Bank zmieniającego się świata

Wynajem telefonu zamiast kupna

Wynajem telefonu zamiast kupna

Opłaty miesięczne, otrzymanie do używania urządzenia ubezpieczonego od pierwszego dnia obowiązywania umowy najmu, proste wnioskowanie  – wynajem telefonu od spółki z Grupy BNP Paribas to dobra alternatywa dla zakupu sprzętu na własną rękę. Na czym dokładnie polega wynajem długoterminowy telefonu?

Nowa usługa powstała dzięki współpracy dwóch spółek z Grupy BNP Paribas: BNP Paribas Group Service Center S.A., która odpowiada za wynajem telefonów i BNP Paribas Bank Polska S.A., który udziela Klientowi indywidualnemu (na wniosek klienta) kredytu ratalnego na sfinansowanie tej usługi.

 

Wynajem telefonu zamiast kupna
Wynajem długoterminowy telefonu działa na podobnej zasadzie, jak wynajem auta. W zamian za stałą, miesięczną opłatę stajesz się użytkownikiem sprzętu, z tym że wynajem długoterminowy telefonu dostępny jest dla pełnoletnich Klientów indywidualnych oraz wyłącznie z finansowaniem kredytem ratalnym przez Bank BNP Paribas. Oznacza to, że dostępność usługi wynajmu zależy od uzyskania przez Klienta kredytu na sfinansowanie tej usługi przez Bank BNP Paribas, w tym analizy zdolności kredytowej Klienta przeprowadzonej przez ten bank. Kredyt wypłacany jest jednorazowo na pokrycie miesięcznego czynszu za najem za cały okres umowy najmu (z góry) oraz spłacany w ratach.

Nie później niż jeden miesiąc przed zakończeniem umowy najmu telefonu, możesz skorzystać z prawa wykupu używanego telefonu po zakończeniu umowy najmu. Jeśli nie skorzystasz z tego prawa wykupu, musisz następnego dnia roboczego po zakończeniu umowy najmu oddać telefon.

Otrzymując telefon na podstawie umowy najmu przyjmujesz na siebie obowiązek jego używania w sposób odpowiadający jego właściwościom i  zgodnie z jego przeznaczeniem oraz sprawowania tzw. pieczy nad telefonem przez czas obowiązywania Umowy Najmu (z zachowaniem należytej staranności w obchodzeniu się z telefonem) tak, aby po zakończeniu Umowy Najmu,  zwrócić telefon sprawny, w stanie niepogorszonym (także w oryginalnym opakowaniu), pomijając zużycie będące następstwem prawidłowego używania telefonu. W przypadku jego zwrotu w gorszym niż ww. stanie, zostaniesz obciążony opłatą za ponadnormatywne zużycie telefonu w kwocie określonej w umowie najmu.

Dlaczego może to być lepsze rozwiązanie, w porównaniu z zakupem urządzenia na własny rachunek lub spłacaniem miesięcznych rat w abonamencie u operatora?

 

Najnowsze modele

Modele telefonów zmieniają się de facto co roku. Otrzymują nowe funkcje, mają coraz lepsze aparaty czy większą pamięć.

Wynajem długoterminowy telefonu od BNP Paribas Group Service Center S.A. będzie dla Ciebie dobrą opcją, jeśli chcesz mieć szeroki wybór urządzeń i dostęp do nowoczesnych modeli. Wszystkie telefony są fabrycznie nowe, a sprzęt możesz wymienić na inny, również nowy, jeszcze w trakcie trwania umowy najmu, na zasadach określonych w umowie najmu.

Opłaty i ubezpieczenie

Jak wygląda wynajem długoterminowy telefonu pod względem kosztów?

Za wynajem telefonu przez 24 miesiące możesz zapłacić mniej niż wynosi jego cena detaliczna. Wynajem ma też dodatkową zaletę.

Wynajmowany telefon jest już ubezpieczony od pierwszego dnia obowiązywania umowy najmu. Jeżeli sprzęt ulegnie awarii, zostanie skradziony lub przypadkowo uszkodzony (zalanie, stłuczenie szybki itp.), możesz liczyć na pomoc, np. szybką naprawę telefonu i wsparcie dedykowanej infolinii.

 

Proste wnioskowanie

Jeżeli chcesz zdecydować się na wynajem telefonu, wszystkie formalności załatwisz w jednym miejscu. Z pomocą specjalisty (przedstawiciela) w wybranych salonach partnerskich – działającego jako pośrednik wynajmującego oraz pośrednik kredytowy Banku BNP Paribas – wybierzesz telefon i wypełnisz wniosek kredytowy na sfinansowanie usługi wynajmu telefonu od BNP Paribas Group Service Center S.A.. Po pozytywnej weryfikacji przez Bank BNP Paribas zdolności kredytowej (pozytywnej decyzji kredytowej), umowa najmu i umowa o kredyt ratalny na jej sfinansowanie podpisywana jest poprzez złożenie  jednego podpisu przez każdą ze stron tych umów. W tym celu przygotowany jest formularz z Umową trójstronną, zawierającą dwie odrębne lecz powiązane ze sobą umowy: umowę najmu i umowę o kredyt ratalny, spośród których:

  1. Umowa Najmu zawierana jest między BNP Paribas Group Service Center S.A. („GSC”) i Klientem indywidualnym, na podstawie której GSC przekazuje, a Klient przyjmuje w najem (z prawem do używania przez czas oznaczony) mienie opisane w Umowie Najmu. Bank BNP Paribas nie jest stroną Umowy Najmu.
  2. Umowa Kredytu zawarta między Bankiem BNP Paribas, Klientem indywidualnym i GSC, w której Bank udziela Klientowi (na wniosek Klienta) kredytu przeznaczonego na sfinansowanie usług świadczonych przez GSC na rzecz Klienta na podstawie Umowy Najmu. Umowa Kredytu zawiera również zobowiązanie Banku wobec GSC do jednorazowego uruchomienia kredytu, w kwocie określonej w Umowie Kredytu, na wydzielony rachunek bankowy GSC, oraz zobowiązanie Klienta wobec Banku do spłaty kredytu w ratach na zasadach określonych w Umowie Kredytu.

Telefon możesz wynająć na okres 24 lub 30 miesięcy. W ramach asysty przedkontraktowej otrzymasz dwa odrębne formularze: „Formularz informacyjny dotyczący umowy najmu” oraz „Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego”. Przed podpisaniem .umowy trójstronnej z umowa najmu i umowa o kredyt ratalny zapoznaj się dokładnie z treścią tych formularzy informacyjnych i dokumentacją umowną. Wszelkie wątpliwości i pytania dotyczące wynajmu telefonu i kredytu przeznaczonego na sfinansowanie tej usługi, treści ww. formularzy lub dokumentacji umownej, zgłaszaj do przedstawiciela (specjalisty) w ww. salonach partnerskich – działającego jako pośrednik wynajmującego oraz pośrednik kredytowy Banku BNP Paribas.

 

* Wyliczenie dotyczy średniej wielkości smartfona o wadze 120 g.

** Bank BNP Paribas wprowadza długoterminowy wynajem urządzeń użytkowych dla Klientów indywidualnych

Wynajem długoterminowy urządzeń dostępny jest wyłącznie z finansowaniem kredytem ratalnym przez Bank BNP Paribas. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) tego kredytu wyliczona na podstawie reprezentatywnego przykładu  na 12.04.2021 r  wynosi 0%. Kredyt wypłacany jest jednorazowo na pokrycie miesięcznego czynszu za najem za cały okres umowy najmu (z góry) oraz spłacany w ratach. Miesięczny czynsz za najem jest równy racie kredytu. Maksymalna kwota kredytu wynosi 40 000 zł, udzielanego na okres 24 lub 30 miesięcy. Okres najmu jest tożsamy z okresem kredytowania. Dostępność usługi wynajmu zależy od uzyskania przez Klienta kredytu na sfinansowanie tej usługi przez Bank BNP Paribas, w tym analizy zdolności kredytowej Klienta przeprowadzonej przez ten bank. Szczegółowe informacje o najmie i kredycie, umowie o te usługi,  ubezpieczeniu telefonu znajdują się na stronie www.bnpparibasgsc.pl.Usługa wynajmu jest realizowana przez BNP Paribas Group Service Center S.A., z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa  (nr KRS 0000022784, XIII Wydział Gospodarczy KRS Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, NIP 527-209-86-65, kapitał zakładowy: 4 878 240 zł, w całości wpłacony) we współpracy z BNP Paribas Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa (nr KRS 0000011571, XIII Wydział Gospodarczy KRS Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, NIP 526-10-08-546, kapitał zakładowy: 147 518 782 zł, w całości wpłacony). Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

W kinie, na wodzie i w samochodzie. Startuje Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA!

W kinie, na wodzie i w samochodzie. Startuje Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA!

Żadne dobrze wyważone słowa, najgorętsze prośby Grzegorza Turnaua i Andrzeja S., by nie przenosić im stolicy do Krakowa nie zdołały…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Kalkulator emisji gazów cieplarnianych dla rolników – nowe narzędzie w drodze do zrównoważonej produkcji

Kalkulator emisji gazów cieplarnianych dla rolników – nowe narzędzie w drodze do zrównoważonej produkcji

Rolnictwo ekologiczne będzie stale zyskiwać na znaczeniu. Jest to związane zarówno z preferencjami konsumentów, jak i polityką Unii Europejskiej. W…

Czytaj więcej