Bank zmieniającego się świata

Warsztaty o finansowej samodzielności dla dzieci już 9 maja! Zapraszamy

Warsztaty o finansowej samodzielności dla dzieci już 9 maja! Zapraszamy

Bank BNP Paribas podkreśla znaczenie edukacji finansowej najmłodszych. W niedzielę, 9 maja, o godzinie 19:00, odbędzie się organizowany przez bank warsztat online dla dzieci chcących uczyć się samodzielności w świecie finansów i rodziców, którzy je w tym wspierają.

Wydarzenie „Samodzielniaki ogarniają budżet” jest bezpłatne, będzie miało atrakcyjną, interaktywną formę, a o jego merytoryczną wartość zadbają zaproszeni eksperci: psycholog Martyna Filipiak, blogerka Ewa Wojtan, ekonomista Łukasz Grygiel i autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke.

Wydarzenie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych na stronie http://www.misjasamodzielnosc.pl/strefarodzica oraz na wydarzeniu na Facebooku.

 

Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem wychowania dziecka jest edukacja finansowa. Niestety wciąż nie ma wielu inicjatyw, które wspierałyby ich w tym niełatwym zadaniu. Postanowiliśmy to zmienić, a warsztaty są elementem szerszej kampanii – na stronie misjasamodzielność.pl udostępniamy rodzicom artykuły, podcasty i inne przydatne narzędzia do wykorzystania w domu podczas zabaw z dziećmi, a najmłodszym – edukacyjne gry – mówi Małgorzata Witkowska, kierownik Zespołu Trade Marketingu i Innowacji w Banku BNP Paribas.

Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku od 7 do 13 lat oraz ich rodziców. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane zasady planszowej gry symulacyjnej Budżet Samodzielniaka. Grając w nią, dzieci i rodzice staną w obliczu różnych życiowych sytuacji. Najmłodsi będą mogli pod okiem swoich opiekunów podejmować samodzielne decyzje związane z wydatkami i oszczędnościami. Gra pomaga przygotować dzieci do zarządzania własnymi pieniędzmi teraz i w przyszłości. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł skorzystać z planszy pomocniczej, gotowej do wydruku na stronie misjasamodzielnosc.pl w zakładce Strefa rodzica.

Oprócz gry, Bank BNP Paribas przygotował dla uczestników wydarzenia ekspercką debatę. Z rozmowy zaproszonych gości – psycholog Martyny Filipiak, blogerki Ewy Wojtan, ekonomisty Łukasza Grygiela i autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke, dowiemy się, jak w sposób odpowiedzialny uczyć dzieci samodzielności finansowej i odpowiadać na trudne pytania o pieniądze. Goście wskażą, jak taka samodzielność może wpłynąć na rozwój dziecka, podpowiedzą, jakich błędów unikać, od czego powinna zależeć wysokość kieszonkowego i jak zareagować w niełatwych sytuacjach – np. gdy maluch zgubi pieniądze lub będzie chciał je wydać w nieodpowiedni sposób. Eksperci opowiedzą również o tym, jak w procesie edukacji finansowej można wykorzystać realne produkty bankowe przeznaczone dla najmłodszych.

Warsztaty wpisują się w ideę „Misji edukacja”, która obejmuje szereg działań edukacyjnych z zakresu finansów, ekologii, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości czy psychologii, inicjowanych przez Bank BNP Paribas. Wydarzenie realizuje również jeden z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (cel 4. – quality education), które bank traktuje jako drogowskaz w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Włączcie się do wspólnego, rodzinnego warsztatu Samodzielniaki ogarniają Budżet! Poznacie grę, która pomaga planować wydatki i uczy oszczędności, posłuchacie, co na temat finansowej edukacji dzieci mają do powiedzenia eksperci i bawcie się świetnie!

DATA: niedziela 9.05.2021
GODZINA: 19:00
MIEJSCE: online, warsztat odbędzie się w streamingu.

 

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Klienci będą mogli śledzić wytwarzany przez siebie ślad węglowy

BNP Paribas rozpoczyna współpracę z Doconomy

Nasz Bank jako pierwszy bank w Polsce zaoferuje 3,9 mln Klientów narzędzia cyfrowe pomagające prowadzić zrównoważony styl życia. Klienci…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Miasto 15-minutowe sprzyja ekologicznej transformacji

Miasto 15-minutowe – miejsce skrojone na ludzką miarę

Kryzys klimatyczny, korkujące się ulice, znikająca zieleń, smog, rozlewanie się przedmieść – to tylko kilka z wielu wyzwań, przed którymi…

Czytaj więcej