Bank zmieniającego się świata

5 sposobów na tanie podróżowanie do pracy. Jak skutecznie oszczędzać na dojazdach?

mężczyzna jadący samochodem do pracy

Rekordowo drogie paliwa sprawiają, że codzienne podróżowanie staje się coraz bardziej kosztowne. Do pracy dojechać trzeba, tylko jak robić to oszczędnie? Poznaj sposoby na tanie podróżowanie po Polsce.

Spora część z nas jest przyzwyczajona do codziennego korzystania z samochodu. Dojeżdżamy do pracy, na zakupy, zawozimy dzieci do szkoły i na dodatkowe zajęcia. O kosztach częstej jazdy własnym samochodem przypominamy sobie dopiero, kiedy zaświeci się kontrolka informująca o prawie pustym baku. Z racji faktu, że tankowanie jest coraz droższe, poszukaliśmy sposobów na to, jak skutecznie oszczędzać pieniądze na codziennym transporcie.

Korzystaj z komunikacji miejskiej, również tej darmowej

Komunikacja miejska to najprostszy sposób na tańsze podróżowanie po mieście. W dużych aglomeracjach możesz sprawnie dotrzeć praktycznie w każde miejsce, za to oszczędzasz na parkowaniu i paliwie. W niektórych miastach funkcjonuje także darmowa komunikacja miejska, dzięki której zupełnie bez kosztów możesz dojeżdżać każdego dnia do pracy. Chociaż Polska nie uchodzi za kraj z najlepiej rozwiniętym transportem publicznym, obecnie masz coraz więcej możliwości i sposobów na dojazd komunikacją miejską.

Nieustannie rozwija się również kolej, dzięki czemu także w dalsze trasy możesz wyruszyć taniej i w komfortowych warunkach. Podróż w pociągu jest mniej męcząca niż zachowywanie ciągłej czujności za kierownicą, dzięki czemu w pracy, a także po niej masz więcej energii.

Wsiadaj na rower lub idź na spacer!

Nie ma też co ukrywać, że czasami dojazd do pracy autem jest po prostu wygodniejszy. Tymczasem może okazać się, że poranne i popołudniowe stanie w korkach sprawia, że w podobnym czasie możesz dotrzeć do pracy pieszo lub rowerem. Oprócz znaczących oszczędności, jakie niesie za sobą zostawienie auta na parkingu, warto pomyśleć o swoim zdrowiu. Spacer z pewnością się przyda, a i lepsza kondycja na rowerze byłaby mile widziana.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że porzucenie wygodnego samochodu nie jest łatwe, dlatego na początek radzimy zacząć od chodzenia lub jazdy do pracy rowerem w miesiącach letnich, kiedy podobne aktywności mogą być bardzo przyjemne. Dodatkowo może okazać się motywujące zerkanie na konto osobiste, na którym zostają pieniądze zaoszczędzone na paliwie. A kiedy już przyzwyczaisz się do spacerowania, deszcz czy wiatr nie będą już przeszkodą.

Jedź do pracy wspólnie i oszczędzaj na paliwie

Jeżeli koszty paliwa zaczynają Cię przerastać, może masz możliwość je podzielić? Wspólne dojazdy do pracy to powszechny sposób na ograniczanie wydatków na paliwo. Wystarczy, że dojeżdżasz z kimś do innej miejscowości albo mieszkacie niedaleko i pracujecie w tych samych godzinach. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne i zmniejsza korki w godzinach szczytu, ale jest także atrakcyjne z ekonomicznego punktu widzenia. Zwłaszcza na dłuższych dystansach dzielenie się kosztami paliwa albo jazda na zmianę może to bardzo korzystne sposoby na oszczędzanie.

Pamiętaj, że nie musisz szukać towarzyszów podróży wyłącznie wśród współpracowników. Wspólne dojazdy można równie skutecznie organizować z obcymi za pośrednictwem dedykowanych aplikacji lub ogłoszeń w mediach społecznościowych. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić, ale też poznać nowe osoby, które także zdecydowały się wydawać mniej na dojazdy do pracy.

Kontroluj wydatki na paliwo w aplikacji bankowej

Częste zmiany cen paliw lub pesymistyczne prognozy w mediach sprawiają, że tankujemy spontanicznie i nieregularnie. W ten sposób łatwo pogubić się w rachunkach za paliwo. Podobnym przypadkiem jest częste tankowanie za jednakową kwotę, gdyż w pewnym momencie można stracić rachubę, który raz w miesiącu tankujesz za 50 zł.

Tymczasem świadomość realnych kosztów comiesięcznych dojazdów do pracy może pomóc w mobilizacji do oszczędzania. Dlatego warto zaglądać do aplikacji bankowej GOmobile, żeby dokładnie wiedzieć, ile kosztuje Cię dojeżdżanie do pracy samochodem. Taka wiedza często jest bardzo dobrym motywatorem do tego, żeby jeździć mniej lub zamienić auto na inny środek transportu.

Zgarnij nawet 360 zł zwrotu za bilety!

Teraz zamiana auta na komunikację miejską w wybranych miastach może być jeszcze bardziej korzystna, ponieważ sprzedaż premiowa mamBILET z GOmobile w Banku BNP Paribas umożliwia uzyskanie każdego miesiąca do 30 zł zwrotu za bilety komunikacji miejskiej kupione za pośrednictwem aplikacji GOmobile. Jest to więc nie tylko dobry sposób na to, jak oszczędzać na co dzień, ale też okazja na zwrot do 360 zł rocznie za bilety. Dzięki temu nawet tłok w autobusie w godzinach szczytu nie będzie doskwierał Ci tak mocno, jak kolejny wydatek na tankowanie samochodu.

Aby otrzymać zwrot, otwórz konto z kartą mobilną w aplikacji GOmobile w ramach Sprzedaży Premiowej „mamBILET z GOmobile” (dalej „sprzedaż Premiowa”) – aplikacji dostępnej zarówno w systemie operacyjnym Android, jak i iOS. Korzystaj z konta, załatwiaj codzienne sprawy i kupuj bilety komunikacji miejskiej przez aplikację GOmobile. Aby to zrobić, trzeba najpierw zaakceptować regulamin usługi moBILET i wyrazić wymagane zgody. Usługę moBILET dostarcza Mobile Traffic DATA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Zwrot za bilety otrzymasz do 10 dni roboczych po zakończeniu miesiąca, w którym z nich skorzystałeś.

Jeśli kupujesz bilety komunikacji miejskiej w aplikacji GOmobile, możesz otrzymać zwrot nawet do 30 zł miesięcznie lub do 360 zł rocznie. Sprzedaż Premiowa ta jest dostępna w wybranych miastach w Polsce, a pełna lista miast jest dostępna na stronie: http://www.mobilet.pl/?page_id=10. Zwrot zostanie wypłacony przez 12 miesięcy. Miesiąc zawarcia Umowy ramowej Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu („Umowa”) i przystąpienia do sprzedaży premiowej to pierwszy miesiąc rozpoczęcia naliczania nagród.

Szukaj okazji do tańszego podróżowania i ciesz się z dodatkowych oszczędności lub wolnych środków, które przeznaczysz na dowolny cel. Pamiętaj również, że zostawienie w domu pojazdu to także działanie na rzecz ochrony środowiska, a podróż rowerem lub pieszo wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie.

 

Aplikacja GOmobile to aplikacja służąca do usługi bankowości elektronicznej Banku BNP Paribas przeznaczona na urządzenia mobilne. Świadczenie reklamowanych usług i produktów następuje na warunkach szczegółowo określonych w umowie zawartej z Klientem oraz w regulaminach i Taryfie Prowizji i Opłat Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu, dostępnych na stronie www.bnpparibas.pl/repozytorium/umowy-i-regulaminy.

Zgodnie z Regulaminem Sprzedaży Premiowej „mamBILET z GOmobile” Bank udostępnia możliwość zawarcia Umowy wyłącznie Klientowi, który nie jest stroną umowy o indywidualny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz gdy Bank jest w stanie w pełni zrealizować wobec Klienta ciążący na nim obowiązek stosowania środków bezpieczeństwa finansowego wskazany w ustawie z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Umowa może zostać zawarta za pośrednictwem aplikacji mobilnej GOmobile wyłącznie gdy Klient legitymuje się ważnym dowodem osobistym w formie plastikowej, posiada numer PESEL, status rezydenta podatkowego Rzeczypospolitej Polskiej, obywatelstwo polskie, numer telefonu komórkowego zarejestrowany w Polsce i adres e-mail oraz nie spełnia żadnego z następujących warunków: urodził się w Stanach Zjednoczonych, jest obywatelem lub rezydentem Stanów Zjednoczonych.

Sprzedaż Premiowa „mamBILET z GOmobile” trwa do jej odwołania przez Bank, który poinformuje o jej odwołaniu co najmniej na 14 dni przed datą jej zakończenia w komunikacie na www.bnpparibas.pl/mambilet oraz w aplikacji GOmobile. Zakończenie sprzedaży premiowej nie ma wpływu na prawa nabyte Klientów przed jej odwołaniem. Regulamin Sprzedaży Premiowej „mamBILET z GOmobile” na stronie www.bnpparibas.pl/repozytorium/umowy-i-regulaminy

Materiał ma charakter reklamowy i zawiera odesłania do produktów oferowanych przez Bank BNP Paribas. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie zalecamy dokładnie zapoznanie się z informacjami na ich temat oraz przeczytanie regulaminów i umów, które znajdziesz na stronach produktowych. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

mężczyzna siedzący w bibliotece, uczy się języka obcego

Jak szybko nauczyć się języka obcego? Mamy dla Ciebie 3 praktyczne wskazówki

Znajomość języków obcych to jedna z kluczowych umiejętności współczesnego świata, szczególnie pod względem zawodowym. Umiejętność ta poszerza horyzonty, daje ogromne…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

mężczyzna płacący zbliżeniowo telefonem z NFC

NFC w telefonie – zobacz, jak działa funkcja szybkich płatności

Jeszcze nigdy dotąd smartfon nie zastępował jednocześnie tylu przedmiotów codziennego użytku. Dziś, wychodząc z domu z telefonem, nie potrzebujemy już…

Czytaj więcej