek — jesteś użytkownikiem systemu bankowości internetowej GOonline. Po zalogowaniu się do systemu powinieneś przejść do zakładki e-Urząd oraz wypełnić wniosek Rodzina 500 plus postępując według umieszczonych wskazówek. W ciągu 24 godzin od momentu złożenia wniosku, na podany przez Ciebie adres mailowy zostanie wysłane Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO).

Możliwość złożenia wniosku o świadczenie 500 plus, przez internet niesie za sobą szereg korzyści. Oprócz uniknięcia przymusu stania w długich kolejkach i tracenia czasu, składając wniosek online, zadbasz również o bezpieczeństwo swoje i rodziny.

Jakie korzyści niesie za sobą złożenie wniosku poprzez bankowość GOonline:

  • Wygoda — składając wniosek za pomocą bankowości internetowej, nie musisz wychodzić z domu.
  • Bezpieczeństwo — dzięki temu, że unikasz dużych skupisk ludzi, nie narażasz się na kontakt z wirusami.
  • Stały dostęp — już nie musisz brać dnia wolnego, aby załatwić urzędowe sprawy. Teraz możesz to zrobić przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Świadczenie — po złożeniu wniosku na Twoim koncie co miesiąc będzie pojawiał się przelew w wysokości zgodnej ze złożonym wnioskiem.

Rodzina 500 plus – dla kogo?

Beneficjentami programu 500 plus są rodziny, wychowujące dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. Świadczenie przyznawane jest rodzicom na każde dziecko bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Program funkcjonuje już od 1 kwietnia 2016 roku, a jego głównym celem jest poprawa sytuacji demograficznej oraz obniżenie poziomu ubóstwa zwłaszcza wśród najmłodszych.

500+

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Jeśli potrzebujesz samochodu, do wyboru masz kilka sposobów jego sfinansowania. Standardową formą jest zakup auta za gotówkę, przy wykorzystaniu odłożonych oszczędności.

Nie kupuj nowego auta! Wynajmij je! Dowiedz się, co na tym zyskasz

Wynajem długoterminowy to wygodna forma korzystania z samochodu, zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. Czym różni się od leasingu…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Dlaczego warto założyć konto bankowe dziecku?

Dlaczego warto założyć konto bankowe dziecku?

Edukacja finansowa, bezpieczeństwo, ułatwienie wejścia w dorosłość – jest wiele czynników przemawiających za tym, żeby założyć konto dziecku. Jak nauczyć…

Czytaj więcej