Bank zmieniającego się świata

Balance Transfer. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Balance Transfer. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Jeżeli jesteś zadłużony na karcie kredytowej, warto sprawdzić, ile możesz zyskać, jeżeli „przeprowadzisz się” z nią do nowego banku – propozycję dla osób, które rozważają taki krok, ma Bank BNP Paribas.

Jak działa Balance Transfer? Zobacz

Załóżmy, że posiadasz kartę kredytową, na której masz zadłużenie. By skorzystać z usługi przeniesienia zadłużenia karty do Banku BNP Paribas, powinieneś wykonać następujące kroki:

  • Złóż w oddziale Banku BNP Paribas wniosek o wydanie karty kredytowej.
  • Składając wniosek, pokaż doradcy ostatni wyciąg z karty w innym banku oraz poinformuj, że zamierzasz skorzystać z usługi przeniesienia zadłużenia (Balance Transfer). Doradca wprowadzi Twoją dyspozycję i przekaże wniosek do analizy. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, kwota zadłużenia, którą podałeś do przeniesienia, zostanie przekazana na wskazany przez Ciebie numer rachunku bankowego.
  • Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz decydować się na Balance Transfer od razu przy składaniu wniosku o kartę, możesz to zrobić także później. Masz na to 30 dni od zawarcia umowy o kartę. Wystarczy zadzwonić na infolinię banku. Pamiętaj, aby mieć przygotowane informacje potrzebne do przelewu (kwotę zadłużenia oraz numer rachunku bankowego, który ma zostać spłacony w ramach Balance Transfer).
  • Bank BNP Paribas przeleje środki na spłatę zadłużenia na starej karcie. Ta kwota stanie się Twoim zobowiązaniem wobec nowego banku. Jednocześnie będziesz mógł zrezygnować z karty w poprzednim banku.

Co możesz zyskać z Balance Transfer?

Jeżeli zdecydujesz się przeprowadzić opisaną wyżej operację w ramach promocji w Banku BNP Paribas, trwającej do 14 stycznia 2022 r., możesz liczyć na ciekawe korzyści. Co istotne, musi to być Twoja pierwsza taka karta w tym banku co najmniej od 1 stycznia 2020 r.

Oto one:

  • W ramach promocji przez pierwszych 12 miesięcy nie zapłacisz ani grosza z tytułu opłat za wydanie bądź użytkowanie nowej karty kredytowej w Banku BNP Paribas. Oszczędzisz więc na stałych opłatach, które ponosisz obecnie.
  • Promocja przewiduje również, że nie zapłacisz również prowizji od pierwszego zlecenia przelewu ze starej karty kredytowej w ramach usługi Balance Transfer.
  • Przeniesione do Banku BNP Paribas zadłużenie będzie oprocentowane na 1,99 proc. w skali roku. Niższe oprocentowanie będzie obowiązywać do czasu całkowitej spłaty przenoszonego zadłużenia. Pamiętaj jednak, że pozostałe transakcje realizowane nową kartą będą oprocentowane według standardowych stawek. Dlatego zapoznaj się z aktualną Tabelą Opłat i Prowizji dla kart kredytowych BNP Paribas. Jest ona dostępna tutaj: https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/karty/karta-kredytowa#promocja 

 

RAMKA

Jak policzyć oszczędności z obniżenia oprocentowania karty kredytowej?

Przyjmijmy założenie, że zadłużenie w wysokości 12 000 zł na Twojej obecnej karcie kredytowej jest oprocentowane na 7 proc. w skali roku. Koszt kredytu wynosi więc 840 zł rocznie, a więc 70 zł miesięcznie (12000*0,07/12).

Balance Transfer i obniżka oprocentowania do 1,99 proc. w skali roku sprawi, że koszt kredytu dla tej samej kwoty spadnie do 238,80 zł rocznie, a więc 19,90 zł miesięcznie (12000*0,0199/12). Miesięcznie oszczędzasz więc około 50 zł, a rocznie – około 600 zł.

 

Przenieś kartę i skorzystaj z atrakcyjnych promocji

Jeżeli chciałbyś skorzystać z możliwości przeniesienia zadłużenia karty kredytowej do innego banku, zorientuj się, czy przy okazji nie trafisz na dodatkową promocję. W jej ramach będziesz mógł liczyć np. na atrakcyjny rabat lub kupon na zakupy u jednego z partnerów banku.

Nowym posiadaczom kart kredytowych, którzy podpiszą umowę do 14 stycznia 2022 r., Bank BNP Paribas proponuje możliwość otrzymania nawet trzech e-kodów promocyjnych do wykorzystania podczas zakupów na Allegro. Każdy z nich ma wartość 100 zł.

Aby je otrzymać, wystarczy:

  • Zarejestrować się w programie mamBONUS dla klientów Banku BNP Paribas aby odbierać e-kody Allegro.
  • Zrealizować nową kartą kredytową transakcje na min. 1 tys. zł miesięcznie w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych, następujących po zawarciu umowy z bankiem. Jeżeli więc np. podpiszesz ją w październiku, to transakcje po min. 1 tys. zł miesięcznie wykonaj w grudniu, styczniu i lutym. Wówczas dostaniesz trzy e-kody Allegro o łącznej wartości 300 zł. Jeżeli jednak zrealizujesz te wydatki tylko w jednym bądź w dwóch miesiącach, to i tak skorzystasz z bonusu – dostaniesz po jednym e-kodzie za każdy miesiąc z transakcjami nową kartą kredytową na min. 1 tys. zł.
  • Transakcja Balance Transfer to transakcja gotówkowa i wlicza się do wymaganego do otrzymania kodu allegro (nagrody).

Przeniesienie zadłużenia karty do nowego banku niesie ze sobą szereg korzyści

Wejdź na stronę https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/karty i zapoznaj się z aktualną ofertą kart kredytowych. Znajdziesz tam wszystkie informacje na temat opłat i prowizji związanych z użytkowaniem kart. Zapoznasz się również ze szczegółami pakietu benefitów w ramach programu mamBONUS.

 

 

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

POPRZEDNI ARTYKUŁ

Czym jest Buy now pay later?

Czym jest Buy now pay later?

Buy now pay later (w skrócie BNPL) to najgorętszy obecnie temat w świecie e-Commerce. Każdy, kto nie przespał pandemicznego 2020…

Czytaj więcej

NASTĘPNY ARTYKUŁ

Black Friday i Cyber Monday, czyli czas zakupów

Black Friday i Cyber Monday, czyli czas zakupów

Koniec roku to czas gorączki zakupowej, związanej z przygotowaniami do Świąt, Nowego Roku i zimowych wyjazdów. W tym okresie dwa…

Czytaj więcej