Bank zmieniającego się świata

Balance Transfer. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Balance Transfer. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Jeżeli jesteś zadłużony na karcie kredytowej, warto sprawdzić, ile możesz zyskać, jeżeli „przeprowadzisz się” z nią do nowego banku – propozycję dla osób, które rozważają taki krok, ma Bank BNP Paribas.

Jak działa Balance Transfer? Zobacz

Załóżmy, że posiadasz kartę kredytową, na której masz zadłużenie. By skorzystać z usługi przeniesienia zadłużenia karty do Banku BNP Paribas, powinieneś wykonać następujące kroki:

  • Złóż w oddziale Banku BNP Paribas wniosek o wydanie karty kredytowej.
  • Składając wniosek, pokaż doradcy ostatni wyciąg z karty w innym banku oraz poinformuj, że zamierzasz skorzystać z usługi przeniesienia zadłużenia (Balance Transfer). Doradca wprowadzi Twoją dyspozycję i przekaże wniosek do analizy. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, kwota zadłużenia, którą podałeś do przeniesienia, zostanie przekazana na wskazany przez Ciebie numer rachunku bankowego.
  • Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz decydować się na Balance Transfer od razu przy składaniu wniosku o kartę, możesz to zrobić także później. Masz na to 30 dni od zawarcia umowy o kartę. Wystarczy zadzwonić na infolinię banku. Pamiętaj, aby mieć przygotowane informacje potrzebne do przelewu (kwotę zadłużenia oraz numer rachunku bankowego, który ma zostać spłacony w ramach Balance Transfer).
  • Bank BNP Paribas przeleje środki na spłatę zadłużenia na starej karcie. Ta kwota stanie się Twoim zobowiązaniem wobec nowego banku. Jednocześnie będziesz mógł zrezygnować z karty w poprzednim banku.

Co możesz zyskać z Balance Transfer?

Jeżeli zdecydujesz się przeprowadzić opisaną wyżej operację w ramach promocji w Banku BNP Paribas, trwającej do 14 stycznia 2022 r., możesz liczyć na ciekawe korzyści. Co istotne, musi to być Twoja pierwsza taka karta w tym banku co najmniej od 1 stycznia 2020 r.

Oto one:

  • W ramach promocji przez pierwszych 12 miesięcy nie zapłacisz ani grosza z tytułu opłat za wydanie bądź użytkowanie nowej karty kredytowej w Banku BNP Paribas. Oszczędzisz więc na stałych opłatach, które ponosisz obecnie.
  • Promocja przewiduje również, że nie zapłacisz również prowizji od pierwszego zlecenia przelewu ze starej karty kredytowej w ramach usługi Balance Transfer.
  • Przeniesione do Banku BNP Paribas zadłużenie będzie oprocentowane na 1,99 proc. w skali roku. Niższe oprocentowanie będzie obowiązywać do czasu całkowitej spłaty przenoszonego zadłużenia. Pamiętaj jednak, że pozostałe transakcje realizowane nową kartą będą oprocentowane według standardowych stawek. Dlatego zapoznaj się z aktualną Tabelą Opłat i Prowizji dla kart kredytowych BNP Paribas. Jest ona dostępna tutaj: https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/karty/karta-kredytowa#promocja 

 

RAMKA

Jak policzyć oszczędności z obniżenia oprocentowania karty kredytowej?

Przyjmijmy założenie, że zadłużenie w wysokości 12 000 zł na Twojej obecnej karcie kredytowej jest oprocentowane na 7 proc. w skali roku. Koszt kredytu wynosi więc 840 zł rocznie, a więc 70 zł miesięcznie (12000*0,07/12).

Balance Transfer i obniżka oprocentowania do 1,99 proc. w skali roku sprawi, że koszt kredytu dla tej samej kwoty spadnie do 238,80 zł rocznie, a więc 19,90 zł miesięcznie (12000*0,0199/12). Miesięcznie oszczędzasz więc około 50 zł, a rocznie – około 600 zł.

 

Przenieś kartę i skorzystaj z atrakcyjnych promocji

Jeżeli chciałbyś skorzystać z możliwości przeniesienia zadłużenia karty kredytowej do innego banku, zorientuj się, czy przy okazji nie trafisz na dodatkową promocję. W jej ramach będziesz mógł liczyć np. na atrakcyjny rabat lub kupon na zakupy u jednego z partnerów banku.

Nowym posiadaczom kart kredytowych, którzy podpiszą umowę do 14 stycznia 2022 r., Bank BNP Paribas proponuje możliwość otrzymania nawet trzech e-kodów promocyjnych do wykorzystania podczas zakupów na Allegro. Każdy z nich ma wartość 100 zł.

Aby je otrzymać, wystarczy:

  • Zarejestrować się w programie mamBONUS dla klientów Banku BNP Paribas aby odbierać e-kody Allegro.
  • Zrealizować nową kartą kredytową transakcje na min. 1 tys. zł miesięcznie w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych, następujących po zawarciu umowy z bankiem. Jeżeli więc np. podpiszesz ją w październiku, to transakcje po min. 1 tys. zł miesięcznie wykonaj w grudniu, styczniu i lutym. Wówczas dostaniesz trzy e-kody Allegro o łącznej wartości 300 zł. Jeżeli jednak zrealizujesz te wydatki tylko w jednym bądź w dwóch miesiącach, to i tak skorzystasz z bonusu – dostaniesz po jednym e-kodzie za każdy miesiąc z transakcjami nową kartą kredytową na min. 1 tys. zł.
  • Transakcja Balance Transfer to transakcja gotówkowa i wlicza się do wymaganego do otrzymania kodu allegro (nagrody).

Przeniesienie zadłużenia karty do nowego banku niesie ze sobą szereg korzyści

Wejdź na stronę https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/karty i zapoznaj się z aktualną ofertą kart kredytowych. Znajdziesz tam wszystkie informacje na temat opłat i prowizji związanych z użytkowaniem kart. Zapoznasz się również ze szczegółami pakietu benefitów w ramach programu mamBONUS.

 

 

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Czym jest Buy now pay later?

Czym jest Buy now pay later?

Buy now pay later (w skrócie BNPL) to najgorętszy obecnie temat w świecie e-Commerce. Każdy, kto nie przespał pandemicznego 2020…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Women Up. Zakończenie pierwszej edycji programu

Women Up. Zakończenie pierwszej edycji programu

19 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie zakrojonego na dużą skalę, unikatowego programu rozwojowego dla kobiet pracujących w Banku…

Czytaj więcej